PDA

View Full Version : Приятели?



M.Metodieva
05-20-2014, 21:38
Здравейте,моят така наречен проблем е следният,най-добрият ми приятел е влюбен в мен.Не знам как да постъпя,цяла вечер прекарах с него и му обяснявах,колко объркана се чувства,че не съм била без приятел от 17 годишна,но съм имала само веднъж наистина сериозна връзка за 2години и след това нищо повече от няколко месеца.Той ме слушаше и ме подкрепяше,обясняваше ми че ме е страх от това,че не знам какво ще се случи.От това,че веднъж само си позволих да се влюбя,а след това просто да не съм сама.От около 2 месеца съм сама и полудявам,но въпроса е,че не мога да си харесам никой.Имам чувството,че всеки мъж с който контактувам,ми говори единствено за коли и това ме подлудява,отблъскват ме.А ако си харесам някой,просто до 2рия месец вече не го искам.Най-добрият ми приятел слушаше всички тези мой глупости,вече 2 години и аз знам,че е влюбен,но просто не мога,не гледам така на него,а не искам да го нараня.Той ме попита какъв мъж искам и аз му казах,че не искам някой който говори само и единствено за себе си,искам изключително забавно момче,да е импулсивен,да се смеем много заедно,да е мил,да ми има доверие и т.н,не искам да виждат в мен само секс или само забавление,искам повече не съм на 18,искам връзка,всички имат връзки.Но никой не си прави труда да ме опознае,а виждат само забавление и той ми каза,че това им показвам,но как да допусна някой който ще си тръгне в определен момент и ще ме нарани.Попитах го какво харесва в мен и защо е влюбен в мен и той беше доста засрамен и ми каза "Защо реши,че съм влюбен в теб,но да така е и не знам какво харесвам в теб,но просто го чувствам",не знаех какво да му кажа,гледах го и го обичам много,изключително много държа на него,но просто не така както той би искал.Изпрати ме както винаги до вкъщи и седяхме на пейката до блока,бях легнала в него и гледах звездите и той се наведе и ме целуна,бях потресена,но му отвърнах не знам защо,само за секунда след което се дръпнах и измърморих нещо,че трябва да си тръгвам.След 10 мин. той ми звънна говорихме 1 мин аз му затворих и си изключих телефона,той ми писа във фейсбук и ме попита какво е станало,казах че съм си забравила зарядното в колата и не ми се слиза.Той каза само "окей" и преди малко ми написа "Не е вярно,че не знам защо те обичам,знам го и е точно защото ти ме допусна до себе си и разбрах,че си много повече от това,което показваш на всички,че не си само за забавление и за партита,а че си прекрасно момиче и държа много на теб,просто не си готова за връзка,а аз не искам да се наранявам повече" Не му отговорих,какво мога да му кажа,не съм на 17 18 на 22 съм ,както и той ,прекрасен е,хубав,умен,забавен но просто е най-добрият ми приятел.Не знам какво да правя,не искам да го залъгвам,а имам чувството ,че може би се възползва от това,че съм доста уязвима в момента.Не знам какво да правя и какво да мисля.

TROLLDADLOLCAKE
05-21-2014, 01:27
Имал съм подобна случка...и то два пъти.Първия път реших да и дам шанс и стана така , че след 4 месеца се скарахме и до ден днешен се подминаваме.Вторият път вече бях се опарил и овъртах също,като теб.Нещата пак не бяха розови..лека полека тя се отдъпна напълно..не понасяше да ме гледа с други,дразнеше се от това,че си пиша с някоя или излизам с някоя и после въобще се отдъпна нацяло..Не сме си писали/чували/говорили от 6 месеца.
Извод : И в двата случая има вариянт да го загубиш,но сякаш е по - добре да му дадеш шанс.Може и да излезе нещо,знаеш ли?"По - добре да кажеш опитах и не стана,отколкото трябваше да опитам!" :) Успех и да пишеш к'во е станало.

sometimes_
05-21-2014, 06:50
То приятелството ви вече и без това е прецакано...

