PDA

View Full Version : Бахти драмите



ShtrudeL
05-15-2014, 18:37
Как е възможно млади хора (преминали тийн периода) сами да си поставят медицински диагнози като 'Страдам от депресия', 'Имам панически атаки', 'Имам шизофрения' и т.н. без дори да са посетили лекар/психолог?

Да, всеки знае най-добре какво чувства, но не мислите ли, че някой просто преиграват и се самонавиват?

yakuza_
05-15-2014, 18:43
Ами за себе си аз мисля, че съм в супер меланхолия от доста дълго време, може би 2-3 години. Не се сещам за някой който да си поставя такива диагнози, депресия за мен е доста силно казано (много хора казват, че са депресирани, но не са) и смятам, че е нормално човека да има 2-3 такива дни годишно.

tori
05-15-2014, 18:45
Има разлика между сдухване и опити за самоубийство. Не знаеш кой през какво е минал и колко му е лабилна психиката.

ShtrudeL
05-15-2014, 18:49
Има разлика между сдухване и опити за самоубийство. Не знаеш кой през какво е минал и колко му е лабилна психиката.

Ами аз минах през нещо като малка, след което много хора могат да си теглят ножа, но не съм изпаднала в депресия, а се имам за много ревлив от всяко второ нещо човек.

И именно.. на едното сдухване някоИ му викат 'депресия' и нам си какви психични заболявания..

SHPAIdURmeN
05-15-2014, 18:56
Лудия, винаги ще ти каже че не е луд. :D

Съответно ако си поставят някакви тежки заболявания на психична основа, означава че тяхното състояние въобще няма нищо общо с дадената диагноза която си поставят.

FAKE IT
05-15-2014, 19:26
А ти очакваш да отидат на психолог ли? Тва не е нормално бе, какво е това психолог, а-у. Някак си в психиката ни, като народ ни е заложено онова "направи си сам" (по лично мои наблюдения) и "помогни си сам", към специалисти се прибягва само в екстремни ситуации. Та, до тогава нищо не ни пречи да си поставяме сами диагнози и да си се лекуваме от тях.


И именно.. на едното сдухване някоИ му викат 'депресия' и нам си какви психични заболявания..

Не всеки има потенциал да бъде айрън щрудел лейди.

Всеки си живее в негов си свят и си го режисира, както му е удобно. Теб това какво те засяга? :P

StringTheoryPracticist
05-16-2014, 11:34
повечето лекари/психолози се глупави, наистина не е трудно да надминеш нивото им ако проучиш нещата обстойно