PDA

View Full Version : Препоръчайте книга



Ouroboros
05-24-2014, 12:22
Ами ясно е за какво е темата. Моля ви се хорица добри, препоръчайте ми някое фентъзи. Приемам всякакви предложения, препоръчително е книгата да Е дебела. (Точно така, дебела).

li0n
05-24-2014, 12:58
Туайлайт.

Ouroboros
05-24-2014, 13:11
Сори ако обиждам феновете на поредицата, ама все пак... Моля без вампирски идиотщини.

Ouroboros
05-24-2014, 17:10
Up :D

feel_me19
05-25-2014, 13:54
Игрите на глада, Фондацията ...

Ouroboros
05-25-2014, 17:30
Към игрите съм се насочил, ама тая фондация също звуци апетитно, мерси.

LoveInfect
05-27-2014, 20:04
Въздаржаниетона Атлантида, ако искаш нещо малко по перверзно
Тръпка
Чуждо влияние + Чужди очи - Джил Хатауей = книга трепач !!!

Ouroboros
05-27-2014, 21:28
Не, че нещо, ама много женски бре. Мерси все пак, ама съм мъжко...

roufl
05-28-2014, 19:23
Книгите са големи, а и са части от поредици - Дюн, Играта на Ендър, Игра на тронове

1984, Пътеводител на галактическия стопаджия - тези са си самостоятелни

Momicheto:)
05-28-2014, 19:31
Пътеводител на галактическия стопаджия я започнах скоро, ама не успях да я дочета. Все си я оставям настрани, отлагам. Бях срещнала някъде много смислени цитати, та си я взех. Не харесвам фентъзи по принцип, до 50-тата страница беше надъхващо яка, обаче минах ли стотната...толкова много измислени имена на планети, джаджи и какво ли още не. :shock: Просто не можах да го понеса и ми стана тегава, а имах желание да я изчета... Май ще пробвам 1984, чух добри отзиви.

dark_angel3
06-01-2014, 14:58
Не съм по фентъзито, но не мога да подмина какви глупости се пишат..
- 1984, Пътеводителя, Дюн - фентъзи ? Леле, хора, излагате се.. Потресена съм ;д Игрите също не е фентъзи...
Иначе бих ти препоръчала Толкин
или поредицата на Мартин - Песен за огън и лед

Ouroboros
06-02-2014, 08:52
Иначе бих ти препоръчала Толкин
или поредицата на Мартин - Песен за огън и лед

Благодаря. Имах сериозни намерения това лято да почна Песен за огън и лед, НООО видях доста мнения за Танц с дракони и как Мартин е убил (почти) всичките си главни герои и поредицата се разводнила. И се зарекох - ще почна Песен за огън и лед, САМО ако следващите две книги са феноменални.

AnnieHahha
06-07-2014, 17:13
''Divergent'' поредицата на Вероника Рот. 3 книги са. Доколкото знам това лято излиза нова 4-та книга. Finally ,lel.
Последната част е съсипваща,но съм сигурна ,че от още първата книга ще се зарибиш тотално (при мен поне така стана :Д)
Поредиците на Колинс и на Мартин ,примерно,макар че всички герои умират точно когато си ги харесаш,ew.

mayaaa
06-08-2014, 14:09
Нарния, всички части.

AnnieHahha
06-09-2014, 09:00
Нарния, всички части.
Оо, не се бях замисляла за тези книги,лел.
Благодаря ти :Д:Д

AnnDi
06-16-2014, 16:58
Зависи на колко години си, но според мен има една книга, която ще се хареса почти на всеки, който харесва фентъзи. Тя е 2 или 3 книги в 1а и е дебела :) - "Университет за магьосници" на Лев Гросман.
На мен лично много ми харесва и поредицата за Пърси Джаксън....
Но в крайна сметка е въпрос на вкус и за това според мен трябва да отидеш в някоя библиотека напр. и да питаш за такива книги. Там има голям избор от различни фентъзи книги...
Успех в търсенето и избирането ;)

JuStElly
06-23-2014, 17:05
Зависи на колко години си, но според мен има една книга, която ще се хареса почти на всеки, който харесва фентъзи. Тя е 2 или 3 книги в 1а и е дебела :) - "Университет за магьосници" на Лев Гросман.
На мен лично много ми харесва и поредицата за Пърси Джаксън....
Но в крайна сметка е въпрос на вкус и за това според мен трябва да отидеш в някоя библиотека напр. и да питаш за такива книги. Там има голям избор от различни фентъзи книги...
Успех в търсенето и избирането ;)

Не е ли "Колеж за магьосници"?
Много искам да я прочета, ако някой знае къде да я намеря онлайн, да пише, моля ви ;)