PDA

View Full Version : Диабет !



Stoqn_Trakiev
05-21-2014, 06:43
Добър ден ! Имам нужда от малко информация от първа ръка. Въпроса ми е свързан болестта диабет. Случвало ли ви се е, ако сте диабетно болен ( дане дава господ) или имате такива познати и приятели, на които да започнато лечение с инсулин, да им се възстанови функцията на съответната жлеза и в един момент да се наложи спиране на инсулиновото лечение ? ( Ако желаеш да си набавиш допълнителни доходи, разбери как като посетиш: http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.htm )

fuzzybuzzy
05-21-2014, 11:53
Не. Всъщност зависи от типа. Ако си с тип 2 може и да ти кажат, че има някаква вероятност да се справиш с него, но ако си с тип 1( като мен) ти казват- Fuck you, ще си живееш с него...но като цяло диабета се води за неизлечим , той може само да се контролира . Единствено има някои преддиабетни състояния и едни вид диабет, наречен Гестационен (появява се само при някои бременни жени) , които могат да изчезнат. Конкретно за гестационния, той може да изчезне след бременността, но може и да остане завинаги. Всичко е строго индивидуално...има хора, които твърдят, че са излекували диабета си по еди-какви си методи и попадайки все повече на такива конспиративни истории, все повече си задавам въпроса дали фармацевтичните компании не ни лъжат... П.С. При някои диабетици(аз нямах такъв късмет обаче :( ) няколко месеца след като започнат лечението си преминават за около година - две в един период, наречен диабетна ремисия, при който симптомите на диабета отслабват драстично и са трудно забележими, т.е. нивото на кръвната захар е постоянно ниско(нормално)

Minwu
05-24-2014, 20:22
Минаваш на 100% сурова храна и до 30 дни няма да има следа от тип 2, от тип 1 за съжаление малко са се възтановявали. Потърси в интернет - Суровоядство/Джуисинг. Ако решиш да поемеш сам отговорност за себе си вместо да се боцкаш цял живот ми пиши на лични, ще помагам с каквото мога.