PDA

View Full Version : Раничка на шийката на матката , гъбички .. какво да правя



krisito19
05-18-2014, 10:35
Здравейте . Спешно се нуждая от съвет .
Момиче на 19 години съм . Преди 3 дни бях при 2 гинеколожки на преглед , защото около 10 дни преди това приключих лечение на гъбички , но тогава отидох на преглед , защото бяха почивни дни , а и ми дойде цикълът и предния ден вече свърши .
Та , двете ми казаха малко различни неща и не знам как да постъпя , за да е правилно и да не си навредя сега или за в бъдеще .
Случаят с първата : Прегледа ме и каза , че много навътре имало малки остатъци от гъбички , защото били упорити . Изписа ми 3 глобули само да си слагам и щели вече да се махнат . Каза и , че като съм била при другата като бях отишла и разбрах , че имам гъбички (втората , за която ще разкажа) не ми била казала тогава , че имам раничка на шийката на матката . Не ми е правила цитонамазка (дори не знам какво точно е и за какво се прави, извинявам се за невежеството си) , но разбрах , че не е , защото другата , при която отидох по-късно ми каза , че пращала в Стара Загора за цитонамазка . Та , тази иска другата седмица 2 пъти да отида да ме намаже с нещо , написа го на бележката , на която написа 3-те глобули , които уж трябва да купя , но каза , че това още не ми трябва , та предполагам с него ще ме маже другата седмица ако отида - казва се Солкогин . Първо много се стреснах и после като прочетох в нета излиза , че тази раничка може да е много опасна . Но в един форум пишат , че точно с 1-2 намазвния се оправяла и това ме кара да си мисля , че трябва да отида при тази и нея да послушам , защото прочетох , че от нея може да се развие и рак , и на бременността (която искам след няколко години) да окаже ефект и т.н. все опасни работи , които не искам да ми се случват .

Случаят с втората : Отидох и й казах какво ми е казала предната . Тя ме прегледа и каза , че гъбичките са се махнали и нямало такива остатъци . А раничката било просто като .. не го запомних как го каза , но един вид , че самия епител там така си се подавал леко при младите момичета и изглеждало като раничка . Говореше и нещо , че още нито съм раждала , нито нищо . Съжалявам , че не запомних точните й думи , но се опитвам да преразкажа запомненото . Та , тя пък ми каза , че няма нужда да ходя на това намазване другата седмица и да не се безпокоя за тая раничка . Тя тогава (като ходих и ми каза , че имам гъбички) уж я била видяла , но не ми каазла , защото не било нищо сериозно . Изписа ми 7 глобули с йод - казват се Бетадин . Каза да ги слагам и през тези 7 дни да не правя секс.

Моля прочетете действието и листовките в нета на двете лекарства от докторките (ако не знаете действието им) и ми кажете тогава .

Какво мислите , че трябва да направя ? Коя да послушам ? Аз като прочетох колко опасна може да се окаже тая раничка се стреснах и не искам да рискувам здравето си с рак или нещо друго , или в бъдеще да имам проблеми с бременността . Може би след това трябва да послушам първата , но не знам .
Моля по-запознатите с тези неща да ми кажат искрено мнението си и съветите от опит или просто като са 100% сигурни в думите си , не искам предположения , защото става въпрос за здравето все пак .
Тази първата само много хем смешно ми стана , хем ми се видя смотана , защото накрая я питам - може ли така приятеля ми вече да ми прави орална любов след тези 3 глобули щом напълно ще се излекуват вече гъбичките , отговорът й беше , че сексът трябвало да се прави с презерватив винаги :D и не знам си какво още , но нищо общо с въпроса ми .. все пак й казах , че си го правим с презерватив , но не получих отговор на въпроса си , макар , че предполагам , че може вече (sun) xexe ..
Това беше леко да разведря уж .

