PDA

View Full Version : Задънена улица...



Майничката
05-26-2014, 20:04
Не съм абсолютно сигурен,че темата ми е в подходящият раздел,но все пак да споделя.И така,ето първо малко информация за мен.На 23 години съм,от Майна таун.Пол:мъжки.В общи линии смятам,че на този етап от живота си се намирам в задънена улица и не знам по какъв път да поема.Като ученик тренирах активно спорт и отделях по-малко внимание на ученето,въпреки че все пак бях в едно от елитните училища в града.Мечтата ми беше да стана професионален спортист,но когато станах на 19 години осъзнах,че това няма как да се случи.Не и в България,въпреки усилията,които съм полагал години наред.Въпреки това,успях да завърша училище с успех около 5.Точно в този момент от живота ми се появи и първото момиче,към което изпитах някакви истински чувства.Тоест първата ми любов.С нея нещата тръгнаха като по вода,първите 2 месеца.Тя беше девствена.След като минаха 2 месеца откакто бяхме заедно,аз който по принцип не съм ревнива натура почнах да я ревнувам.Честно казано,тази ревност беше породена от факта,че доста мои познати (момчета) се навъртаха около нея,постоянно имаше бъзици по неин адрес,на който тя отговаряше подобаващо.В крайна сметка се оказа след около още 1 месец,че тя си направи сефтето с момче,за което в този момент смятах,че е един от най-добрите ми приятели.Е явно съм сгрешил.Определено го приех доста тежко.В следващите 3-4 месеца,дори половин година просто бях емоционално съсипан.Междувременно започнах и висшето си образование.През цялото това време до мен беше едно момиче.Тя ми беше като повече от сестра,помагаше ми за всичко и винаги.Тук е моментът да вметна,че тя преживя доста тежко раздяла,година преди това,като аз основно бях човекът,който и помогна да я преодолее.И така ние почнахме да прекарваме доста голяма част от времето си заедно,не че и преди това не сме го правели.И така до преди около година.Тогава след една пиянска история от нейна страна тя промени държанието си към мен.Защо - нямам си и на идея и до ден днешен.От странични хора научих,че тя е имала чувства към мен като повече от приятел,колко е вярно така и не разбрах.Около година не се бяхме чували/виждали,като и двамата избягвахме контактите по между си.Честно казано винаги съм гледал на нея,само като приятелка,до момента в който разбрах,че тя (вероятно) е имала чувства към мен.
Никога не съм бил женкар и не съм имал особени успехи с момичетата.След месец завършвам университета и ми предстои дипломиране.И сега,просто смятам,че се намирам в задънена улица.Специалността,която изучавам е икономическа.И сега не съм някой връзкар и доста трудно ще си намеря работа по специалността.Не смятам,че е редно да работя като бензинаджия или продавач за 350 лв при положение,че все пак съм инвестирал в свотето образование.И в крайна сметка какво излиза?Веднъж съм преебан,заради това,че съм се трудил толкова години и не съм успял да си изкарвам хляба със спорта.Втори път съм прецакан от първата си приятелка.Трети път съм прецакан,заради това че ще завършва и ще бачкам най-вероятно нещо без перспектива и за без пари.А за другото момичета от историята...за нея просто не знам какво да кажа и аз.
Ако някой модератор прецени може да изтрие/премести темата в подходящият раздел.Ще се радвам ан всякакви съвети,препоръки,упреци и т.н.
Благодаря!

TROLLDADLOLCAKE
05-27-2014, 01:21
ТИ не вярваш във възможностите си и това е МНОГО ЛОШО.Песимист си.Относно останалото...Френдзоннал си момиче,което навярно е било влюбено в теб до ушите за курвата,която се е изпраскала с твой приятел..Погледни от другата страна на живота.Отиди и поговори с нея..изясни си какво точно е било и какво искате да бъде (толкова е просто).Не вярвам да ти откаже разговор.А за работата...Това само Господ знае мой човек.А и в крайна сметка,като не стане в БГ,купи си билета за Австрия или Германия и там със сигурност ще си намериш работа.Успех.

Ivaaaaa
05-27-2014, 10:48
ами, кофти, но ти си си виновен, че не си станал спортист. както и да е.

не разбирам какъв съвет търсиш.

yakuza_
05-27-2014, 11:02
Ами аз завърших преди година икономически уни, мога да ти дам две препоръки - търси си да натрупаш някъде стаж или се пиши за обучение в някоя банка (правят доста програми). Без връзки в тая сфера бая мъка ще видиш. Всяка година завършват супер много хора, а нови места не се отварят толкова лесно, а ако има, то искат минимум 2г. стаж според зависи за какво става въпрос.
За момичетата - ще има и други.

