PDA

View Full Version : Регистрация на МПС



WildDog
05-19-2014, 21:57
Здравейте може би вече ви станах досаден с тия теми за мотори, но имам един въпрос. Скоро в cars.bg видях един мотор Хонда нср 125, но собственика пише, че е регистриран като 50 кубика и е с малък номер. Как стават тия неща да се регистрира мотор 125 кубика като 50? Ако някой знае моля да сподели, защото тоя мотор го взеха и не мога да намеря друг такъв регистриран само скутери намирам 125-150 регистрирани като 50, но на мен скутер не ми трябва :)

RapExotic
05-20-2014, 16:46
Попринцип до 85 кубика можеш спокойно да ги регистрираш в КАТ като 50 кубикови. Не правят проблем за това. За по-голяма кубатура е по-трудно, защото то все пак си личи, че цилиндъра е доста голям за да е 50ка. Или собственика е имал връзки или има някаква далавера с документите. Трябва да видиш хубаво дали всички документи са коректни, дали серийните номера на двигателя и рамата са същите написани там. За скутерите понякога минава номера, щото двигателя им е отдолу и не се вижда, но все пак това е пистов мотор и може да имаш проблеми с катаджиите като го видят, че е с малък номер.

WildDog
05-20-2014, 17:19
Това с номерата не е проблем за някой разбрах долу- горе как става номера, но е доста незаконен. Търся нещо по- различно. Ако някой знае нещо да казва :)