PDA

View Full Version : Какво ми е нужно за да отида в UK



LYLYY
05-19-2014, 18:48
Някои компетентен може ли да ми каже какви документи са ми нужни, да речем аз си имам подслон и всичко за там за през лятото.Имам 18 години и трябва да си направя паспорт.Колко време д/г ще ми отнеме,в интернет четох,че по бързата процедура става за 3 дена. Но какви други неща са ми необходими? Аз не искам да оставам там да работя,но те ако си помислят,че е така могат ли да ме спрат нещо?Как отиват всички тези "роми", заради които са ни сложели лошо име?

Надявам се някой да ми отговори...

shmatarok
05-20-2014, 19:00
Ти с циганите ли си тръгнал да се сравняваш как идват насам?
С каква цел искаш да идваш в УК?
Паспорт не ти трябва задължително, но е добре да си изкараш, в случай, че се наложи да си пращаш някъде личната карта (или я загубиш, на мен ми се случи миналата година).

Най-добре влез в bghelp и чети темите там. Първите няколко раздела от форума им са най-важни.
И все пак ако имаш някакви по-конкретни въпроси или дадеш малко повече инфо, може и аз да успея да ти отговоря. :)

LYLYY
05-20-2014, 20:15
Ами искам да бъда au pair.Не го написах защото очаквам да ми се изсипят негативни неща.Но не съм 100% сигурна,че ще стане така или иначе. И просто съм толкова невежа относно всякакви пътувания,аз даже никога не съм излизала извън България,пък тука става въпрос за престой от 3 месеца.И даже не знам какво ми трябва.Паспорт,билети и ???
И все пак малко информация реших,че ще ми дойде добре дошла.
А питах тука защото смятах,че може някой по-набързо и по-кратко да ми обесни.В бгхелп има толкова много нещо,че чак се обърквам.
"Ти с циганите ли си тръгнал да се сравняваш как идват насам? " ами аз не се сравнявам,но те като чуя България с това асоциират.

shmatarok
05-24-2014, 16:16
Паспорт, билети и пари. :)
Пусни една тема тук - http://www.bghelp.co.uk/forums/forums/94-%D0%A0%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%B2-UK
Със същите въпроси, би трябвало да ти отговорят както трябва. Аз не съм особено компетентна като става въпрос за au pair.

chris911203
06-12-2014, 15:05
Отговарям ти веднага, приятелю! Аз също заминавам до края на месеца за UK :) Единственото, което ти трябва е лична карта, тъй като Англия е в ЕС. По новият закон в Англия, всички живущи на територията на ЕС могат да пътуват свободно, без да се изисква нещо друго, освен документ за самоличност (ЛК). Ако пътуваш с Wizzair имаш право на ръчен багаж до 10кг и такъв за багажното отделение, чийто стойности да не надхвърлят 32кг :) Надявам се да съм помогнал. Ако имаш други въпроси, питай :)