PDA

View Full Version : ДЕПРЕСИЯ!!!



greatdragon
05-09-2014, 17:48
Здравейте хора! От много време ме измъчва някъква депресия.. не винаги , най вече като съм си в нас ... незнам на какво може да се дължи това..............всичко е наред в семейството ми ..сега си имам дори и приятелка ... но просто постоянно чувствам усещане за безполезност и вина от време на време избухвам в лесно и безпричинно плачене .. чувствам тъга или емоционална празнота ... все едно всичко е безсмислено .. незнам как точно да ви го обесня просто се депресирвам и много трудно излизам от това състояние ... а не искам да тревожа родителите си на никого не съм споделял за това... как да постъпя според вас???

greatdragon
05-09-2014, 17:51
много често имам и забавено мислене, трудно се концентрирам:(

Getyourfreakon
05-09-2014, 18:16
psiholog

BeTheOne
05-09-2014, 19:18
На това му се вика пубертет.

Без значение дали годините, които си посочил са такива наистина или не решенията общо взето са еднакви.
Намери си занимание освен училище. Търси смисъл в нещата, които правиш. Поставяй си цели и ги постигай. Намирай си приятели и прекарвай време с тях. Забавлявайте се.

Колкото повече неща правиш, толкова повече смисъл има за теб.

Помисли дали не е време да седнеш и да си определиш приоритети - образование, приятелка, спорт, можеш да извършваш някаква благотворителна дейност, да практикуваш различни неща, към които имаш интерес. Животът с цели е щастлив живот, ако знаеш как да си поставяш правилните цели.


Поздрави!


BeTheOne