PDA

View Full Version : Ревнив брат, приятели и още нещо...



xNarcisseNoir
05-17-2014, 07:06
Ох. Искам да споделя моя проблем и ако мога - да открия отговор на въпросите си.
Имам брат,който е с осем години по-голям от мен. И е доста ревнив. Не, че изпитва нещо към мен,ами е от сорта на "предпазване"... Няколко пъти съм опитвала да завържа разговор с него на тема "момчета", но той не дава и дума да обеля за тях, затова и спрях да се опитвам да говоря с него за това. Проблемът е, че пораснах,до колкото се водя за "пораснала".. :D та.. мисля вече и за момчета, но наистина се притеснявам от брат ми :/ Преди дни се запознах с няколко момчета,които са по-големи от мен и са близо до годините на брат ми. Притеснявам се, че ако разбере, че изобщо поддържам връзка с по-големи - просто ще съм разпната на кръст..Всъщност.. до някъде имам отговор защо е толкова ревнив и иска да ме предпази,защото сме загубили баща си и той в един вид иска да е на негово място.. Anyway...
Вчера вечерта си проверявам facebooka и гледам, че съм seen-aла съобщението на едно момче, а дефакто това не бях аз.. Изпопритесних се,че е брат ми и започнах да си вкарвам в главата, че след като се прибера съм просто мъртва, но за мой късмет.. все още не ми е казал нищо..
Мда.. Обаче съм голям кърък, защото имаме родителска... И брат ми е решил да отиде той.. Хубаво де,нямам много притеснения,но госпожите го познават и ще му кажат всичко,което ще си претраят пред мама.. Включваме и това,че общувам с по-големи момчета,но просто приятелство,а не нещо друго, но брат ми винаги ще обърне думите им.
Е, казах си това,което ми тежеше на сърцето и се надявам да не съм ви отегчила..
Сега дойде време и за моите въпроси: Има ли такъв случай като мен, или аз съм единственото момиче с такъв брат? Как да му обясня,че е съвсем нормално на моята възраст да общувам с момчета? И след време ревността утихва ли? :/

Mozzela
05-17-2014, 07:44
Нито ще обясниш нещо, нито "ревността" (много неточно) ще утихне. Трябва да му докажеш, че си зряла и отговорна, а това става с време, не бързай. Момичетата на твоята възраст си навличат много проблеми, няма нищо лошо да играе ролята на родител, обича те. Прекарвай повече време с него и се дръж отговорно, като пораснеш поне една година още и слеедваш плана ще те пуска, пак с граници, но ще те пуска.

Ivaaaaa
05-17-2014, 09:19
имам братовчед, който се е случвало дори да посегне на едно момче, което ми досаждаше, а принципно не е агресивен. кажи му, че ти нарушава личното пространство. няма как да е спокоен и да ти има доверие, но тря'а да прояви малко търпение. споделяй му, увери го, че ако имаш някакъв проблем ще му кажеш.

SHPAIdURmeN
05-17-2014, 11:56
Кажи на брат си да порасне малко и да не се държи като някоя ревнива п*тка. Да те защитава ама да си има и граница.

RapExotic
05-17-2014, 15:06
Запознай го с компанията, с която излизаш за да няма съмнения и да им се довери. Ако си на 15 и се движиш с някакви батковци на по 25 е прав да те ограничава, но ако общуваш с нормални хора на твойта възраст си е съвсем нормално.

tireheb
05-17-2014, 15:07
Кажи на брат си да порасне малко и да не се държи като някоя ревнива п*тка.

доста си глупав мой
не виждам нищо "путкенско" в тва брат да се грижи за 15-16 годишната си (толкова давам на авторката) сестра и да гледа я предпази от 23+ годишни отпадъци
особено пък след като баща им е починал
изобщо, повтарям се, ама яко си прост

The Cheetah
05-17-2014, 15:26
На колко сте изобщо?

Mozzela
05-17-2014, 17:14
В профила й пише, че е на 15, а и по самата тема се разбира.

xNarcisseNoir
05-17-2014, 20:43
На петнадесет години съм.
Но мен ме притеснява друго... аз не мога да говоря спокойно с него за момчета,защото винаги следва едно: "Внимавай, че разбера ли нещо - горко ти" и просто ще се надявам тая "предпазливост" да утихне,скоро.. :(

draid
05-17-2014, 21:23
Просто смята че си малка още. А ся да се занимаваш с някакви 23г на твоята възраст силно не ти препоръчвам. Тя няма какво да искат от теб освен секс. Ясно ми е, че ти е кеф около батковци, ама по0добре пази дистанция.

SHPAIdURmeN
05-18-2014, 10:46
доста си глупав мой
не виждам нищо "путкенско" в тва брат да се грижи за 15-16 годишната си (толкова давам на авторката) сестра и да гледа я предпази от 23+ годишни отпадъци
особено пък след като баща им е починал
изобщо, повтарям се, ама яко си прост

Знам ли я, че е била 15 години бе ум. К'во тръгваш с рогата напред да ме обиждаш ?!

Leticcia
05-18-2014, 12:42
Заглавието ми звучи, като "Яж, моли се и обичай".

tochko
05-20-2014, 13:41
Разбирам го изцяло, защото си имам сестричка и когато един ден си намери приятел съм сигурен че няма да го харесвам :D :D :D . Като ти отговори "горко ти ако разбер нещо" го базикни, питай го докога да си без приятел и тн. Поговори с него като с възрастен и ще те разбере. Покажи му че си пораснала като поемаш отговорност за някви работи, примерно увас домакинската работа. Запознай го с компанията ти, ама наистина гледай да са не са някви изпаднали дето само си търсят няква малка за...кекс, щото нормалните не им дават. Познавам такова момиче дето яко пропадна зада се прави на голяма с едни смотлиовци от 12 клас. Може батко ти да е прав донякъде, пък и съм сиг че иска най-доброто за теб.