PDA

View Full Version : Проблем с косата



mquu
05-27-2014, 08:31
Здравейте от известно време имам следния проблем-въпреки грижите, които полагам за нея косата ми е адски изтощена, накъсана и нацъфтяла, а няма кой знае каква причина за това, защото:
-не използвам сешоар за да не се уврежда
-не използвам преса/маша от поне година ако не и 2
-правя си домашни маски с жълтък, кисело мляко и мед 2-3 пъти месечно
До преди 2 месеца се боядисвах, като боята, която използвах беше щадяща, но вече и това не правя.
Много ми се иска да имам дълга коса затова я подстригвам по рядко. Възможно ли е от това да изглежда така? Или от боядисването? Има супер гадните накъсани и стърчащи наникъде косми! От известно време ползвам бадемовото масло на Икаров, но като че ли от него се омазнява само и никакъв ефект. Ще съм благодарна ако ми дадете съвет.

Hilary_
05-30-2014, 19:35
Вместо да си правиш омлет върху косата на първо време отрежи всичко нацъфтяло. Друг начин - няма!
Купи си хубави шампоан и маска според твоя тип коса.

queen_ofdisaster
05-30-2014, 19:48
Прекалено нацъфтялите краища могат да са причина за това да е изтощена,да.И ако е суха ,маска 2 пъти в месеца няма да помогне-използвай при всяко измиване. ;) Тези на Syos например са хубави.

Ivaaaaa
05-31-2014, 08:55
Тези на Syos например са хубави.

пълен боклук. не си давай парите на вятъра. отиди на фризьор. вземи си качествени шампоан и балсам, ако искаш и маска, но не е задължителна. аз не съм се подстригвала...ммм...вече не помня колко време, но да кажем година и половина или две. нямам един нацъфтял косъм. досега бях на philip kingsley серията за обем и плътност и препоръчвам.

marilyn
06-02-2014, 09:05
Първо, отиваш на фризьор, който да ти оформи косата и да ти махне всички цъфтежи. Второ, маска 2 пъти в месеца е нищо. Прави си при всяко измиване като можеш да редуваш домашна с купена. Купи си подходящ шампоан за косата си. Не си взимай Сайъс, боклуци са.

www.zlatnaribka.com Разгледай тук. Много момичета от форума си пазаруват от този магазин, аз също и съм доволна от продуктите, които предлагат. Разгледай продуктите на Макадамия, наистина си струват парите. Маската им е уникална.

mquu
06-02-2014, 09:30
Благодаря ви за отговорите момичета и се извинявам за отделната тема, не бях видяла, че има обща. Краищата ми вече са подстригани и си взех това олио на глис за боядисана коса http://www.sogr8.co.uk/product-eng-18467-Gliss-Kur-Hair-Repair-Ultimate-Color-ELIXIR-with-protective-oils-for-dyed-hair-75ml-9000100808842.html Някой ползвал ли го е и има ли мнение за него? На мен лично ми харесва, мирише хубаво и косата става мека и блестяща от него :). Шампоанът, който ползвам в момента е на гарниер натеитуралс с мед, не съм сигурна колко е хубав. Благодаря за полезния линк искам да попитам продуктите им има ли ги в магазините, тъй като нямам възможност да поръчвам от нета, а досега не съм ги виждала.

marilyn
06-02-2014, 09:55
Браво за подстригването!

Аз не съм особено доволна от продуктите на Глис. В момента имам само един спрей на Глис, който рядко ползвам вече. Не си мисли, че продуктите, които рекламират са най-добрите. Гарниер също не е най-добрият избор, за мен. Ако наистина искаш да възстановиш косата си, използвай по-качествени продукти. По-скъпи са, но наистина си струват.

Сайтът, който ти пратих, има магазини в София, Варна и Пловдив. Няма да намериш продуктите им в обикновените магазини за козметика.

Hilary_
06-02-2014, 10:43
Браво авторке! Добро начало.
Продуктите от златна рибка са си професионални и не знам до колко би имала възможност да отделиш пари за тях, но на Лореал и Алфапарф са сравнително евтини, разгледай ги. Магазинът в София е малко след Руски паметник.
Аз не ползвам масова козметика от много години и не бих казала, че е нещо особено, а това, което си си взела със сигурност не прави чудеса, а само приглажда, което в случая не ти върши особена работа, ако преди това не си подхранила дължините с маска за коса или подхранващ продукт без отмиване.