PDA

View Full Version : Да се боря ли,защото я обичам повече от себе си ?



Martin Stefanov
05-18-2014, 06:44
Здравейте,не знам от къде да започна,може би от самото начало но ще гледам колкото се мога да съм по кратък.Нуждая се просто от мнения,които да мога да преосмисля да да взема най на края решение.Имам приятелка на на 35 години.Живяхме с нея като истинско семейство и всичко беше на ред.Живеехме в Пловдив на квартира и всичко беше ок до момента в който аз не останах без работа. Тя е разведена и има 2 момичета едното на 11 другото на 8 години.Малкото момиченце е при нея а голямото е при баща си в София.Всичко беше трудно защото не можех да си намеря работа и навсякъде на всички интервюта само казваха ще се обадим но всичко свършваше до тук.И тъка дойде денят в който вече не се издържаше и не можехме повече да плащаме сметките и наема си в Пловдив,за това взехме решение да отидем да живеем при моите родители в Монтана и да търсим там работа поне временна и след това да видим какво да правим.Тя имаше работа не взимаше много но я имаше и аз за това тръгнах за Монтана сам с уговорката да се съберем и тя да дойде при мен.Междувременно тя остана да живее при една позната,докато си оправи документите.И тъка няколко месеца аз мислех че ще са дни но се оказаха месеци.Чувахме се само по телефона и тя ми се кълнеше,че ме обича.Един ден тя се завърна и дойде при мен да живеем заедно,заживяхме но скандалите след известен период се появиха,тя не се разбираше с родителите ми.Минаха няколко месеца и още бяхме без работа.И един ден за празника Велик ден,тя реши да отиде при приятелката си за няколко дни и щяла да се върне.Пуснах я защото толкова я обичах и и имах пълно доверие.Но стана тъка,че след няколко дни разбрах,че тя няма да се върне и вече е при бившият си съпруг в София.Почувствах се като пълен парцал защото не ми каза а го разбрах с много лъжи от нейна страна.
Но нещата не останаха объркани до тук,тя на 3 ден осъзна каква голяма глупост е направила и започна да ме търси и да плаче по телефона,искала само мен.И не след дълго нещата пак се оправиха и може би след месец тя пак напусна бившият си съпруг,но не дойде при мен а отиде при баща си който живее в едно село близо до Пловдив а майка и е починала и тя нямаше къде на друго място да отиде.Убежденията бяха,че пак ще сме заедно но да завърши дъщеря и която учеше вече там в това село.И до преди месец всичко беше на ред,идваха ми на гости виждахме се поне на няколко месеца един път,дори последният път когато дойде си остави част от багажа при мен с мисълта,че пак ще се съберем.Но стана тъка,че тя започна работа и всичко тотално се промени и от тогава изчезнаха чувствата от нейна страна вече в нищо не беше сигурна и нищо не знаеше дали иска.Обичам я толкова много и момиченцето и ме обича защото много се привърза към мен и аз към нея.Научих момиченцето и да кара колело,да се храни прилично и куп други неща.
Маряна така се казва приятелката ми все още твърдеше,че ме обича но го казва на 3 месеца веднъж а ако аз и кажа ,че я обичам което правя много често,тя ми отговаря с отговора " ми добре".
Показвал съм и и съм и казвал колко много значи тя за мен,обичам я повече от себе си и тя го знае,доказвал съм любовта си пред нея и то не един или два пъти и тя е убедена в това.
Мисля си за нея не всеки ден а всяка секунда,предложих и екскурзия в чужбина която също не прие а отговора е " не знам".Исках да и предложа брак падайки на колене пред нея и доказвайки любовта си по какъвто и да е начин,бих направил дори и невъзможното за да е щастлива.Казвал съм и ,че ако имах правото на избор да се влюбя пак в жена и избирайки от всички жени по света,пак бих избрал нея.
Сега вече има само чуване по телефона и от нейна страна все едно говоря с друг човек а не с човекът който ми липсва и обичам страшно много.Болката ме изгаря от вътре и не знам вече как да постъпя.
Усещам,че в корема си все едно имам топка а гърлото ми е заседнала бодлива буца която не мога да преглътна.Всички мечти които сме мечтали заедно за дом за истинско семейство изчезват.Не знам какво да направя и как да постъпя,заслужава ли си да се боря за нея и за любовта си или да оставя сърцето си да страда докато тя е далече от мен.Искрено благодаря на всички за отговорите,и ако има нещо се извинявам.

