PDA

View Full Version : Как да се спра?



wildone07
05-08-2014, 20:10
Проблемът е, че много лесно се привързвам към приятели/ки . По някакъв начин лесно се наранявам и се оставям да повлияят на настроението ми дори и с най-малките неща :( Например когато ме игнорират заради друг приятел/ка съм направо бясна! Искам да го праменя това, защото ми се отразява зле и се чувствам пренебрегната и кофти. Моля помогнетеее! :)

SHPAIdURmeN
05-09-2014, 11:16
Знаеш си проблема.
Ами като виждаш да се ядосваш се сети за случаят, че когато са те пренебрегвали за момент, е било за момент, а не за месеци или години. Tова e eдин от начините да те крепи да не се изнервяш толкова лесно.

Щом се привързваш лесно значи гледаш и ти да угаждаш на приятелите си, нали ? Ами какво правиш ако ти се струпат много неща, и трябва да избираш кои ще се нуждае пръв от нещо, а щом избираш един игнорираш останалите.

Искам да кажа, че понякога да игнорираш някого става неволно или просто човекът наистина няма време.

acrspr
05-09-2014, 12:22
И аз се чувствам пренебрегната когато ме игнорират. Наистина е кофти.

seek&destroy
05-09-2014, 13:05
Приеми, че хората имат СВОЕ лично пространство, искат да правят и говорят неща, които в твое присъствие няма как да се случат по една или друга причина (различни възгледи, интереси и т.н.). Нали не очакваш (приятелката ти Мими да речем) да седи само у тях по цял ден и да излиза, когато ти искаш. Не си единствена. Тя е свободна и социална личност и е нормално да има и други приятели освен теб, с които да разнообразява.
Да, и на мен ми се е случвало да няма с кой да изпия едно кафе, макар че тооолкова ми се е искало, защото един гледа филм с гаджето, друг е с компания в друг град, трети обикаля магазините с дружка, но не ги виня.
Абстрахирай се от чувството си за притежание.

anonymous708973
05-09-2014, 13:25
Със същия проблем съм и... гадно е. Не знам дали при теб го има усещането, че даваш повече отколкото получаваш, но определено мога да те разбера за игнорирането.


Приеми, че хората имат СВОЕ лично пространство, искат да правят и говорят неща, които в твое присъствие няма как да се случат по една или друга причина (различни възгледи, интереси и т.н.). Нали не очакваш (приятелката ти Мими да речем) да седи само у тях по цял ден и да излиза, когато ти искаш. Не си единствена. Тя е свободна и социална личност и е нормално да има и други приятели освен теб, с които да разнообразява.
Да, и на мен ми се е случвало да няма с кой да изпия едно кафе, макар че тооолкова ми се е искало, защото един гледа филм с гаджето, друг е с компания в друг град, трети обикаля магазините с дружка, но не ги виня.
Абстрахирай се от чувството си за притежание.

Ето това си го повтаряй като мантра :)

wildone07
05-09-2014, 14:06
Mersi za otgovorite. Tezi koito se ch uvstvat po sushtiq nachin kak se spravqt ? A to se sluchva v uchilishte ako beshe izvun shtqh lesno da go preglutna.

Rqlist
05-09-2014, 20:37
Един истински приятвл гледа да обърне внимание на всички знам от личен опит. И мен като ме игнорират мие кофти и аз кат тебе бързо се привързвам към хората. Но когато те игнорират са няколко варианта:
1) Или не си добре дошла при тях
2) Темата за която си говорят не искат ти да участваш
3) Или не го осъзнават
Успех към твоето решение!

RapExotic
05-09-2014, 21:16
Намери си повече занимания и не се концентрирай само върху един или двама приятели.

kastielle
05-10-2014, 19:28
Не се концентрирай толкова върху "приятели", а върху целите и заниманията си. Останалото зависи от теб, въпрос на психическа нагласа.