PDA

View Full Version : Каква мафистратура да избера, завършвам Европеистика



sugarrr29
05-09-2014, 14:58
Завършвам Европеистика.... скоро. Искам магистратура, не знам какво да избера - ако кажете "ами какво искаш да работиш" - ще кажа, че нямам какво да кажа. Дайте ми моля някакви съвети за това къде да кандидатствам като магистратура.
Виждам, че такава тема няма засега, а мисля, че не е зле да има :( Не всички сме вундеркиндове и не всички знаем какво искаме да работим (още от като сме били на 6). Избрах на времето Европеистика, защото е комбинация между право и международните, заедно с още един език и е актуална и беше нова специалност и бала беше висок и блабла - големият избор се оказа клопката. :) Ще бъда много благодарна, ако брейнстормнем. Извинявам се на тийнейджърите, че пиша в тяхната тема (ама за какви тийнейджъри говорим - заглавна статия е за аналния секс (?!) Дано да се стори интересна и на други. Мерси :)

DownloadVirus
05-09-2014, 15:24
Даскал ли ще ставаш :)) Супер

yakuza_
05-09-2014, 15:56
Няма ли др такива безсмислени специалности от които да си избереш?

cookie dough
05-09-2014, 21:31
Магистратура се избира по няколко причини - да надградиш бакалавъра си, да специализираш в избрана от теб сфера, която си учила на по-базово ниво и най-вече, за да станеш по-конкурентна за позициите, където ще кандидатстваш за работа. След като ти не знаеш какво би искала да работиш, как може някой да ти каже какво да учиш?

DarkTemplar
05-09-2014, 21:53
Какъв профил си - икономически, правен, медиен?

Ако смяташ да се занимаваш с европейски проекти и си с профил икономика, може да запишеш някоя икономическа магистратура (дали в Стопанския факултет на СУ или в УНСС ти ще си решиш). Един колега записа магистратура в Стопанския и от известно време работи в УниКредит Булбанк, в отдела за кредитиране на клиенти по оперативни програми/европейски проекти.

Може да запишеш и Европейски проекти, в същата катедра, при същите преподаватели. За проектите най-ценен е практическият опит, затова и въпросната магистратура се води с практическа насоченост -> натисни на Учебен план (https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/fakulteti/filosofski_fakultet/specialnosti/magist_rski_programi/filosofski_fakultet/specialnost_evropeistika/evropejski_proekti).

С Европеистиката реализацията е много широка, зависи какво ти се отдава и към какво си се насочила.