PDA

View Full Version : Въпрос?



sramejlivkaa
05-11-2014, 17:04
Знам,че на мускула му е нужен повече от един ден за да се възстанови и за това до сега прявих упражненията през ден. Таа мисля да почна да правя и кардио бягане. Но тъй като и правяи клекове, проблем ли ще е и следващея ден да бягам, защото малко или много и то натоварва краката.
Добра ли е идеята един ден силови един кардио?

sramejlivkaa
05-11-2014, 21:09
Благодаря за съветите. Ще ви послушам! :D

RiB
05-11-2014, 21:15
Най-добре е да правиш упражненията в различни дни за максимален резултат. Аз лично бих избрал този вариант, защото дори и да не се натовариш в единия ден с определеното упражнение пак ще имаш по-голям ефект от това, да се товариш допълнително. Тук идва и криворазбраното мислене на много от трениращите... те си мислят, че трябва да си капнал, да нямаш сила за нищо, че да има някакъв ефект.

Rakshy
05-11-2014, 21:29
Принципно на мускула му е нужен период от 48 до 72 часа, за да се възстанови. Но ако се чувстваш добре защо да не правиш кардиото, не виждам какво ти пречи.

RapExotic
05-12-2014, 12:38
В началото, ако не си тренирала дадения мускул възтановяването му може да трае и повече от 72 часа. След това като свикнеш с натоварването ще се възтановява по-лесно. Всичко това при условие, че приемаш нужното количество белтъци, въглехидрати и мазнини правилно.