Devilsplaymate
05-21-2014, 08:39
Аз не ти разбирам въпроса в крайна сметка. Какво да правиш ли? Ами и аз не знам. Както го почувстваш така направи.
Аз бях от другата страна в общи линии, но нещата бяха по-сложни, защото се усещаха вибрациите и от двете страни. Историята е дълга и сложна, накратко - нищо не стана. Това беше преди доста години, аз го изживях, беше ми много трудно, но не позволих това да ни развали отношенията. Е, поне от моя страна, той и до ден днешен имам чувството че ме игнорира по някакъв начин, но няма как. Както казаха по-горе - взаимоотношенията ви така или иначе няма вече да са същите, зависи вече от damage control-а.
Това ме подсеща за друго - ти като си знаела, че той има чувства, защо не си го... поотблъсквала, така да се каже? А не да му лежиш в скута и да гледате звездите (говорейки му как искаш друго момче)? Това направо е изтезание.

M.Metodieva
05-21-2014, 09:42
То е малко по объркано и с нашите отношения,преди година оставах да спя в тях доста често,защото ми беше по близо като след работа ходя на дискотека с колежки и една събота вечер,бях много уморена пих повечко явно,отидох в тях и като цяло винаги ми е било интересно какво ще е да спя с него,бях пила така че беше лесно,започнах да му говоря някакви неща и изкарах нещата,че съм влюбена в него,тогава той,че ме обича нямах никаква реакция,тогава исках секс,но така и не получих,а заспах и само го прегръщах и го целувах.На следващия ден,той ми донесе кафе,закуска,супер милия,обясняваше ми как толкова време е чакал това да се случи,при което бях шок,защото осъзнах че съм го излъгала и съм го подвела.Тръгнах си,казах му,че официално ще излезем в четвъртък,мислех да му дам шанс,но във вторник моя приятелка имаше рожден ден и след дискотеката пак останах в това момче,но само си легнах до него и това беше.Но на сутринта в стаята влезе едно от най-красивите момчета,които бях виждала,оказа се че е много добър негов приятел,за който само съм чувала,но не съм виждала.Беше страшно красив,не можех да спра да го гледам,той само ми се усмихна и започнаха да си говорят и излязоха.Тръгнах си и след 3 часа бях на обяд с приятелки в центъра и отново го видях,той ме заговори,вечерта бях на клуб и той отново беше там,каза ми че е съдба да се срещаме 3пъти в един ден,и започнахме да си говорим,говорихме до 9 сутринта.Прибра ме вкъщи,вечерта беше срещата с Мартин (моят най-добър приятел) ,но Росен (неговият приятел) ми писа,че е до нас ако искам да пием кафе отново да се видим,излязох с него и се заговорихме за Мартин и той ми каза,че е казал на Марти,че сме се видели в Mascara и Марти му е казал "Сигурно е почнала да те занимава нали?" ,при което просто ми стана изключително тъпо,отмених срещата с Мартин,започнах да го игнорирам,започнах да излизам с Росен и бяхме 6 месеца заедно,почти не се чувах с Мартин през това време.След като се разделих с Мартин или по точно към края на връзката ни,той започна да ме търси отново и аз му казах,че е по-добре всичко което има към мен да приключи ,защото няма да стане.Сега отново той ми казва,че е влюбен в мен,а аз съм тотално объркана.

Неутрален
05-21-2014, 10:19
Бий му петата в г***, никое момче/мъж не трябва да си позволява да го въртят така. Щом ти е позволил, ще ти играе по свирката, дори и да му дадеш шанс, след което ще ти писне, защото момчето има някакви сериозни чувства към теб "ще мисли бъдещето" и ще го отсвириш моментално. След това той ще страда известно време и ще те намрази. Обичайния сценарии за доброто момче. Насила хубост не става. Както са ти станали нещата с Роската е натурално, другото е насила. Бил съм там, свидетел съм на доста такива ситуации и всичките са завършили по един и същи начин. Ще излизате няколко месеца, след което красивия му брачед от село ще му дойде на гости примерно, ще ти се насълзи п*ч*то, още щом го зърнеш и Марто остава сам с ръката си и разбито сърчице. Ако това ти е целта - дай му шанс. Отхвърлиш ли го обаче има вероятност да се надъха много, да прави по 30 000 лицеви за да промени тези бицепси, пилешки шницели или някакви други процедури като скубане на вежди, козметик, маникюр и тем подобни педерасщини или да се развие професионално и ПУФ виждаш го след година-две-три време и ролите се обръщат, но Марто е запомнил, че си го отхвърлила и си вика "Оо, не! С тази вече пробвах и си изпатих!" и тогава на теб ще ти е тъпо, но не толкова, защото е минало много време и чувствата са студени като под на мазе в северна Норвегия. Трети вариант: казваш му "Да не съм те видяла повече!", пак ще те намрази, но занапред няма да имаш срещи с него, което те устройва най-много, ще си спестиш време, нерви и безсмислени обяснения, как я "няма искрата", след като се е появил брачеда Гошо от село, който с повдигане на вежда ти преобръща света.
Бил съм на неговото място, в ситуация, която е 95% идентична с текущата ти. Моят съвет е да прекратиш всякакъв контакт с него и да не се опитваш да запазиш "приятелството" ви, което гаранция Франция ти давам, че не съществува от момента, в който се е влюбил в теб, което може да се е случило 23г. пр.н.е. Ако наистина държиш на него, просто - тотален игнор. Най-доброто, което можеш да направиш за себе си и за него.

