PDA

View Full Version : Менструация...ВАЖНО!!



anita2996
05-10-2014, 14:07
Здравейте на 17 години съм и искам да попитам нещо..Менструацията ми е като цяло нередовна, но тази година се случи февруари и март да ми дойде на една и съща дата на 11, а април на 8, притеснена съм, защото днес е 10, а на мен все още цикъла не ми е дошъл, правихме го с приятелят ми на 7 първоначално го правихме без презерватив , а после със , той не свърши в мен възможно ли е по време на половия акт без да е станало нещо.... иначе симптомите за цикъл ги имах бях доста нервна преди няколко дни, а гърдите все още са ми подути и ме болят.. Моля ви кажете ми, има ли за какво да се притеснявам ?

Mpak
05-10-2014, 15:16
Сама си наясно с това че менструацията е нещо крайно нередовно и се влияе както от взимането на лекарства така и от много други фактори .. Не бива малко забавяне да те притеснява но трябва да си наясно че дори и да не е свършил във теб приятеля ти пак съществува риск от нежелана бременност.. Нервността не се дължи само на идващата менструация ( ако беше така повечето жени да са умрели от чакането и през по - голямата част от месеца ) и не бива да се предоверяваш на гореописаните симптоми .. Моя съвет е ако още няколко дена не ти идва да си вземеш един тест за бременност от някоя аптека и да провериш със сигурност какво е положението .. :)

baby_baby
05-10-2014, 15:17
Ще ти идва просто сиг от притеснението ти още не ти идва не се притеснявай и не го мисли щом не е свършвал в теб нищо не е станало

anita2996
05-10-2014, 15:30
Сама си наясно с това че менструацията е нещо крайно нередовно и се влияе както от взимането на лекарства така и от много други фактори .. Не бива малко забавяне да те притеснява но трябва да си наясно че дори и да не е свършил във теб приятеля ти пак съществува риск от нежелана бременност.. Нервността не се дължи само на идващата менструация ( ако беше така повечето жени да са умрели от чакането и през по - голямата част от месеца ) и не бива да се предоверяваш на гореописаните симптоми .. Моя съвет е ако още няколко дена не ти идва да си вземеш един тест за бременност от някоя аптека и да провериш със сигурност какво е положението .. :)

Благодаря !!

anita2996
05-10-2014, 15:31
Ще ти идва просто сиг от притеснението ти още не ти идва не се притеснявай и не го мисли щом не е свършвал в теб нищо не е станало

Много благодаря !!

MaLkaTa_LaDy
05-11-2014, 10:18
Първи ден след закъснението можеш да си направиш тест, ако толкова се притесняваш.

Mpak
05-12-2014, 18:00
Първи ден след закъснението можеш да си направиш тест, ако толкова се притесняваш.

Препоръчително е да са минали поне 14 дена от акт за да може теста да се счете за надежден.. В противен случай резултата ще е на 100% отрицателен и на 0% надежден ..

zoyex
05-12-2014, 18:58
Едно и също постоянно..чукаха ме без презерватив, не свърши в мен, закъснява ми , бременна ли съм??? Е па мацки, нема давате да ви чукат без презерватив като ви е шубе толкова и не можете да отидете до гинеколога за едни прости противозачатъчни... :D

GEMBI
05-12-2014, 19:20
Чукате се като зайци, не ползвате презервативи и после ревете.. :smt017