PDA

View Full Version : Възможно ли е да и закъснява от хапчета?



andrei89
05-25-2014, 11:13
Здравейте ! От доста време чета този форум и сега се принудих и аз да постна тема и да моля някой да ми помогне.
Отчаян съм!
Приятелката ми пи хапчета за закъснение на цикъла. В листовката пишеше да не се пият повече от 14 дни и тя горе долу ги пи толкова. Преди също ги е пила по 1 на ден, този път обаче следваше листовката, където пишеше 2 на ден... И в този около 14-дневния прием (малко по-малко) чувстваше някаква болка в корема, но смятам, че е нормално, все пак това са хормони. Но една вечер, когато ги пи, на следващата сутрин вече беше в цикъл, т.е дойде и докато ги пиеше. Може би ги е пила твърде дълго... И тук идва въпроса ми. Как е възможно след като и идва, докато пие хапчета, да и прескача следващите два месеца? Прави си тест, отрицателен е, но и се гади и не се чувства добре и се е притеснила. Аз от своя страна опитвам да я успокоя, исках да я заведа и на лекар, защото е възможно да и закъснява и тн, защото е притеснена. Но моля, помогнете ми. Кажете какви са възможностите според вас. Много, много ще съм ви благодарен !

Adorable Sunshine
05-25-2014, 13:25
Първо, не се стряскайте излишно. Проверете за страничните ефекти на самото хапче и отидете на лекар това не е вписано. Все пак това си е чиста химия, получават се неприятни работи. Може тялото ѝ да не го е понесло добре.

Borntobewild..
05-25-2014, 18:14
Лекар !!

andrei89
05-25-2014, 19:06
А какъв е шанса да се забременее седмица преди цикъла? Прощавайте за невежеството ми, дами... Просто съм много притеснен.

TROLLDADLOLCAKE
05-26-2014, 06:41
По този начин поставен, отговорът на въпроса ти е, че не е възможно. Но е възможно да има късна овулация през даден цикъл и тя да си мисли, че ще и дойде след 3 дни, а всъщност да овулира. Ако не се случи оплождане, цикълът и всъщност ще закъснее с толкова дни, колкото е закъсняла овулацията, а няма да ти дойде след 3-5-7 дни.

П.С Мъжко съм ! Обаче и аз като теб преди време опрях до такива главоболия и в рамките на 5 дни изчетох всичко за цикъл,овулация,яйцеклетки, йчници и прочие ! :D :D

П.С 2 - Мнението ми е,че това е страничен ефект от хапчето.Преди да се взимат такива неща е много важно да се консултира с лекар,защото не са за ВСЕКИ и при някой хора има осложнения,в редки случаи необратими.

baby_baby
05-26-2014, 14:40
Възможно е да и закъснява от хапчета да но по-добре да отиде на лекар