Това е моето мнение.

П.С. Ако решиш да го разкараш, не му излизай с някакви - "ще си намериш някоя, която ще те оцени" и тем подобни тъпотии. Просто НЕ и точка.

M.Metodieva
05-21-2014, 10:52
Ами никога не съм искала да го подведа,аз никога не съм била сигурна какво изпитвам точно към него,но това с Росен беше глупаво да,но бях доста щастлива с него ,въпреки че се оказа огромен женкар и ме прееба.Но никога не ми е било за цел да постъпя нечестно спрямо Мартин,държа на него и знам,че ще постигне големи успехи и ще се реализира.Той е студент по медицина,ще специализира в Германия или Франция,страхотен е,но аз няма как насила да се влюбя в него,не защото не е хубав,напротив хубаво момче е,но не искам да го нараня,не искам да стане така както каза,да излизам с него няколко месеца и в един момент,да осъзная че не го искам и да го нараня.Ами всъщност,това му казах 100 пъти,че ще си намери някоя която го заслужава,че аз го оценявам,но просто го приемам за най-добрият ми приятел,мога да му кажа всичко,да му се доверя напълно,нямам приятелка на която мога да кажа толкова лични неща,както на него.Ами след това,което му причиних първият път,той не искаше да ме вижда и аз едва си го върнах като приятел,но 3 месеца го лъжех,че нямам нищо с Росен,за да не го нараня.. беше ужасно :( Оле аз съм ужасен човек..

Неутрален
05-21-2014, 11:20
Нищо ужасно няма в теб, не си внушавай. Това са сложни работи, на които няма просто обяснение. Може и да ви се получат нещата, нищо не се знае. Моето мнение е в следствие на собствените ми случки и на мои приятели или познати. Като не знаеш какво искаш, главата ти няма работа на една педя от Анатоли, дори и да стои на стендбай там. И мъжкият пол, когато се влюбим, ставаме чувствителни и всеки такъв малък момент е проблясък на ярка светлина в бездънния тунел, защото не сме сигурни дали е споделено, ако ме разбираш. Не съм някакъв разбирач, но според мен трябва да следваш следните стъпки:
1. Заявяваш, че ти трябва време да си помислиш и му се молиш учтиво да не те търси известно време.
2. През това време, независимо дали е месец, година, век, милениум или ера, трябва да си помислиш много хубаво, дали с този човек, на когото твърдиш, че държиш много има някакъв шанс с него да уцелите емоционалния джакпот.
3. Или го отебаваш и периода за размисли се превръща в константа, или си с него и търпиш, когато нещо не е наред, но в рамките на допустимото разбира се.

Истината е, че никой не може да ти даде отговор, освен ТИ. Става въпрос за ТВОЯТ живот, ТВОЕТО щастие, ТВОИТЕ решения, ТВОИТЕ последици и т.н. И не мисля, че е редно да послушаш някой от нас и да направиш дословно, каквото ти е казано тук. Можеш единствено да обосновеш констатациите по темата и да извлечеш полезното за теб.
Моят съвет е: Докато не си наясно със себе си, не го търси по никаква причина - това ще влоши нещата.