Майничката
05-27-2014, 11:29
Ами честно казано изкарах този стаж,който се води по европейска програма - 240 часа беше.Естествено стажа беше само на документи и нищо не успях да науча.Точно в икономическата сфера си нямам просто никаква идея как мога да си намеря работа без никакви познати,връзки и т.н.Както каза yakuza_ всяка година излизат предостатъчно кадри,а местата не са чак толкова много.Обикновено са и доста добре платени и хората,които се докопат до там не се отказват лесно.
TROLLDADLOLCAKE,най-лесно е да си купиш билет и да си биеш шута навън.Само че там не е по-лесно от тук повярвай ми,имам доста познати,които избягаха вече.Какво според теб трябва да ида и да изтърся на това момиче.Нещо от рода на : " Абе един човек тука ми каза,че имаш чувства към мен,вярно ли е ? ".При което даже и да има,естественият отговор е ,"не,кой ти го каза" и аз стоя и гледам като тръба...
Ivaaaa,повярвай ми в спорта не всичко зависи от теб.Занимавам се с колективен,не индивидуален спорт,съответно не всичко зависи от мен.

igaydarov
05-27-2014, 13:02
пиши ми на ЛС или на скайп... бил съм в подобна на теб ситуация

TROLLDADLOLCAKE
05-28-2014, 02:59
Ами честно казано изкарах този стаж,който се води по европейска програма - 240 часа беше.Естествено стажа беше само на документи и нищо не успях да науча.Точно в икономическата сфера си нямам просто никаква идея как мога да си намеря работа без никакви познати,връзки и т.н.Както каза yakuza_ всяка година излизат предостатъчно кадри,а местата не са чак толкова много.Обикновено са и доста добре платени и хората,които се докопат до там не се отказват лесно.
TROLLDADLOLCAKE,най-лесно е да си купиш билет и да си биеш шута навън.Само че там не е по-лесно от тук повярвай ми,имам доста познати,които избягаха вече.Какво според теб трябва да ида и да изтърся на това момиче.Нещо от рода на : " Абе един човек тука ми каза,че имаш чувства към мен,вярно ли е ? ".При което даже и да има,естественият отговор е ,"не,кой ти го каза" и аз стоя и гледам като тръба...
Ivaaaa,повярвай ми в спорта не всичко зависи от теб.Занимавам се с колективен,не индивидуален спорт,съответно не всичко зависи от мен.

Цялото ми семейство е в Бавария...и съм много наясно как стоят нещата.Не е никак лесно,но със сигурност знаеш защо работиш.От 6 години са там и вече си имаме два апартамента и три нови коли, ( а батко ми това лято си прави и сватба в бг) така че доста съм наясно как стоят нещата там.

Майничката
05-28-2014, 07:22
Определено е по-добре положението в чужбина,но има едно НО .Това е ако успееш да се реализираш на пазара на труда,според образованието,което имаш.Т.е. ако си общ работник или още по-лошо караш го на социални,ситуацията е подобна на тази в България,за да имаш успех трябва да си намериш работа точно по твоята специалност,в която имаш опит или евентуално си завършил в университета.

TROLLDADLOLCAKE
05-28-2014, 10:46
Пак не си прав.Кака ми почна като камериерка и взимаше 1300 евро (без бонусите) с бонуса и извънредните ги докарваше до 1600.Квартирата ти е 500-600 ( влиза ти ток,вода,отопление) ,хранат е евтина.Само цигарите и алкохола са по - скъпи - кутия цигари ти е към 6 евро,а бутилка Собиески да речем е към 12-15 :)) . Дори със заплатата си на камериерка,тя живееше добре.Вярно,сега работи за много повече,защото си намери работа по специалноста,но все от някъде трябва да започнеш.

igaydarov
05-28-2014, 22:02
Каква и е специалността и като каква работи сега?
П.с. нали се сещаш че не е редно всички млади да емигрират, трябва и родолюбиви да са и да има и тук българи

BeTheOne
05-29-2014, 11:48
Искаме или не ние живеем в този свят. Той е такъв какъвто е и трябва да приемем това.

Животът ти е предложил изпитания, въпроса е взел ли си поука от тях и можеш ли да продължиш напред.

Смяташ, че трудно ще си намериш работа по специалността. Не е задължително да работиш в сферата, в която си учил. Малко е парадоксално, но това е нашето съвремие. По-същественото тук е имаш ли интереси? Какво те влече, в какво искаш да се развиваш? Ако не си сигурен - търси, търси и намери. След това започни да се занимаваш с това което ти е интересно. Развивай се в тази област и малко по малко нещата ще си дойдат на мястото.

Не се притеснявай че си допускал грешки. Не се притеснявай, ако не работиш по специалността. Не се притеснявай, че не си спортист - повечето хора не са. Всички тези неща са функция на не до там правилни решения взети от теб или от хората около теб. Това не е проблем. Проблем е ако не си готов да си признаеш грешките пред себе си и не поемеш по нов път.


Поздрави!



BeTheOne