PDA

View Full Version : Апетит за шоколад



bogyyto
05-15-2014, 05:12
В тая тема въобще нищо няма да кажа, а ще ви попитам как аджиба да спра да ям сладко?! Имам чувството, че съм пристратена вече, честно! Дайте съвети...

Rakshy
05-15-2014, 06:57
Ами като при всяко едно пристрастяване, осъзнаваш че го правиш и малко по малко спираш. Not that hard, huh?

tochko
05-15-2014, 11:10
Когато се храня здравословно с умерено количество захар плодове меса и тн, ламтежа ми за сладко намалява. Пробвай.

girlwithblueeyes
05-15-2014, 11:34
Купувай си малки опаковки черен шоколад и яж по едно редче на ден .Прави си здравословни десерти като овесени палачинки и т.н правиш си смес за 1-2 палачинки и си готова .

anonymous708973
05-15-2014, 11:37
Пристрастяването се дължи на факта, че когато ядеш шоколад, кръвната ти захар рязко скача, но също толкова рязко спада под нивото, на което е била преди. И пак ти се дояжда сладко.
Яж черен шоколад - поне 70% какао. Ако можеш, даже повече - на мен и 85% ми е много вкусен.
Погледни състава, наистина ли искаш да ядеш нещо с такъв състав?
Замествай с плодове, закусвай с неща, които дават енергия - бавни въглехидрати, примерно черен хляб. Захарта, респективно шоколадът, е бърз въглехидрат, както вече си се досетила.

Някъде имаше таблица с какво можеш да заместиш нездравословните желания, ако я намеря, ще я пусна.

BaffaLsc
05-15-2014, 11:59
Не знам за вас, ама аз преди не издържах без сладко и ден, сега мога да не ям със седмици

RapExotic
05-15-2014, 13:47
Започни да намаляваш дозата всеки ден и в същото време увеличавай приема на плодове садържащи плодова захар. След около един месец въобще няма да се сещаш за шоколад.

mayaaa
05-16-2014, 21:19
Абе, хора, наистина ли успявате да заместите нормалния шоколад с черен, винаги съм ви се чудила? Аз си правя cheat days и само тогава ям.

BaffaLsc
05-16-2014, 21:27
Абе, хора, наистина ли успявате да заместите нормалния шоколад с черен, винаги съм ви се чудила? Аз си правя cheat days и само тогава ям.
Чийта е в зареждащ ден. Да, защо не? Аз обожавам.

anonymous708973
05-17-2014, 12:17
Абе, хора, наистина ли успявате да заместите нормалния шоколад с черен, винаги съм ви се чудила? Аз си правя cheat days и само тогава ям.

Ами... аз страшно обичам черен шоколад. Без никакъв проблем си хрупам 85%. Виж, 99% ми идват в повечко :D

При шоколада - друга зависимост към храна нямам - съм стигнала до извода, че е важно да се установят причините, поради които ядеш, и да ги неутрализираш.
Примерно аз ям шоколад, когато съм тъжна и си правим с една приятелка женска вечер - ама това е безкрайно глупаво. Храната не трябва да се свързва с емоции... освен, разбира се, наслада от готин специалитет, хаха. Или поне не трябва да се свързва до степен, в която, повлияна от холивудските филми, решаваш, че ще се почувстваш по-добре след една-две опаковки шоколад. Не е така. Мога да си изкарам женската вечер и на бейби моркови, на тънко наразана ябълка, ако толкова трябва да дъвча нещо. Мога и само вино да си пия :д

Ям шоколад и за десерт, някак нямам усещането, че съм се наяла, ако не похапна. Вече не е така... или поне съм в период, когато си мисля, че не е така 8-) След обяд пия кафе, което ми утолява апетита за "още нещо след обяда". А вечерта... просто си го налагам като идея и не ям десерт.

Яденето от скука също е голям проблем.
Но мисля, че най-важното е първото - шоколадът не трябва да източник на утеха! :)
Надявам се да съм помогнала :)

mayaaa
05-17-2014, 21:48
При шоколада - друга зависимост към храна нямам - съм стигнала до извода, че е важно да се установят причините, поради които ядеш, и да ги неутрализираш.
Да, между другото, тук си напълно права. Аз пък ядях вечер като огладнея малко, ама ми се спи и не ми се занимава да си приготвям нещо. Или пък някой дни сутрин, като съм първа смяна имам някакво неистово желание за шоколад, така и не разбрах защо. :D

А иначе, за черният шоколад, не знам, аз предпочитам да не ям никакъв, отколкото черен. Някак ми се губи удоволствието.

D*Rose
05-17-2014, 22:58
Чийта е в зареждащ ден. Да, защо не? Аз обожавам.

чийт няма нищо общо с refeed ;/ ака зареждащ ден.. впрочем, чел съм научни доклади, че когато човек яде шоколад отделя хормон на щастието :D

marrcandy
05-26-2014, 08:59
Авторке ,купи си хром пиколинат, най-вероятно ти варира инсулина и затова си така.