Според мен това ти е решението.

z24
05-21-2014, 12:19
Значи ти си знаела, че той има чувства и все пак си ходела да спиш у тях и си се гушкала в него и си искала да го използваш за секс? После си решила да пробвате, дала си му поредната напразна надежда, но после пък се появил Роската и гле'й к'во става. Нищо лично, но правилно мислиш, че е ужасно това. И може ти самата да не си ужасен човек принципно, но постъпваш ужасно спрямо него. Престани да измъчваш момчето, което очеизвадно има истински чувства към теб, и за негово добро се разкарай от живота му, защото явно му причиняваш само болка.

M.Metodieva
05-21-2014, 12:26
Искам да не е влюбен,да сме си приятели и да не го наранявам.Не искам да се отдръпвам от него,искам да е до мен винаги,защото е най-добрият мъж когото познавам,не искам да го загубя.Аз съм му казвала,че държа на него,че не искам да го наранявам и той ми казва,че няма проблем,че и той не иска да ме загуби.А и като цяло,той не е някакъв супер закачен по мен или е сдържан,защото преди 2-3 седмици,излизаше с едно момиче,харесваше си я,но не се получи ,така че не е като да е лудо влюбен в мен.Просто колко тъпо ще е,сега да съм с него при положение,че с Росен се карахме заради Мартин постоянно,защото Росен искаше да прекратя отношенията си с Марти,защото знаел ,че е влюбен в мен и т.н. Те се скараха,вече не са приятели,а сега да бъда с Мартин, то аз по кофти неща не мога да направя.Как да направя,така че да е както преди да сме си много близки,но без да го наранявам и без да е влюбен в мен?

sometimes_
05-21-2014, 12:33
На тъпа ли се правиш? Естествено, че няма как да е "като преди". Момчето те харесва - какви приятелства, какви глупости бълнуваш.

Неутрален
05-21-2014, 12:34
Питай Астор или Динамо, те по може да ти отговорят. Връщане назад няма. :)))

M.Metodieva
05-21-2014, 12:56
Точно де,ако се правя на тъпа,че не разбирам,че ме иска и т.н. Оф не знам ,просто не искам да е толкова забъркано,искам да се оправят нещата.Защо трябва да се влюбва..

Неутрален
05-21-2014, 13:18
И на мъж да се правиш - няма да помогне, не зависи от теб. Сори! :)

z24
05-21-2014, 16:48
Какъв е проблемът последно? Няма я тръпката, или лоялността към Мартин, или нещо друго..?
Каквото и да е, мисля, че след всичко, което се е разиграло между вас, и което той е търпял и изстрадал.. каквото и решение да вземеш, мисля, че е време да сложиш неговите чувства и нужди на първо място. Тоест да си зададеш въпроса "Как да го направя така, че да го боли най-малко в дългосрочен план?", защото за щастие в тази ситуация очевидно не може да става дума.
Не можеш да си мислиш, че може да сте си приятели и той да бъде до теб и т.н. Не бъди егоист!

NarutoShippuuden
05-21-2014, 19:06
Ако не друго не влошавай нещата и се разкарай от живота на това момче.

s0b1esk1
05-21-2014, 20:31
баси майката.. 11:30 съм се прибрал от тренировка и вместо да ударя здрав душ, аз седя и си мисля как и роската и мартинчо (особено мартинчо) имат нужда от много здрав бой пред маскара. евала че не си чалготропка, ама си си хванала мъжка путка за най-добра приятелка, а тя даже не възразява.
ясно ми е, че не всеки е израснал в квартала и че не всеки има мъжество, ама това просто граничи с нереалния путкизъм

M.Metodieva
05-21-2014, 21:23
Ами аз не го задължавам по никакъв начин,той си ме изслушва,не ми казва "Недей ми говори за други,искам теб",не е достатъчно мъж да дойде и да каже " Или си с мен или край",аз това си мислех тази вечер,бях с един приятел навън,говорихме си доста,след това се видях с Мартин и той супер милия.Аз му говоря,как съм била с Ники и приятелката му и т.н,как ми говореха за един бивш и се чудя дали да не му се обадя,ама нали с него освен секс друго не се получава и някакви ей такива,всеки предполагам си има по един такъв "приятел" за секс и нещо такова говорех на Мартин и не го казах за да го накарам да ревнува,аз и преди съм му говорела за това момче,но той никаква реакция.Не ми трябва мъж,който не знае как да се държи и да тропне по масата така по български малко и да каже "С мен си" ,той си чака нещо да се случи,прекрасно е че е толкова мил и добър,но все пак може и малко повече мъж да е.

sometimes_
05-22-2014, 06:27
Вече съм сигурна, че си тъпа.

