PDA

View Full Version : Къде да се запиша?



koko95
05-13-2014, 02:30
Здравейте, 12 клас съм та ми предстои някъде да се запиша да уча висшо :D .Насочил съм се нещо с компютри(изключвам всичко свързано с програмиране).Да вметна,че с математиката не ме бива,нито с цифровата схемотехника(предмет е това,който не знае).Живея в София, та предложете ми къде да се запиша нещо с компютри или техника.Учих кинотехника,аудио и видеосистеми, тоест ще взема средно специално.Благодаря на всички,които ще се отзоват!

OoVasKoO
05-13-2014, 08:42
http://goo.gl/AMxkN8
http://goo.gl/lnpR0c

RapExotic
05-13-2014, 17:40
Най-добре ми се вижда да запишеш графичен дизайн в НБУ. Щом не ти върви с математиката няма смисъл да споменаваме компютърните специалности в Технически и Софийски университет.

OoVasKoO
05-13-2014, 20:58
priem.tu-sofia.bg/pdf/2014/prilojenia-2014-specialnosti.pdf -> 15. Телекомуникации
Директно ти казвам какви оценки ти трябват:
-оценката от дипломата по математика
-оценката от дипломата по физика
-оценката от приемния изпит по математика/физика за ТУ (умножава се по 3) или оценката от матурата по математика/физика/БЕЛ (умножава се по 2.8 )
Максималният бал е 30. За телекомуникации ако изкараш бал 27 влизаш 100%. Я кажи в каква гимназия учиш. Някои профилирани гимназии имат "квоти" за ТУ и балът им се умножава по 1.3, нещо такова беше.

Ако имаш 4-ка по мат. или физика в дипломата, ще ти е много трудно да влезеш. :D
В НБУ пък приемният изпит е по няколко предмета(БЕЛ, математика, физика, география и т.н.)
Много късно се сещаш, че трябва да кандидатстваш, първата матура е на 21. :D

koko95
05-15-2014, 20:40
priem.tu-sofia.bg/pdf/2014/prilojenia-2014-specialnosti.pdf -> 15. Телекомуникации
Директно ти казвам какви оценки ти трябват:
-оценката от дипломата по математика
-оценката от дипломата по физика
-оценката от приемния изпит по математика/физика за ТУ (умножава се по 3) или оценката от матурата по математика/физика/БЕЛ (умножава се по 2.8 )
Максималният бал е 30. За телекомуникации ако изкараш бал 27 влизаш 100%. Я кажи в каква гимназия учиш. Някои профилирани гимназии имат "квоти" за ТУ и балът им се умножава по 1.3, нещо такова беше.

Ако имаш 4-ка по мат. или физика в дипломата, ще ти е много трудно да влезеш. :D
В НБУ пък приемният изпит е по няколко предмета(БЕЛ, математика, физика, география и т.н.)
Много късно се сещаш, че трябва да кандидатстваш, първата матура е на 21. :D

Хаха аз с тия "квоти" ще вляза някъде директно с изпита от практика и теория.Мисля да вляза в колежа по пощи и телекомуникации дето се намира някъде в студенски град/дървеница София.Какво ще кажете?

koko95
05-15-2014, 20:42
Най-добре ми се вижда да запишеш графичен дизайн в НБУ. Щом не ти върви с математиката няма смисъл да споменаваме компютърните специалности в Технически и Софийски университет.

Какви са изпитите? Също така с рисуването грам не ме бива.Учителите малко ме преебаха доста с оценките,на другите 5-ици , 6-тици просто ей така, на мене -3ка,4-ка мам*ц*та им, защото някой път някой е успял да пречертае по-добре чертежа на контролното от мене(препише) и някви такива :/ или им е по симпатичен .

OoVasKoO
05-15-2014, 20:51
изпитът в НБУ е топ тест на няколко предмета(математика, БЕЛ, физика, география и т.н.)

8bit
05-15-2014, 23:03
> НБУ
> тест

http://cs303607.vk.me/v303607923/16f6/UtYli9NlrrY.jpg

anonymous908491
05-16-2014, 09:14
Какви са изпитите? Също така с рисуването грам не ме бива.Учителите малко ме преебаха доста с оценките,на другите 5-ици , 6-тици просто ей така, на мене -3ка,4-ка мам*ц*та им, защото някой път някой е успял да пречертае по-добре чертежа на контролното от мене(препише) и някви такива :/ или им е по симпатичен .

Всички тук сме наясно, че си страшно умен, достатъчно пъти си го доказвал, за съжаление някой не разбиращ кодирания ти език и четящ тук, ще реши, че си пълен идиот.

MaGuSs
05-17-2014, 19:51
Всички тук сме наясно, че си страшно умен, достатъчно пъти си го доказвал, за съжаление някой не разбиращ кодирания ти език и четящ тук, ще реши, че си пълен идиот.

^ подкрепям :D

koko95
05-17-2014, 20:54
изпитът в НБУ е топ тест на няколко предмета(математика, БЕЛ, физика, география и т.н.)

Може и да го взема ако се напъна, ама с 3-ки, освен по БЕЛ.