PDA

View Full Version : Дилема...



Djenka
05-15-2014, 00:06
Уча в икономическо училище, 10кл, въпреки че не искам да съм в него.
Искам да уча в музикалното училище в града, което обаче няма "такова високо ниво" като икономическото и може да затвори много врати, които в момента са горе-долу отворени.

Проблемът е - да послушам сърцето си, което ми казва да се изместя, за да съм щастлива, или разума, който мисли за финансовото ми състояние след 5 години.
Искам да живея в Англия или някъде другаде в Западна Европа, без значение дали ще следвам, или не (В смисъл, дори и да не следвам, искам да прекарам живота си там.).
Защо не се сетих по-рано - не знам.
Струва ли си да се преместя за 11 и 12 клас и да правя това, което обичам, или да откажа преместването и после цял живот да се питам "What, if..."?

Благодаря предварително за отговора/съвета; нужни са ми.

cookie dough
05-15-2014, 01:53
Като цяло в Западна Европа хората имат доста по-либерално отношение към личния избор на човека, независимо какво е учил, важното е да можеш да го обосновеш. Не се притеснявай, стига да можеш да изкараш диплома за средно образование, къде си учила не е от толкова голямо значение, особено в чужбина, където никой не е запознат с репутацията на нашите гимназии.

Devilsplaymate
05-15-2014, 13:06
Според мен няма смисъл да се местиш за толкова малко време, защото ако сега си 10кл. (свършваш го), то значи реално само около година и нещо ще си в новото училище, защото 12ти клас е само до май месец, пък и почти нищо не се прави - набляга се на матурите. Докато се нагодиш в новата обстановка, то времето ще свърши. Аз лично не бих го направила за толкова малко време, просто няма смисъл. Даже предполагам, че след всичко това, има някакъв шанс и успеха на матурата да е по-нисък.
Иначе можеш да пробваш да се занимаваш с музика след гимназията, в университет например - или тук, или в Англия. А дотогава можеш да ходиш на някакви курсове, знам ли.

RapExotic
05-15-2014, 13:55
Завърши си икономическото, пък след това кандидатсктвай нещо музикално ако имаш дарба. Така или иначе за по 2 години в икономическа и 2 в музикална гимназия няма да научиш нищо и от двете. Пък и приема след 10 клас в профилирано училище никак не е лесен.