PDA

View Full Version : Трѐва да поговорим



bowlingForBeer
05-16-2014, 09:53
Здрасти на всички и всичко.
Излязохме навън и попитахме случайни хора дали трябва марихуаната трѐва да се легализира и защо. Записваме всички мнения, независимо дали са положителни или отрицателни, с идеята да представим най-обективно въпроса. Коментарите са интересни, а снимките - още по̀. Ще се радваме (ние винаги се радваме), ако ни подкрепите и харесате страницата. Ще останете очаровани =]

Това е страницата:


https://www.facebook.com/trevadapogovorim



Срещнахме подкрепа от страницата "Декриминализация на марихуаната" във фейса, както и от много подобни. А сега вече и в Тийна ^^

Ето и част от мненията, които срещнахме на улицата:

"Трябва да се легализира, но с достатъчно силни регулации, които да не допускат злоупотреба и използване от малолетни, и също така този целия процес да бъде проведен по такъв начин, че хората да са достатъчно информирани."

"Вредно е, особено за младежите и децата. Не се препоръчва."

"Марихуаната трябва да се легализира, за да мога да си пуша където си поискам, когато си поискам, без да се притеснявам от ни-що!"

Влезте, за да се нарадвате и на снимките =]

ShtrudeL
05-16-2014, 09:57
ХаС никога не съм пушила, ама ми е интересно.

yakuza_
05-16-2014, 10:15
Аз съм около 7-8 пъти, 2 ме е хващало, единия път слабо (бяхме в час по физика, госпожата попита на шега дали не сме пушили нещо в междучасието, ние се пръснахме от смях), другия път имах чувството, че не мога да говоря и като ме питаха нещо не отговарях, но се посмях стабилно, но ми мина след около час. Не виждам нищо лошо, ако е примерно 1 път в месеца и не си филмар.

ShtrudeL
05-16-2014, 10:19
Аз съм съгласна да се легализира срещу това да спрат производството на цигари. ^^

OoVasKoO
05-16-2014, 10:40
"Трябва да се легализира, но с достатъчно силни регулации, които да не допускат злоупотреба и използване от малолетни, и също така този целия процес да бъде проведен по такъв начин, че хората да са достатъчно информирани."
:lol: :lol: :lol:

socareless
05-16-2014, 13:07
и да се легализира и да не се,винаги ще се пафка....дори на местата където е легално е доказано,че търсенето е по-малко
единственото,което постигат с тези рестрикции е,че превръщат масово децата и младите хора в престъпници и дори и да не си такъв като си на 15 и вече имаш досие за цял живот заради 1 цигара,никъде не искат да те земат на работа и ножа опре до кокала,искаш/неискаш ставаш точно такъв..

Fisherman
05-16-2014, 17:06
Само един необразован човек би седнал да спори за това дали марихуаната е полезна.

skatew
05-16-2014, 17:13
legalize it

Mary_Jane_69
05-17-2014, 18:32
Така, аз съм за.

Ако направим тревата легална, особено специализираната й продажба, както и проституцията легална, от тези професии ще се събират данъци.
Какво прави в случая разликата, легални ли са и двете или не?
Дори нелегална, тревата се пафка, тревата се продава, тревата е хит и я има навсякъде.
Също така когато употребяваш нещо напълно легално се чувстваш по-спокоен, не можеш да ходиш срещу стадо бикове целия в червено и да очакваш някакъв друг резултат освен ярост и момент на намушкане.

Нужно е към ситуациите да се подхожда либерално, защото една забрана е приемана по два начина:
от едни хора, които си щадят работата и позицията в работата - няма да пафкат
други хора ще си пафкат въпреки забраната, защото им харесва и защото могат да се справят със укриването на лично ТЕХНИЯ избор.

Не ми харесва идеята някой да решава вместо теб, не е редно и да се прави и това и онова, но се прави нали?
Една легализация освен по уверен индивид, би те направила и по-масово употребяващ, но до едно време, в което писва.

И най-важното, което искам да кажа е, че изборът е преценка на самия теб, това на хората им е ясно, на всички дори, но защо се забравя?


//не употребявам

mag_ito
05-17-2014, 21:43
То сега като не е легализирана е "има ли желание има и начин" така че.. аз обичкам ейтай като съм в настроение да си пуша.. :)