PDA

View Full Version : Излседвания за спин? Цена?



sa6opi4a
05-14-2014, 19:18
Не е като да имам подозрения за нещо, но съм ходил тук и там и то винаги с презерватив, ама все пак няма как да им имаш доверие на 100%. На някои места съм чувал, че правят безплатни такива изследвания, но аз ходих при личния и само ме опъти към кабинета, който взима кръв, ама беше затворен. Някои има ли представа колко средно ще излезе един тест за спин? Предполагам само за това правят изследвания? Не може да искаш и за хепатит Б примерно. Нямам симптоми, но съм чувал, че може да си седи бая време без симптоми тая гад.

Red_Hair
05-18-2014, 03:41
Ами попитай, някъде където правят безплатни.Кажи, че си наркоман, има идиоти, които дават мило и драго наркоманите да не хващат ХИВ и хепатити и може да се вържат.Ако не те огрее безплатната светлина теста за ХИВ мисля е около 20-30 лева.

Leticcia
05-18-2014, 12:17
Напълно възможно е да си уредиш безплатно изследване, особено ако си под 18. Има центрове в големите градове, където можеш да се изследваш безплатно, но реално едно изследване е към 40 лева.

Borntobewild..
05-20-2014, 18:48
От кой град си? В повечето големи градове има КАБКИС, където правят безплатни изследвания, а ако си в по-малък град би трябвало да има РЗИ, където отново правят безплатни изследвания, но ако имаш КАБКИС наблизо е много по-добре там, защото са по-големи специалисти. Знам, защото работя в тази сфера от 4 години, ако има нещо, което те интересува питай :))

draid
05-21-2014, 17:55
Ако си от София има много места където се правят безплатни тестове - например студентска поликлиника до светофара на УНСС е едно от местата. Не само, че няма да ти вземат пари, ами и някой подарък ще ти дадат - я презерватив я гел. Хепатит B и C се правят заедно и също може да хванеш някъде където има "промоция" но като цяло струват около 30лв, взима се кръв и до 1-2 дни са готови. Всички големи лаборатории правят. Cibalab, кандиларов и т.н. За ХИВ е глупаво да даваш пари, след като не е никакъв проблем да си направиш без пари. Теста отнема около 15мин заедно с въпросите които ще ти задават.