PDA

View Full Version : фотосесия



cool4eto0
05-17-2014, 09:42
за рождените ни дни с една приятелка ни подариха фотосесия.. и сега се чудим как да я направим. Фотографката снима на открито таа мястото маи е ясно... Чудим се как да се облечем и какви снимки да си правим и тн. Някой ако се е снимал при фотограф и има повече опит и даде някое предложение ще е супер или просто някакви идеи като цяло :)

xoxi
05-17-2014, 10:57
Както ви е най-комфортно - така. Облечете се с дрехи, които позволяват свободни движения. Ако обичате поли, гледайте да не са прекалено къси, защото няма да може да си направите хубави снимки в седнало положение. Гледайте и презрамките на сутиена да не се виждат, защото на снимки изглежда грозновато.
Фотографите попринцип дават някакви насоки в каква поза да застанете, къде да си сложите ръцете, къде/как да гледате и т.н. Важното е да се отпуснете, защото на снимки много си личи, когато някой изпълнява само команди, дадени от фотографа - изглежда вдървено и изкуствено.
Може и сами да си подготвите някакви идеи за снимки, в интернет има достатъчно креативни нещица, които може да взаимствате.

anonymous708973
05-17-2014, 12:26
Повечко грим си сложете, защото на снимка всичко изглежда малко по-измито.
Намери в ютюб канала MakeUpGeek. Мацката има видео със съвети как да се обличаме при фотосесии.

Важното е да се съобразите с мястото. Ако ще снимате насред поляна, няма да е уместно да сте в стил femma fatale. (Дали вярно го написах?). Ще стои по-добре с нещо цветно... Аз бих сложила син панталон, бяла горна част, цветен лак, цветно червило, някакво бижу.
Ако кажеш къде ще снимате, по-лесно бих се сетила за идеи :)

cool4eto0
05-17-2014, 12:43
от Варна сме и маи най-подходящото място в града е Морската градина. Вероятно ще сменим няколко места полянки,пейки,алеи и тн

anonymous708973
05-17-2014, 13:52
Топло ли е при вас?

Аз го виждам с нещо бяло и нещо цветно, да има повече контраст. Зависи какъв стил предпочиташ - може цветни къси панталонки + бяла риза, тениска, нещо... плюс цветни детайли. Може и по-строго - прави дънки, цветен блейзър, високи платформи :)

xoxi
05-17-2014, 14:52
Повечко грим си сложете, защото на снимка всичко изглежда малко по-измито.

Какво имаш предвид?
Всичко зависи от настройките на фотоапарата и съответно по-късната обработка на снимките.
Многото грим въобще не е препоръчителен.
Особено пък за в парк.

anonymous708973
05-17-2014, 17:17
Означава да не пропуска контурирането и ружа, защото ще е суперизмита, а това с настройки не можеш да го оправиш.
Не означава тонове блестящи сенки, които се виждат на снимките :)

xoxi
05-17-2014, 20:26
С настройките по-трудно ще е, но с фотошоп става. Стига да не я е срам да каже на фотографката кое иска да бъде оправено и кое да не се пипа. Повечето фотографи поне се съобразяват, а не отговарят с "аз си знам по-добре".