PDA

View Full Version : Помощ по Информатика C# (6 задачи :D ) Моля ви :3



gotinataAa
05-06-2014, 11:46
ами почти нищо не разбирам от информатиката ,,, така че ако се намерят добри души да ми напишат кодовете за програмите ще ги обичам много :3 за утре ми е (07.05)

1.Напишете програма, която отпечатва на конзола числата от 1 до N. Числото N трябва да се чете от конзолата.

2.Напишете програма, която отпечатва на конзолата числата от 1 до N, които не се делят едновременно на 3 и 7. Числото N да се чете от конзолата.

3. Напишете програма, която въвежда от клавиатурата естествено число N. Програмата да изчислява и извежда:
а)сумата на всички цели числа от 1 до N
б) произведението на всички цели числа от 1 до N

4. Напишете програма, която въвежда от клавиатурата целите числа n и m (m<n). Програмата да извежда всички числа в интервала [m,n] , които са кратни на 5.

5.Напишете програма , която въвежда от клавиатурата цяло число n и след него n на брой цели числа. Програмата да проверява има ли измежду тях последователни равни числа и извежда съобщение Yes или No в съответния случай.

6. Да се състави програма , която въвежда от клавиатурата цели положителни числа. За край на въвеждането служи числото нула. Програмата да намира и извежда сумата на четните и броя на нечетните от въведените числа.

това са задачите... ще съм ви много благодарна ако ми напишете кодовете :D :*

yakuza_
05-08-2014, 21:44
щях да напиша как стават, но гледам е късно