PDA

View Full Version : Ръст



Ivanov233
05-08-2014, 22:26
Проблема или не знам как да го нарека , но за мен е явно е проблем щом пиша.. Та на 17 години съм и съм висок 1.87 , но искам да съм поне 1.90 + , 1.95.. от 8 клас съм 1.85-87 и не съм мръднал.. Няма ли някакъв начин да подсиля хормона на растежа?? А и до колко години горе-долу се развива човек на ръст?

redbul2
05-09-2014, 12:00
А и до колко години горе-долу се развива човек на ръст?
До 20 години има шанс. Въпреки че не знам защо ти е повече.

girlwithblueeyes
05-09-2014, 12:09
Има разни медикаменти но те изискват консултация с кадърен лекар.А и са по скоро препоръчителни за хора с наистина нисък ръст.Освен това си на 17 а мъжете се развиват малко по-късно:D . Запиши се на волейбол или на баскет от там можеш да дръпнеш малко ама не очаквай чудеса.Живей здравословен и пълноценен живот защото и това е от значение .Всичко опира и до гена в повечето от случайте .Макар че на мен и двамата ми родители са високи и не ,не съм осиновена сигурна съм:D

RapExotic
05-09-2014, 20:59
За какво ти е да си по-висок? Ти и без това предполагам, че си една глава над връстниците си. Пък и много високите хора често се изгърбват и имат проблеми с кръста.

Иначе това колко ще пораснеш зависи на 90% от гена, който носиш и 10% от начина ти на хранене и движение в пубертета. Тоест няма как да си много по-висок от родителите си.

Rakshy
05-09-2014, 21:53
Изцяло зависи от гена, кви са тия проценти? Ако не ти е "писано" да си по-висок, няма да си deal with it. (писано защото всъщност е записано в ДНК-то ти, което не може да се промени без някви съществени мутации, so yeah освен ако не си изложен на радиация /Хълк/ нема как да стане.)

RapExotic
05-09-2014, 22:05
Изцяло зависи от гена, кви са тия проценти?

Тц, до някаква малка степен зависи и от фенотипа. Ако поема повече калции и други вещества ще порастне малко повече, от колкото ако гладува да кажем. И спорта също оказва влияние. Забележи, че някой деца са с няколко сантима по-високи от родителите си.

Kukuto
05-09-2014, 23:06
Цял живот една песен пеете,ама фалшиво...

Ivanov233
05-10-2014, 09:33
РапЕкзотик , мда това за кръста е вярно , имам симптоми на лумбална дискова херния според мен или просто прищипан нерв , който ме боли от година , тренирам фитнес и не се оправа , а и имам и кифоза да :Д