PDA

View Full Version : Наднормено тегло-съвети моля!



WestLord
05-18-2014, 19:37
Здравейте, на 17 години съм и съм над 120кг...Моля дайте ми съвети за тренировки и хранителен режим защото меко казано ми писна и съм се решил сериозно да направя нещо по въпроса.Висок съм около 180, така че може да си представите какво ми е телосложението и какъв дискомфорт ми причинява то.Благодаря предварително. :)

ararat
05-18-2014, 22:24
Ако наистина си решен, най-добре е да започнеш да четеш статии в интернет. На 17 години си, не очаквай всичко с лъжичката в устата :)
На твое място бих започнал да правя промени постепенно, забелязал съм, че хората, които рязко променят диетата и начина си на живот са по-склонни и след време да се откажат. Днес спри газираните напитки, утре излез да бягаш малко И т.н. На тея килограми с малки усилия може да видиш сравнително големи промени, а след като почнеш да прогресираш вече, ще имаш и повече мотивация да продължиш. Може малко да те е срам, но най-бързия начин е фитнес. Та ако наистина си решил да направиш промяна, може да започнеш с безбройните статии в интернет. Успех :)

Rakshy
05-18-2014, 23:08
Мой съученик беше 110 кг по картон в 8ми клас, повишавайки приема си на фибри за деня му помогна със свалянето на около 5-6 килограма. Спирайки хляба свали още толкова. В момента след операция на коляното е около 95-100 кг и се чувства много по-добре, въпреки че се движи по-малко вече. Идеята е да променяш малки неща постепенно. След като направиш малка промяна по диетата си опитай да тренираш. Най-добре във фитнес защото там ще можеш да правиш дадени упражнения, които няма да можеш с лично тегло. Няма к'во да се лъжем, не можеш да тренираш у дома си. Намери си фитнес и започни да тренираш там с някакви основни движения. Ако случайно някой ти се подиграва или нещо подобно просто продължи да ходиш, ще му стане адски тъпо като види, че не се отказваш, а и на теб ще ти стане супер готино. God speed, brother.

umiraitrudnowe
05-19-2014, 17:21
ти трябва да си ебаси прасето ве. :Д:Д:Д то дебел дебел ма твоето....бахти свинята 120 кила прасе ... ти сигорно не можеш да си видиш патката от сланини ве дебел:Д

I want you
05-19-2014, 17:25
ти трябва да си ебаси прасето ве. :Д:Д:Д то дебел дебел ма твоето....бахти свинята 120 кила прасе ... ти сигорно не можеш да си видиш патката от сланини ве дебел:Д

Я се дръж малко на положение "перфектния".
Прояви малко толерантност. ;)

umiraitrudnowe
05-19-2014, 17:30
ква толерантност към тая свиня ве

Rakshy
05-19-2014, 17:58
Заради такива като теб има такива като него. Батал скапан ходи се закрий и режи вените, не си нужен на това общество паразит слабоумен.
"Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност. — доЛ. Каравелов, 25.VII.1872" Какъвто и да е, не е "по-малък" от теб.

umiraitrudnowe
05-19-2014, 18:04
няма да му дигнете самочувствието на прасето като го защитавате, дали аз ще го хейтвам или някой друг irl все тая, той няма да има воли да се промени, винаги ще е мръсна свиня....

Didko_Beats
05-19-2014, 19:28
Кардио + Хранителен режим ...

mayaaa
05-19-2014, 20:16
umiraitrudnowe... Sweety, направи си профил специално за да го обиждаш? :lol:

Да, съгласна съм с малките стъпки. Не можеш да промениш всичко от раз. Аз започнах да тренирам с 10 мин комплекс за корем и без идея за сериозни тренировки и фитнес, а сега, 6 месеца по-късно, съм редовна във фитнеса с тренировка от по 2 часа.

toad
05-19-2014, 20:21
Трениране,фитнес,спорт и здрава диета. Без желание няма да успееш с каквото и да се захванеш.

anonymous908491
05-19-2014, 20:26
Запиши се да тренираш сумо, ще преодолееш комплекса, че си дебел, а и японките много си падат по сумистите.

toad
05-19-2014, 23:06
И това, да.

Видяхте ли мацето на Котоошу? Баси пи*ето :) .

Supermassive____
05-20-2014, 00:45
Както казват хората с воля, труд и постоянство всичко се постига.Важно е желание за промяна да имаш. Поразрови се в нета има доста изписано по въпроса ти. Виж в BB - Team там има полезни съвети, програми, хран. режими и пр.. Успех!

Anonys
05-20-2014, 07:34
Какви килограми си точно и точна височина, по колко лева на ден можеш да отделяш за храна, ще тренираш ли? Едно момче от моя клас - от 120кг до 94кг за 90дни и продължава.

Rakshy
05-20-2014, 09:16
Т'ва не е ли леко вредно за хормоните?

Illusion772
05-20-2014, 10:15
Смятам че с тези килограми ти си свикнал да ядеш каквото ти падне, за това мисля че поне в началото трябва да започнеш с нещо по-леко а не да се нахвърляш на диети които броят калории, въглехидрати, белтъци и т.н. Започни със спирането на сладко, мазни храни , хляб и безалкохолно. Също не яж късно вечер и не се тъпчи на вечеря, ако можеш си разделяй храната на малки порции и яж 4-5 дневно. Опитай се да правиш кардио всеки ден или поне през ден , под кардио на тези килограми имам предвид ходене с бързо темпо, но не тичане, велоергометър , кростренажор , стаирмастър или нещо такова във фитнеса. След това фитнес задължително - ако има треньор там слушай каквото ти казва , ако няма мисля че трябва да започнеш с кръгови тренировки които обхващат множество мускулни групи. Мисля че това ще ти е достатъчно поне в началото и ще има ефект.

an7raks
05-20-2014, 11:20
Мой съученик беше 110 кг по картон в 8ми клас, повишавайки приема си на фибри за деня му помогна със свалянето на около 5-6 килограма.
Тва като да си купиш самолет и да ти направят 20лв отстъпка...

Авторе, иди при някой фитнес инструктор, тук никой няма да ти помогне.

xbraker
05-20-2014, 11:49
Трябва да се подготвиш психически,че резултатите няма да дойдат веднага! Приготви се да чакаш година,ако не и повече..
Не съм особено запознат,но ще се опитам да ти дам няколко съвета :) Според мен,би било добре да започнеш с ходене в различно темпо рано,рано сутрин,на ГЛАДНО и то поне няколко км.Ако можеш доваби и малко крос..В началото голяма роля ще играе хранителния режим,така че спри сладкото,газираното и намали въглехидратите до минимум..За да отслабваш тялото ти трябва да се намира в дефицит на калории..Яденето вечер,ако можеш да го премахнеш,ще бъде прекрасно..
П.С Идва лято и това е идеална възможност да започнеш..Водата е много важна (2-2,5-3 литра на ден)
Нека някой по-компетентен ти даде още съвети :)

Anonys
05-20-2014, 20:57
Т'ва не е ли леко вредно за хормоните?

Не, стига да не е отслабване, чрез гладуване, отслабване чрез детоксикация, медикаменти или разхлабителни. Стриктна диета. После естествено човек не трябва да се изостави, а и да го направи няма да качи същите 26кг., чрез т.нар. йо-йо ефект. Той не е правил някакви диети и т.н., а просто режим, чрез който се разпределиха мазнинните, протеиновите и въглехидратните блокове в добро съотношение.