PDA

View Full Version : Хакерство



p7tess
05-25-2014, 10:24
Здравейте !

Може ли някой с понятие да ми обясни какво трябва да направя , за да стана хакер ? ( В добрия смисъл )
Да правя файлове с който да поправям програми и така нататък ? Какво трябва да чета , в какво трябва да съм добър ... (Само не и математика :D )


Какво трябва да чета ? ( Ако има нещо за четене моля да е с по-прости думи )

Благодаря предварително !

Auriss
05-25-2014, 10:49
:(

draid
05-25-2014, 10:54
Хаха. Трябва много неща да четеш, да разбираш от много технологии, да можеш да програмираш на няколко езика минимум, да разбираш от различни платформи, алгоритми и определено да не си на Вие с математиката. В общи линии силно се съмнявам,че ще станеш, за това си постави по простата задача да станеш програмист и започни да учиш някой език за програмиране C/C++ е добро начало за бъдещето ти на хакер :D

SHPAIdURmeN
05-26-2014, 07:13
Хаха. Трябва много неща да четеш, да разбираш от много технологии, да можеш да програмираш на няколко езика минимум, да разбираш от различни платформи, алгоритми и определено да не си на Вие с математиката. В общи линии силно се съмнявам,че ще станеш, за това си постави по простата задача да станеш програмист и започни да учиш някой език за програмиране C/C++ е добро начало за бъдещето ти на хакер :D

Tи му уби мечтата. :D

По-темата:

draid ти е написал от какво се нуждаеш и няма специални хакерски програми, обикновено хакерите си създават такива.

draid
05-26-2014, 09:09
Всъщност има известен набор от програми които се използват за sniffing на трафик например. Една доста известна програмка с интересна функционалност е wireshark например. За конкретни нужди се пише различен зловреден софтуер обаче.

koko95
05-28-2014, 21:35
Един съвет от мене: За да си успешен хакер трябва всичко да е заложено в гените ти,да си се родил хакер, иначе няма да можеш да станеш хакер дори и да си на ти с не с математиката, ами с алгоритмите, тоест: цифровата схемотехника-логическото мислене,логиката. Един приятел ,който не съм го виждал от доста време :D не разбира нищо от математика, едвам 3-ки, а е баси хакера :D .