PDA

View Full Version : Слънцезащитен крем фактор 50



shokoladkaa2
05-08-2014, 11:16
Здравейте имам един въпрос с слънцезащитен крем фактор 50 мога ли да хфана тен или той защитава кожата от почерняване?А също така можете ли да ми препоръчате добър слънцезащитен крем фактор 50,моята кожа е много бяла и лесно изгаря затова търся добър крем с висок фактор,а също така и искам и да хфана тен и мисля че с фактор 50 това е не възможно..

DeHu
05-08-2014, 12:19
Здравей :) Аз по принцип съм с тъмна кожа,но от няколко години насам съм развила много неприятна алергия към слънцето и оттогава ми се налага да се мажа непрекъснато с фактор 50.Купувала съм си слънцезащитен крем на Uriage и съм използвала разни тестерчета на Avene.Определено има значение марката,гледай наистина да е качествена,за да не съжаляваш после,защото още си спомням как разчитах на някакъв крем,закупен от плажа,на който също бе посочен фактор 50,но въпреки това след употребата му пак трябваше да лекувам обриви.За въпроса с почерняването-аз хващам тен и то не малко като се има предвид колко малко време прекарвам под слънце и как се предпазвам.Предполагам,че това зависи от типа кожа.
И тук дойде момента за призив към всички: Пазете си здравето,то е по важно от летния загар! Казвам го,защото едно време си мислех,че като съм черничка няма да имам никакви проблеми със слънцето,но уви-нещата не седят съвсем така вече.

Hayashi
05-08-2014, 15:46
От Avène Réflexe аз се опъпчих ужасно. За лицето си ползвам ето това (http://3.bp.blogspot.com/-HF473BKkRaE/UwSLwkzDuSI/AAAAAAAACz0/1sm7uwWJIyM/s1600/DSC_0144+copy.png) на Missha и супер много си го обичам, вече си имам втора опаковка от него.
Ако кожата ти е бяла и по принцип изгаря няма как да хванеш тен. Някои кожи просто не почерняват, а се сдобиват с прекрасни червени петна в най-добрия случай. Аз тен никога не съм имала. Но пък кожни изгаряния достатъчно.