PDA

View Full Version : На какво точно трябва да наблегна за да стана сърдечен хирург?



simeonsmm
05-10-2014, 19:21
Здравейте,аз искам да стана сърдечен хирург.Знам че трябва да се наблегне на биологията на химията и на устройството на сърцето,но незнам как точно да наблегна аз съм 8 клас и тази година съм подготвителен клас с 16 часа английски седмично така че незнам точно какво да правя?

RapExotic
05-11-2014, 12:04
Щом си 8ми клас не бързай. Докато завършиш може би ще си промениш решението поне няколко пъти. Имаш достатъчно време за да наблегнеш на точно тези неща, които изброи. С тях се кандидатства медицина - Биология, Химия и Английски. Гледай да изкарваш хубави оценки в гимназиалните класови, защото те образуват дипломата ти, а от там и кандидат-студенстския бал. Това ти отваря вратите към всеки университет.

SHPAIdURmeN
05-11-2014, 15:05
Къде мислиш да кандидатстваш ?

Иначе си учи английския. До колкото знам би трябвало в 9 клас да учиш Биология и Химия за 8ми клас (ще ги изучаваш с 1 година назад, понеже ги пропускаш в 8ми), но това да не те притеснява, както каза пича горе.
Гледай от 9 до 12 клас по Биология и Химия годишната оценка да е по тези предмети 5/6.

simeonsmm
05-12-2014, 16:17
Къде мислиш да кандидатстваш ?

Иначе си учи английския. До колкото знам би трябвало в 9 клас да учиш Биология и Химия за 8ми клас (ще ги изучаваш с 1 година назад, понеже ги пропускаш в 8ми), но това да не те притеснява, както каза пича горе.
Гледай от 9 до 12 клас по Биология и Химия годишната оценка да е по тези предмети 5/6.

Ами много искам да кандидатствам може би със стипендия в Станфорд.Този университет е един от най-добрите в тази област.А попринцип биологията много ми се отдава както и химията.Аз само не мога да намеря цената ако не стане със стипендия??

bicycle
05-12-2014, 16:29
Здраво учене. Наблягай главно на химия и биология 9-12 клас и задължително ходене на частни уроци в 11 и 12 клас, защото в училище трудно можеш да учиш за кандидатстудентски изпити

SHPAIdURmeN
05-12-2014, 18:50
Ами много искам да кандидатствам може би със стипендия в Станфорд.Този университет е един от най-добрите в тази област.А попринцип биологията много ми се отдава както и химията.Аз само не мога да намеря цената ако не стане със стипендия??

Ами значи знаеш, че освен Био и Хим трябва да са ти на ниво предметите, така и трябва като цяло да имаш диплома над 5,25 също и един сертификат C1 английски, а пък ако можеш C2 вземи.

cookie dough
05-13-2014, 15:06
Ами много искам да кандидатствам може би със стипендия в Станфорд.Този университет е един от най-добрите в тази област.А попринцип биологията много ми се отдава както и химията.Аз само не мога да намеря цената ако не стане със стипендия??

http://med.stanford.edu/md/financial_aid/student_budget.html или тук http://studentaffairs.stanford.edu/registrar/students/tuition-fees_12-13

Не съм много сигурна, че това са точните цени обаче, но поне може да се ориентираш. Успех, много амбициозен избор, дано да ти се получи със стипендия. :)

simeonsmm
05-13-2014, 17:18
Ами значи знаеш, че освен Био и Хим трябва да са ти на ниво предметите, така и трябва като цяло да имаш диплома над 5,25 също и един сертификат C1 английски, а пък ако можеш C2 вземи.

Аз сега правя на Cambridge PET exam който е на нивo B1.На мен английският ми се отдава.Знам добре граматиката и думите.Но пък за америка ще трябва TOEFL

simeonsmm
05-13-2014, 17:19
http://med.stanford.edu/md/financial_aid/student_budget.html или тук http://studentaffairs.stanford.edu/registrar/students/tuition-fees_12-13

Не съм много сигурна, че това са точните цени обаче, но поне може да се ориентираш. Успех, много амбициозен избор, дано да ти се получи със стипендия. :)

Благодаря за информацията!!!И дано да се получи :)

cookie dough
05-13-2014, 20:15
Аз сега правя на Cambridge PET exam който е на нивo B1.На мен английският ми се отдава.Знам добре граматиката и думите.Но пък за америка ще трябва TOEFL

Аз мислех, че за Щатите искат и SAT, при теб няма ли такова изискване?

tireheb
05-13-2014, 20:45
сърце тряя имаш за таз раота

OoVasKoO
05-13-2014, 21:00
и нерви...
В 9 и 10 клас ще учите химия и биология на английски, в 11 и 12 ще са на български
В началото ще учите елементарни неща заради английския, но после ще става много трудно, особено като трябва да кандидатсваш с това. Казвам ти го като ученик от 12 клас в езикова гимназия. Преговори материала до 7 клас и след това започни да учиш материала за 8-ми. Питай кой учебник е най-добър за 8 клас и го купи. Добре е, че си се сетил преди лятната ваканция, ще имаш време да се подготвиш.