PDA

View Full Version : Съвети около следване на медицина



Vesk0SP
05-12-2014, 15:10
Здравейте!

Аз съм на 17 години и уча в музикалното у-ще във Варна, в момента съм десети клас.
Обръщам се към вас с молба за съвет, след 12-ти клас искам да следвам медицина, но все още не съм търсил какво трябва да уча, как и защо и колко разбира се. Знам, че химията и биологията са важни, но да си призная не са ми най-силните предмети (все пак се справям задоволително, дори без много зор). Бих бил благодарен на съвет от някой, който е учил медицина, или учи в момента. Основно: къде да кандидатствам, как, на кои предмети да наблегна и т.н.

Английският ми е на задоволително ниво, предвид факта, че го учим два пъти седмично. Употребявам го почти всеки ден и не ми е проблем да комуникирам на английски или да чета на този език.

За край искам да спомена, че най-силните ми предмети са историята и географията, и ако имате възможност може да ме напътите и към някаква специалност свързана с тези два предмета :)

Благодаря предварително!

wildone07
05-12-2014, 16:21
Nqmash golqm shans

Auriss
05-12-2014, 16:50
историята
Право

географията
някви икономически глупости


но да си призная не са ми най-силните предмети
пробвай се за фармацевт тогава

Getyourfreakon
05-12-2014, 18:01
Е що да няма шанс, бати хората.. Първо си избери това, което ти харесва и което ти се отдава. Според мен ако седнеш по-сериозно да учиш по химия и биология, ще имаш доста хубави оценки. Ако си решиш да учиш медицина защо не кандидатстваш в медицинския във Варна,тъкмо ще ти е наблизо :D

zoyex
05-12-2014, 18:44
Естествено, че имаш шанс.Почваш частни уроци и то главно по химия, че там е по-скапано и за 1 година сериозна подготовка си готов.По биология можеш и без учител да си научиш учебника :D ;)

slimbo
05-12-2014, 20:18
НЕ , че съм хейтър , ама не е ли грешният раздел ? :/

Illusion772
05-13-2014, 19:38
Здравейте!

Аз съм на 17 години и уча в музикалното у-ще във Варна, в момента съм десети клас.
Обръщам се към вас с молба за съвет, след 12-ти клас искам да следвам медицина, но все още не съм търсил какво трябва да уча, как и защо и колко разбира се. Знам, че химията и биологията са важни, но да си призная не са ми най-силните предмети (все пак се справям задоволително, дори без много зор). Бих бил благодарен на съвет от някой, който е учил медицина, или учи в момента. Основно: къде да кандидатствам, как, на кои предмети да наблегна и т.н.

Английският ми е на задоволително ниво, предвид факта, че го учим два пъти седмично. Употребявам го почти всеки ден и не ми е проблем да комуникирам на английски или да чета на този език.

За край искам да спомена, че най-силните ми предмети са историята и географията, и ако имате възможност може да ме напътите и към някаква специалност свързана с тези два предмета :)

Благодаря предварително!

Това което ти го казаха че нямаш шанс - не е така. Малък си - имаш време , но в този етап трябва задължително да тръгнеш на уроци по химия. Уроците по биология са малко по-различни , но вземи предвид че в момента голяма част от университетите (МУ-тата) имат тестове , което повярвай ми не винаги е толкова лесно колкото звучи. Относно това в училище - опитай се да имаш 6тици по биология и химия 10 и 11 клас , това ти влиза в бала.

CoNviCt
05-13-2014, 19:47
Уроци? Нали ходи на уроци в училище.

Illusion772
05-13-2014, 20:26
Уроци? Нали ходи на уроци в училище.

Изучавания материал по химия в училище не покрива и 50% от кандидат-студентския материал които трябва да се знае за прием.