PDA

View Full Version : Училищата в Пловдив (след 7 клас)



JustMe123
05-10-2014, 08:35
Здравейте! Искам да получа повече информация за училищата в Пловдив, защото много искам да уча там след седми клас, защото образованието е по-добро... В момента най-силните ми предмети са Английски език и може би Математика, така че ако може да ми препоръчате някоя езикова гимназия или някое друго училище.

monkata972
05-10-2014, 10:47
emi vzemi si spravichnik ot nqkoq butka, tam ima vsicki uchilishta sled sedmi klas i kolko bal iskat za opredelenoto uchilishte

WonderV
05-10-2014, 16:05
Когато някой ми каже, че му върви комбинацията английски + математика, и това по някакъв начин е свързано с Пловдив, веднага се сещам за Математическата гимназия ( ОМГ Акад. Кирил Попов ). Там си има такава специалност - математика с английски, която преди години ми беше второ желание. Имам приятели, учещи в тази паралелка, и са си доволни от образованието там, по-специално, разбира се - от математиката, която е приоритет. Ако искаш да си с друг език - има математика с немски, както и с френски. Там обаче имай предвид, че балът е доста по-нисък.
Друг вариант са Руската гимназия ( ЕГ Иван Вазов ), както и Английската ( ЕГ Пловдив ). И в двете има голямо разнообразие откъм езици. Има и още една езикова - Френската, но за нея не мога да кажа нищо. Само знам, че от догодина въвеждат китайски език, така че, ако си падаш по малко по-екзотични езици, това ще свърши работа.
Търговската гимназия - ако искаш да се развиваш в икономическата сфера. За останалите специални професии си има предостатъчно техникуми, към които има по-малка насоченост. Както и да е, мненията за тези училища не съм ги изградила на базата на личната си преценка ( освен за ОМГ, където учих от 5-ти до 7-ми клас, но предполагам доста неща са се променили ), а по-скоро от мненията на други мои приятели, които обаче са от хората, учещи здраво. Всяко от тези училища си има кусурите, но пък важното е човек да си подреди правилно приоритетите и да успее да извлече най-доброто.