OverDrive
05-22-2014, 07:01
Ако тропне по масата ще станеш негова така ли?

z24
05-22-2014, 07:49
Не намирам думи да окачествя последния пост, който написа. Ако е останало поне малко нещо човешко в теб, се разкарай моментално от живота му и спри да го подлагаш на всичко това, че така като чета дори присъствието ти кара хората да страдат. Ужасен човек си щом мислиш така. Ужасен човек, но се опитваш пред себе си да се изкараш, че мислиш за него и че не си ужасен човек, а то всъщност си е точно така. Въобще не заслужаваш Мартин.

Освободи момчето от присъствието си и ходи се ***, с който ти се струва достатъчно мъжествен за теб. И ти ще си намериш майстора, споко. Най-много са майсторите сред "мъжествените". ;)

NarutoShippuuden
05-22-2014, 08:27
Пикла, която не знае какво иска. Пак го казвам - разкарай се от живота на момчето, ще му направиш услуга.

Неутрален
05-22-2014, 10:12
Куросаки Наруто накратко го каза, но мисля, че на теб ти трябва по-сериозно обяснение.
Действията ти са плод на несвързани мисли и величината АКО, напр. АКО му кажа, че се занимавам със Стефчо от Филиповци, как ли ще реагира? Дали ще постъпи мъжки, аз от това имам нужда. Всъщност, ако са ти това мислите, което представяш пред форумното общество, на теб не ти пука дали ще е Мартин, Стефан, Жоро, Пресиян или Гроздан, интересува те подхода и поведението, което е явно, че Мартина не ти предоставя. Залагам, че ако Марто израстне психически и започне да се държи на нивото, от което подсъзнателно се нуждаеш ти, ще го харесаш и ще го искаш, но нещата не стават просто така. Характерът се обработва с години, не от днес за утре. Понеже Марто ти е симпатичен, както като приятел, така и чисто физически, малка част от теб копнее, той да започне да те третира правилно. Затова не искаш да го пуснеш? "Не искам да те загубя" - какви са тия простотии? Хората идват и си отиват, днес сте си приятелки с Марти, утре не сте? Не е последният Мартин. Остави момчето да му зарасне раната и следователно не му чопли коричката с нокът. Това за него ще е урок, от който ще възмъжее, вярваш или не, ще му помогнеш.
Наскоро излязох от такава връзка, с момиче, в което бях влюбен навремето. Тя ме отхвърли заради друг - болеше много, но го преглътнах и пораснах. Години по-късно възобновихме отношенията си - ТЯ беше инициатор. Дадох и втори шанс, но вече не бях същия влюбен глупак и тя започна да ме иска много, но познай - аз не и вярвах вече. Продължи кратко - омайниче, мушкато, петуния и бегония, а тя си имаше някакви надежди, че ще излезе нещо. Не ме интересува дали съм я наранил, честно казано. Сега познай - кой кого търси. :)
Ако не искаш да си играете периодично на котка и мишка с Марти, let it go and forget about it. Ще си намериш нов приятел, на който да си споделяш, но гледай да не е влюбчив.

M.Metodieva
05-22-2014, 12:45
Естествено,че ме интересува подхода и поведението.Както и да е,нещо не се изразих много добре и излязоха нещата криворазбрани.С Мартин няма да се получи,казах му,че ми е приятел и не искам нищо повече от него,няма смисъл да очаква да имаме каквито и да е други отношения от приятелски.Той каза,че няма проблеми и е съгласен,големи хора сме,това е някакво негово увлечение,не може да ме има и ме иска.Няма абсолютно никакъв смисъл да си разваляме приятелството и той се съгласи с мен.Така че ,всичко е наред.

z24
05-22-2014, 15:34
Ти май не разбра, че приятелството ви вече е развалено. Остави го, каквото и да ти говори този очевидно сляп вследствие на влюбването си младеж, това за него не е добре. Остави го!

s0b1esk1
05-22-2014, 16:45
неутрален, той няма да възмъжее дори и 10 такива като нея да го преебат. това момче е израстнало на добро и цивилизовано място, докато други още 9-ти клас са изкарали първите си пари от неща за които дълго време могат да киснат в затвора.
тя е несериозна и следователно й трябва някой който здраво да я чука, уважава и нищо друго.