PDA

View Full Version : Какво смятате да правите като завършите?



qhnalametlata
05-12-2014, 12:23
Много съм се зачудила за това какво правят не само завършващите, но и всички останали тийн момичета и момчета с приключване на учебната година.
Да, най-вероятно повечето ще си отвисят с месеци я пред компа, я по кафенетата, ама пари откъде? То и бюджета на родителите изтънява с всяка изминала година и гледам, че все повече хлапета работят, но какво? Идеи?
Да предположим, че сте на нивото на средно интелигентен индивид от рода Хомо Сапиенс, а не примат, използващ нечленоразделни звучи в общуването си. Какво смятате да правите? Не само след приключване на учебната година, а въобще (напр. ако ви е последната такава).
Чувам, че в Германия на младите нито им се учи, нито им се работи, ама тяхната социална система засега успява да издържи. То затова в последните години там се скъсват да търсят всякакви специалисти от други държави (щото няма кой да бачка). Ама тук вече всички караме "на мускули", та затова си размишлявам и се чудя... :-\

anonymous708973
05-12-2014, 13:42
Чувам, че в Германия на младите нито им се учи, нито им се работи, ама тяхната социална система засега успява да издържи. То затова в последните години там се скъсват да търсят всякакви специалисти от други държави (щото няма кой да бачка). Ама тук вече всички караме "на мускули", та затова си размишлявам и се чудя... :-\

Откъде го чуваш, защото тук наистина е обичайно да си "починеш" за една година след гимназията, ама тая една година не се прекарва по кафенетата в родния град, търсейки себе си, а вършейки социална дейност в чужбина или практика в родната държава.
А по време на висшето как се правят практики една след друга... да не коментирам.

Аз за себе си gap year сериозно не съм обмисляла, но ако бях взела, щях да работя.
Като цяло все съм гледала да си оползотворявам летата - все някой езиков курс карах. Не мога да кажа, че съм от тези, дето наистина съвестно са си оползотворявали лятото, но съм гледала все да свърша нещо за развитието си :) Само след 12-ти клас горе-долу нищо не правих, използвах времето да си проуча нещата за университета и да се видя с всички преди да замина за чужбина.
Сега, между първата и втората година в университета, мисля да използвам времето за практика, ако ми се получи. Ако не - пак ще се намирам на работа - езиков курс по френски, книги за акции, ръководство за Ексел, че да си припомня това и онова, допълнително художествена литература, че нищо извън университета не съм чела наскоро.
И като се видиш с този-онзи, седмица-две на море и то лятото е минало :)

an7raks
05-13-2014, 20:09
Мислих да продавам сладолед на центъра, ама жената заплаши, че ще ме зареже... :(
Та мисля да отворя нещо като малък сервиз за техника и/или комп. диагностика на автомобили...

tori
05-13-2014, 20:17
Мислих да продавам сладолед на центъра, ама жената заплаши, че ще ме зареже... :(
Та мисля да отворя нещо като малък сервиз за техника и/или комп. диагностика на автомобили...
Съжалявам, че те нараних така.

qhnalametlata
05-18-2014, 10:00
Откъде го чуваш, защото тук наистина е обичайно да си "починеш" за една година след гимназията...

От приятели, трайно живеещи (разбирай 30 год.) в Германия :)

Що се отнася до ученето на езици през лятната ваканция и въобще - това си е работа! Може да бъде определено и като инвестиция (време и пари) в развитието, което днес си е направо задължително за всеки, който има амбиция да постигне нещичко в живота си.

qhnalametlata
05-18-2014, 10:04
Мислих да продавам сладолед на центъра, ама жената заплаши, че ще ме зареже... :(
Та мисля да отворя нещо като малък сервиз за техника и/или комп. диагностика на автомобили...

Второто, стига да ти с удава, е доста по-перспективно и може да се прави целогодишно (за разлика от сладоледа).
Пък и жената няма да те зареже ;)

anonymous708973
05-18-2014, 11:06
От приятели, трайно живеещи (разбирай 30 год.) в Германия :)

Е, то за възрастните младите винаги сме мързеливи.
Явно си зависи от средата, моите наблюдения са ограничени само върху хора от определена възрастова група, която вече е в университет. Другите, дето не им се учи, няма как да ги познавам.

DieselBlood
05-19-2014, 15:22
Смятам да си намеря работа по специалността. Надявам се, че няма да ебат майката на туризма до 2 години, така че имам надежди.

yakuza_
05-19-2014, 15:47
Или учи висше или работи, защото след висшето да си намерих работа по специалността, ако не си в София или връзкар, бая патки ще видиш.

DieselBlood
05-19-2014, 21:04
Нали знаеш, че хубавите работи не се обявяват никъде.

an7raks
05-20-2014, 09:07
Второто, стига да ти с удава, е доста по-перспективно и може да се прави целогодишно (за разлика от сладоледа).
Пък и жената няма да те зареже ;)

Сериозно ли ве?! Не се бях замислял... :/

OoVasKoO
05-26-2014, 21:19
Вече съм завършил и през лятната ваканция, а и от сега ще наблегна на фитнеса и преводчета. Също ще си разуча бъдещата специалност в университета, по която след няколко месеца ще мога да работя предполагам. :D