PDA

View Full Version : Таблет/Лаптоп



102
05-12-2014, 19:25
здравейте
както се разбира от заглавието искам некой да ме запознае с тая технология /таблет/
интересувам се главно каква е разликата между тези за 200-300-400-500 леа
от друга страна нема ли малки лаптопи за 500 лева /защо да не зема лаптоп/
3 ДЖИ.. кво е тва, кво представлява
некви идеи за таблет 10 инчов ?
марката важна ли е ? би трябвало, разбира се, ама примерно между асус асер леново самсунг ? ;/
абе общо взето бих искал някой да ми обесни ква е хавата с тия таблети
плз ;д

bloodyF
05-12-2014, 20:11
3G е мобилен интернет, който можеш да имаш от мобилен оператор
Wifi e безжичната връзка

таблет-самсунг са добри
таблетът е излишна гъзария за мен, не е удобен /поне на мен/ с тоя тач пад

acer aspire лаптоп с четириядрен процесор и уиндоус 8 ми излезе 700 лева от Технополис, по-доброто нещо е според мен, но зависи за какво ти е като цяло

102
05-12-2014, 20:27
значи тези като флашки дето се слагат по лаптопите са 3 джи ?
аз пък гледах че има да си земеш клавиатурка към таблета
за подарък е, реването е за таблет, иначе и мен не ме кефи
все още не разбрах разликата между тия от 200 и тия от 400

bloodyF
05-12-2014, 20:47
флашките да, но не си заслужава, защото мб-тите ти отиват за отрицателно време и после скоростта ти пада и е тъпичо
клавиатура да, ама ако ти е за клавиатурата си вземи лаптоп, иначе тоя таблет е малък, нито за филми, нито за работа става-баш за гъзария си е
разликата е както и при всякакви други техники-по-добър процесор, повече памет, повече рам, като цяло по-добри параметри
аз предлагам лаптоп-удобен е, лек е, батерията ми държи по 4 часа, става за навсякъде, даже и ако пътуваш
флашките са по-удобни са лаптоп, за таблет трябва да имаш изход за usb ,което не знам дали таблетите имат-не съм запозната много с тая техника :Д

Auriss
05-12-2014, 20:48
качеството на чарколяците.

Покрай 'модата' са се навъдили безброй компании, които произвеждат всевъзможни чипове и макар на хартия разлика между това (http://olx.bg/nov-chetiriyadren-7-9-tablet---ifive-mini3-retina-display-i48706397) и някой iPad почти да няма, при тази резолюция на екрана ако пробваш да подкараш някоя игричка ще ти светне откъде идва разликата в цената (а този в линка май е с жестока надценка, по 180$ бяха тези китайчета ако не греша).

Ако можеш да си го позволиш взимай някой Nexus - най-прилични са цена/качество май.


от друга страна нема ли малки лаптопи за 500 лева /защо да не зема лаптоп/
По-неудобни са за носене, пък и ако е за момиче е по-изгъзица да разнася таблет. Сори за изказването, ама е така.
Единствената причина, поради която би имало логика да купиш лаптоп, е ако реално ще се ползва по предназначение - за университет или работа. За гледане на ютюб клипчета и драскане във Фейсбук е просто излишно. Пък и екраните на лаптопите напоследък отстъпват по качество на тези на таблетите.


Ии да, кур затеп

a.gavrailov
05-16-2014, 13:05
Таблет от 200 лева си свършва работа, освен ако не си някой заклет геймър

Lilanda
05-16-2014, 18:08
Ии да, кур затеп
Минавам само, за да повторя това!

102
05-16-2014, 19:02
Минавам само, за да повторя това!

а за теб няма