Illusion772
05-18-2014, 14:00
Понеже историята ти е доста сериозна , особено щом спомена брак и семейство - ще си напиша възрастта , за да можеш сам да прецениш.
На 18 съм
По темата , последния път в които казах на някои "обичам те" тя ми отговори горе-долу по същия начин "ми добре" и ме заряза няколко седмици по-късно точно когато ми трябваше най-много. Извинявай разбирам че много те боли , но ми се струва че тази Маряна е просто свикнала с теб и вече не те обича. Разбирам че съм по-малък от теб , но и аз допуснах грешката да се очуждим с един човек - и мога да ти кажа че след това каквото и да правиш нещата не са същите. За това дали да се бориш - избора е твой , но мисля че трябва да си дадеш шанс с някои нов човек.
П.С. Извинявам се ако съм направил нещата по-трудни за теб , чрез коментара ми , но това е моето мнение.

Martin Stefanov
05-18-2014, 14:43
Страшно много ти благодаря за коментара,и няма защо да се извиняваш.Благодаря ти.

HollyGolightly
05-18-2014, 16:03
Аз пък не разбирам защо мъж на 30+ години влиза във форум, предимно разглеждан от деца на приблизително същата възраст като доведената му дъщеря и търси съвет от тях. От каква полза би ти било 15-16 годишно момиче, което няма почти никакъв опит, да ти каже "бори се"?

xoxi
05-18-2014, 17:31
Не сте ли сядали с нея да поговорите като възрастни хора?
Да се разберете какво се случва между вас и как това се отразява на нейните деца?! Това са малки деца все пак, не им давате много добър пример. Сядате, разбирате се кой какво иска и как вижда бъдещето си с другия (ако въобще го вижда) и решавате какво ще правите занапред. Ти се местиш, тя се връща при бившия си, после пак при теб, после при баща си, пък при приятелка... Детско поведение на жена, която се предполага, че трябва да мисли по-зряло.
Ти добре показваш и доказваш любовта си, но тя прави ли го по друг начин, освен на думи то през няколко месеца? Не знам, помисли много добре как би се чувствал с тази жена след еди-колко си години. То е ясно, че ти я обичаш и си готов на саможертви заради нея, но в една пълноценна връзка не е нужно само да даваш, а и да получаваш.
Най-добрият начин да се решават проблемите в една връзка, е с говорене. Няма ''не искам'', няма ''нямам време''. Сядате на масата с открити карти и всеки си казва какво, как, защо, кога, къде. Друг вариант няма. Хората са казали, че не гледатели ли в една посока, няма да се получи между вас. Имали сте планове за бъдещето, окей. Вероятно имате някакъв проблем с парите, пак добре. Но тези неща си ги изяснявайте между вас.
В интернет и по форуми, където никой не ви знае подробностите и не ви познава, никой не може да ви помогне.

Martin Stefanov
05-18-2014, 17:43
Много ви благодаря за коментарите.

Illusion772
05-19-2014, 08:38
Не сте ли сядали с нея да поговорите като възрастни хора?
Да се разберете какво се случва между вас и как това се отразява на нейните деца?! Това са малки деца все пак, не им давате много добър пример. Сядате, разбирате се кой какво иска и как вижда бъдещето си с другия (ако въобще го вижда) и решавате какво ще правите занапред. Ти се местиш, тя се връща при бившия си, после пак при теб, после при баща си, пък при приятелка... Детско поведение на жена, която се предполага, че трябва да мисли по-зряло.
Ти добре показваш и доказваш любовта си, но тя прави ли го по друг начин, освен на думи то през няколко месеца? Не знам, помисли много добре как би се чувствал с тази жена след еди-колко си години. То е ясно, че ти я обичаш и си готов на саможертви заради нея, но в една пълноценна връзка не е нужно само да даваш, а и да получаваш.
Най-добрият начин да се решават проблемите в една връзка, е с говорене. Няма ''не искам'', няма ''нямам време''. Сядате на масата с открити карти и всеки си казва какво, как, защо, кога, къде. Друг вариант няма. Хората са казали, че не гледатели ли в една посока, няма да се получи между вас. Имали сте планове за бъдещето, окей. Вероятно имате някакъв проблем с парите, пак добре. Но тези неща си ги изяснявайте между вас.
В интернет и по форуми, където никой не ви знае подробностите и не ви познава, никой не може да ви помогне.

Като цяло съм съгласен с теб , но от това което прочетох мисля че този етап със сядането на маса и обсъждането вече са го подминали. Според мен са се учуждили поради финансовите проблеми, смяната на града и дългото време един без друг. Все пак той сам каза че веднъж на 3 месеца са си казвали "обичам те" - нека да бъдем обективни поне 60% от всички връзки , траят по-малко от три месеца , а те се виждат 1 път месечно. За каква връзка говорим - а конкретно автора мисля че си губи времето с тази жена, особено щом се е върнала при бившия си - но това е личен избор.

Martin Stefanov
05-19-2014, 10:33
Наистина много благодаря за коментарите на всички,и да това с сядането на масата е минало и то не един или два пъти.Нещата са толкова оплетени,че наистина не знам какво да мисля и какво да направя.Понякога дори си мисля защо ли още се боря,има моменти в които се уморявам и то страшно много.Толкова съм прощавал и премълчавал,че чак и аз не знам колко пъти.Всичко е на ред за моменти и все едно светът е наш а в следващият момент все едно бурята която е между нас ще отвее всичко.

