PDA

View Full Version : Изкълчен глезен или може би нещо по-сериозно.



luciferials
05-15-2014, 16:47
Здравейте!
Вчера на тренировка скочих и при приземяването стъпих на криво (външната страна на глезена). Когато се прибрах веднага му сложих лед, след това го намазах с Волтарен и легнах да спя с чорап пълен с лук около глезена ми (това винаги го правя при изкълчвания). Отока преди да си легна беше наистина огромен и в буквалния смисъл не можех да си стъпя на крака. На сутринта след като свалих чорапа с лук отока беше спаднал малко, но все още си е голям. По принцип ми се случва от време на време да си кълча глезените неизбежно е, колкото и да се внимава, но сега за първи път имам толкова големи болки. Днес от както станах слагах 2 пъти лед за по 20 мин. мазах го с Волтарен отново и пак го държах към 3-4 часа с лук. Глезена ми не е посинял, но не мога да го движа изобщо и все още не мога да стъпя стабилно на него. Въпросът ми е главно към хора, които са имали сериозно проблеми с глезена. Искам да попитам какво мислите за това, което описах. Не искам да прибързвам да ходя в пирогов или нещо такова, защото последния път искаха да ме оперират за счупената ми китка а накрая се оказа, че заздравя без никаква операция за около месец и сега нямам никакви проблеми с нея.

Благодаря!

ararat
05-15-2014, 19:39
На твое място бих отишъл на доктор или травматолог ли как се води. Бях в подобна ситуация, оказа се скъсан лигамент. Дадоха ми гел за мазане, едни хапчета с обезболяващ и анти-септичен ефект и казаха да го държа крака на високо. Постепенно се нормализирана, но отнема доста време. Успех

Anonys
05-16-2014, 07:14
Най-вероятно е изкълчен. А кога се наду? Веднага след като стъпи накриво или мина време?
http://kachi-snimka.info/images/bfi1400224088n.jpg Това е моя, наду се веднага, след като го изкълчих. Ако искаш отиди на лекар, препоръчително е, но не се съгласяй на никакви операции и глупости. Минимум три седмици му налагай лед и само лед, дръж го на височината на гърдите си, мажи го 2 пъти на ден с розовата арника. Не стъпвай на него минимум 2 седмици, а си намери отнякъде патерици и върви с тях. Препоръчително е. Може да отидеш на лекар за болкоуспокояващи хапчета или такива, които спомагат за премахване на отока. Аз лично пих такива. След това го пази, не тренирай поне 2 месеца за пълно възстановяване, но това си е твое решение. Аз не го пазих и втората-третата седмица вървях на него, отока все още го има(това стана преди около 5-6 месеца), но е много по-малко. Наболява в горната част до костта понякога. Не ти препоръчвам да го третираш с други мехлеми и прочее го пази.