На следващия ден се обадих по телефона и на двете гинеколожки . Първата я питах дали трябва да изчакам да оздравея , защото сега пия антибиотик (болна съм) , за да слагам тези 3 глобули , които окончателно да излекуват вече гъбичките - каза , че точно докато го пия трябва да си ги слагам . Питах я и за раничката дали е важно да се обгори , защото аз нямам възможност сега да купя Солкогина (питах в една аптека за него , казаха че го нямали наличен , но за 1 ден го доставяли ако искам и бил 35-40 лв :Х ) . Тя каза , че е препоръчително да се премахне . Дотук беше разговорът .
В нета четох по форуми , че Солкогина изгарял само повърхностните слоеве на раничката и след време тя рецидивирала .. следователно пак ще трябва да се гори и пак така и .. май едно и също , а не искам такаа ..
(това не й го казах по телефона) .
Като звъннах на втората (която изписа Бетадин) я попитах за какво е точно той и дали трябва да изчакам с приключването на антибиотика - нямало нужда . А Бетадин бил с йод и така май щяла да види дали има нужда след тези 7 глобули от нещо повече вече (предполагам тогава обгарянето) . Каза като си ги сложа и 7-те да отида да ме види .

В крайна сметка купих само 3-те глобули , които другата изписа за довършване на лечението на гъбичките . Поне с гъбичките да приключа вече (надявам се) . Снощи сложих последната и се надявам да са минали вече гъбичките , макар че преди 4 дни някъде пак имах сърбеж и си мислех дали е защото още не ги бях излекувала . Дано сега се махнат вече окончателно че наистина са много упорити .
За да се прави нещо по въпроса с раничката , най-напред трябва окончателно да сме излекували гъбичките , нали ?
Но не знам какво да правя за тази раничка . Аз нямам възможност сега или скоро май изобщо да си купя Солкогина и си мисля дали да си купя Бетадин и да видя какво ще ми каже след 7-те глобули тази , която ми ги изписа . Може би няма да има нужда от обгаряне , знам ли .
Четох , че метода със Солкогина бил много остарял и е един вид безсмислен , та дори мисля изобщо да не го купувам .
Дали да поискам да ми направят цитонамазка и после колпоскопия ? После ако резултатите ми са добри ще се налага ли да я горят ? За нераждали доколкото четох обгарянето с лазер било много добре , но това колко приблизително ще струва ? Има ли проблем ако мине известно време докато ми я обгорят , защото ще ми трябва време да събера парите ?
Да ви попитам - това обгаряне задължително ли е ? Дали наистина имам раничка или е както ми каза едната - просто като образувание на самия епител и изглежда като раничка , но не е и не трябва да се тревожа ? Ако наистина имам раничка , но не я обгоря какво може да стане - има ли опасност от рак или нещо друго :( Малко ме е страх да ходя да ми я обгарят (не заради болката ако я има) , а защото се притеснявам да не е излишно или неправилно и да направя нещо грешно . А и щом казват , че след време пак се появявала раничката след обгаряне със Солкогин (така трябва на нераждалите) значи пак ще трябва да ходя и какво .. едно и също ли ще повтаряме ?
Аз тази седмица ще отида до тази дето казваше Солкогина , за да ме провери за гъбичките какво става , но за обгарянето ще й кажа , че сега нямам възможност за Солкогина , за да не ми се заяжда , че не искам с него . Надявам се гъбичките да са се махнали напълно . И в понеделник почвам да си слагам 7-те глобули Бетадин , след което ще отида до другата гинеколожка да ми каже какво става . Може би ще е наред всичко , но все пак мисля да поискам цитонамазка . Колпоскоп не знам дали мога да си направя в моя град , дали има .

Знам , че стана много дълго обяснението ми по проблема , но ще съм изключително благодарна на тези , които внимателно прочетат темата ми и ми помогнат .
Разяснете ми в моя случай какво след какво трябва да направя и т.н. просто обърках се вече , а искам всичко да е наред и да не я мисля тази въпросна раничка вече (ако я има) .
Моля ви отговорете ми бързо и ме посъветвайте , трябва до 2-3 дни да реша какво да правя . Моля вии .. :))