NarutoShippuuden
05-19-2014, 14:29
Според мен щом веднъж се е върнала при бившия си мъж, заради нещо, което може двамата да преодолеете заедно то ще го направи пак при първата пречка.

Devilsplaymate
05-19-2014, 18:13
И според мен е най-добре да поговорите.
Знаеш ли къде е в момента? Точно в този момент?
Така е трудно, за всеки един замесен в историята ви. Разбирам, че и финансовото положение далеч не улеснява нещата, но не приемай не за отказ - продавач, сервитьор, по-ниска длъжност в йерархията от там където си работил преди... просто работи нещо. Просто си стъпи на краката.
Но със сигурност трябва да говорите, за да сложите или край, или ново начало. А да предлагаш брак за да засвидетелстваш любовта си, след като сте се скарали не мисля, че е най-удачния вариант.

Martin Stefanov
05-19-2014, 19:04
Ще се опитам да поговоря с нея но мисля,че нищо просто няма да се промени.Оставам с убеждението,че всичко върви към гибел.Относно работата скоро се надявам да започна една.Знам много добре как всичко ще се промени но аз просто не съм вълшебник от приказките,всичко ще се промени ако съм способен в най кратък срок да започна хубава работа и си купя собствено жилище.
Но тогава започвам да си мисля как ако обичаш истински някой ще те спира разстояние или нещо подобно за да го видиш.
Спестил съм много от нещата от историята за това колко съм премълчавал и колко съм се жертвал и едно от тях е,че се върнах от Швеция заради нея и започвам да се чудя,какво ли още трябва да направя.
Както се казва един ден разбираш,че трябва да спреш да прекосяваш океани за човек който не би прекосил и локва за теб.

igaydarov
05-19-2014, 22:25
Баа, човек, учудвам се че може в тийн форум да срещна тема на човек > 30г. Това е покъртително...

Така, накратко.
1. Ти не знам на колко си (мисля че си на над 30), но не си сериозен мъж и човек. Защо ли? Ами защото нямаш сериозна стабилна работа, финансова стабилност и независимост и с тази особеност си неспособен да храниш семейство, така да се каже. Това сам се досещаш не е твой + а - Животът ти е един хаос. Това като цяло подлъгва в началото някои жени, които са емоционални, но с времето избледнява и те разбират каква е работата. Досещаш се че това изобщо не е привлекателно за 1 жена, било то и овехтяла чанта на 35.
2. Нямаш приоритети в живота. Не може на 1 мъж, приоритета да му е една жена и толкоз. Трябва да си най-вече самостоятелен и стабилен, да носиш отговорност за живота си и за действията си. Четейки по това което си написал за себе си, ти не си за връзка. Не може да нямаш пукната стотинка а да си с жена, че и с дете (товар).
3. Ти си унищожил всякакво привличане което тя е имала към теб, как си го унищожил ами с действията си и с живота който си и предложил.
4. Няма вечни връзки, любовни, има вечни интереси. Всяка връзка рано или късно се изчерпва, любовта постихва и остават грижите, доверието и уважението между двамата партньори. Сам се сети колко може да те уважава теб 1 жена и какви грижи полагаш ти за нея. Не можеш вечно да и предлагаш само едни думи - обичам те и до там, тя има дете за което трябва да се погрижи и търси сигурност, подкрепа, грижи, любов и радости.
5. Всичко вече е свършило, най-добре я остави на мира и се заеми с това да оправиш собствения си живот, да изградиш първо себе си, да си независим и стабилен и след това може да мислиш за връзки и семейство.
6. Голямата глупост която си изръсил - обичаш я повече от себе си! Е те това си го избий занапред от главата! Разбери че трябва да обичаш най много себе си и всичко което правиш да го правиш за теб и за твое добро, и ако не е така, то да променяш обстоятелствата за да е така. Не трябва ти да се въртиш около жената и да отиваш в нейния свят, а ти си мъжът ти си силния в 1 връзка, трябва тя да е частица от твоя уреден и красив свят, който включва много аспекти не само 1 жена...

Ако желаеш, пиши ми на ЛС, ще те насоча към 1 семинар за личностно развитие, той е и психологически и би трябвало да ти помогне. Като гледам си в голяма каша затънал.

draid
05-20-2014, 23:03
Разбирам че я обичаш много и би направил всичко за нея, но за момента мисля, че най-правилното нещо което може да направиш е да си стъпиш на краката, да си намериш работа и да се преместиш за да си самостоятелен. Може да не ти прозвучи добре, но надали тази връзка ще я бъде. Жалко, че ще страдаш само ти, но такъв е живота. Погрижи се първо за себе си, а тогава ще можеш да се погрижиш и за другите.