PDA

View Full Version : Търсенето на ''САМОИЗЯВА'' (филмирането)



estel_martinowa
05-18-2014, 10:09
Здравейте !
Темата се отнася за това как почти всички деца (включително АЗ) се филмират , превземат се за да се изявят по някакъв начин . Причините са от незаетост на съзнанието . Търсене на себе си .

Моят проблем ми идва , че в моментът в който съм сред хора ми се иска да ''ИГРАЯ'' и започвам да се държа супер сдухано , мрачно , театрално , стеснително , губя контрол , ставам свръх чувствителна когато ме критикуват , треперя и всичко това е просто за ''ФИЛМА'' .
В ситуацията ми се радвам , че осъзнавам вече тези неща , но продължавам да търся начин да се изявявам и да правя впечатление . Ако не се сдухам, то подсъзнателно се държа странно , прекалено хладнокръвно , неуверено просто за да почувствам нещо вълнуващо .

Не знам как да се оттърва от това чувство . Повечето деца се изявяват чрез подиграването и заяждането към другите , тоест и те филмират , но несъзнателно и все пак обсъждат ако някой друг се филмира !!! Лигавенето съще е вид самоизява , кифлите , готините и т.н.

На вас случва ли ви се ? Как се справяте ? Как се отнасяте с хората които се вживяват ? В какво най-често се вживявате ?

Б.П. Момиче на 15 години , София

estel_martinowa
05-18-2014, 15:05
Никой ли няма да даде мнение ??? :l

RapExotic
05-18-2014, 17:14
Търсенето на изява, чрез копиране на чужд образ (така нареченото филмиране) е типично за слабохарактерните хора, които не са уверени в себе си. Изгради си собствен стил на поведение и не прави неща, които не ти идват отвътре, само защото са "яки" и си видяла че някой друг ги прави. Нека другите да искат да копират теб, а не ти тях.

mayaaa
05-18-2014, 18:33
Имах един, за щастие, кратък такъв момент. Еми, справих се, като осъзнах колко жалка, трагична, лигава, смешна и отвратителна картинка съм. Сега съм точно обратното - анти драма, без театралничене, филмиране, драматизиране и тн.
После защо ли не вярвам колко истински са проблемите на хората и защо ли игнорирам тези които ми драматизират...
И това си е чиста нужда от внимание, което обаче може да се постигне и по много различни начини. Като начало да не занимаваш хората с уж толкова важните и ужасните ти проблеми, а просто се забавляваш и се държиш малко по-отворено, а не да говориш с 5 човека на кръст, че ако не и по-малко.

estel_martinowa
05-18-2014, 18:34
Благодаря ! Но аз даже не копирам друг образ , а си измислям . Когато ми е скучно се''вкарвам във филми'' и си правя грандиозни изводи от дреболии . Опитвам се да се изградя по някакъв начин , но постоянно се опитвам отчаянода привлека внимание.. След това осъзнавам, че е глупаво и спирам ,но си имам нужда от внимание :( :(