PDA

View Full Version : Костенурка-проблем с очите



skatew
05-06-2014, 17:50
Здравейте!
Имам едно питане, първо да обясня ситуацията.
Едната от двете ми костенурки (по-малката) от около месец има проблем с очите-постоянно ги държи затворени, леко подути. Забелязах го аз това и я отделих от другата костенурка (вероятно въобще не е трябвало да живеят заедно, тъй като голямата е изяждала повечето от храната и поради липса на витамини малката се е разболяла, както и да е). Говорих с професор от лесото, ветеринарен лекар, и ми каза всеки ден да и сменям водата, да и капя на очите разтвор на лайка и да я храня на ръка с храна, богата на витамини(бели червеи) и да стискам палци да се оправи. Та правя го това, не виждам промяна, но поне фактът, че яде, е добър знак.
Та питането ми е-някой съфорумец имал ли е същия проблем, успял ли е да се справи с него и ако да-как. Иска ми се да направя още нещо, за да се оправи Гошето ;д..

NqkfaNikakva21
05-06-2014, 17:52
Дано се оправи.
Стана ми мъчно за Гошето :С

tori
05-06-2014, 18:47
На моя приятелки и двата костенура така си отидоха, горките Кольо и Криси - очите им изхвръкнаха от орбитите от либоф. :д Иначе нямам идея как може да се оправи тва, мойте никога не са го имали тоя проблем и се надявам още дълго да се обичаме. По принцип по книгите и сайтовете съм чела, че е хубаво да имаш филтър на водата (или чисто нова кухненска гъба) и като сменяш водата на животинчето, да оставяш аквариума по 30тина минути преди да я върнеш. Убий ме, сега не мога да си открия книгата, за да прочета поради каква причина ама аз не го правя и нищо им няма. Ако искаш, пробвай в продължение на две-три седмици с гъбата (50-60 стотинки струва нова) и с 30те минути. Ама като ще и сменяш водата, прави тва със стоенето И със легенчето/кутията, в която ще седи. Ако не и почистваш курубата отгоре и отдолу, опитай и с това. Възможно е всичко с очите да се дължи на хигиената.

skatew
05-06-2014, 19:16
Благодаря! Това с гъбата също ще го правя

AliceSw
05-06-2014, 21:48
Има ли си лампа, оставяш ли я на слънце, в каква вода я гледаш?

skatew
05-08-2014, 11:20
Е, разбира се, че си има лампа. На слънце лятото съм оставял терариума за 30тина минути като цяло не много, но е без значение като си има лампа. В нормална чешмяна вода, оставям я да престои 1 ден преди да я сложа в терариума заради хлора https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/563028_605052066187100_2097941716_n.jpg т'ва е Гошо като беше здрав още

tori
05-12-2014, 12:13
Какво стана с животинката, как е?

skatew
05-12-2014, 15:06
Еми не изглежда да са се променили много нещата. Чистя и и с гъба терариумчето, в което съм я сложил като сменям водата, храня си я пък ще видим..

skatew
06-18-2014, 11:57
woho, вчера за пръв път от много време Гошо си отвори очите! Днес вече яде сам, започна и да се движи повече :)