PDA

View Full Version : :)



an11999
05-27-2014, 15:09
Единственото за което ще ви помоля е да напишете с една дума нещата които ви правят наистина щастливи :)))))

npp
05-27-2014, 18:07
Онзи, Който наистина е истинският Бог, или (казано с други думи) да намираш най-голяма радост в съпричастността към спасението на човеците/душите, което е от/в истинския Господ Бог

"благочестието със задоволство е голяма печалба;" 1 Тимотей 6: 6

Getyourfreakon
05-27-2014, 18:09
Любов

Ivaaaaa
05-27-2014, 18:39
амииии, не мога да отделя точно едно.

-да гледам зимни спортове
-гушкане
-емоционална близост
-физическа близост
-сънят :Д
-хармонията/тишината/спокойствието

golemiq_korab_minava
05-27-2014, 19:07
здраве

golemiq_korab_minava
05-27-2014, 19:09
амииии, не мога да отделя точно едно.

-да гледам зимни спортове
-гушкане
-емоционална близост
-физическа близост
-сънят :Д
-хармонията/тишината/спокойствието
и без тях може да свикнеш.. макар че не знаех, че си от типа човеци дето ги кефи тишината и спокойствието, вместо музиката.

Ivaaaaa
05-27-2014, 19:17
макар че не знаех, че си от типа човеци дето ги кефи тишината и спокойствието, вместо музиката.

о, и идея си нямаш ( :

/нали съм везна, ве

golemiq_korab_minava
05-27-2014, 19:22
о, и идея си нямаш ( :

/нали съм везна, ве
оооо везна дам... взимам та на Балкана и ти купувам баница.

defender
05-27-2014, 21:18
вътрешен мир ................ защото ако го нямаш не можеш да се насладиш на нищо друго.

Ivaaaaa
05-27-2014, 23:55
оооо везна дам... взимам та на Балкана и ти купувам баница.

stava, bez banicata obache

golemiq_korab_minava
05-28-2014, 06:39
stava, bez banicata obache

добре, тогава с лука и сухия суджук на баба ;Д

DoctorSatan666
05-28-2014, 06:54
Единственото за което ще ви помоля е да напишете с една дума нещата които ви правят наистина щастливи :)))))

Нищо не ме прави щастлив, не вярвам, че е и възможно - нито при мен, нито при вас. Това което вие наричате щастие е само фантазията за него, постигната чрез кратки моменти на физично или психично удовлетворение. Нищо повече. Щастието е просто поредния социален мит, проявяващ се в масовото желаене, търсене и привиждане на удовлетворение във всякакви обекти, на всекиму според потребностите. И цялото идеализиране на тия обекти, били те пари, любов, Бог или нещо съвсем тривиално, служи само на вътрешния принцип на удоволствието - т.е. вашето щастие съвсем не се дължи на нещата, които твърдите, че го придизвикват. Те служат само като форма, която се изпълва с идеализирани качества от въображението, за да може по-късно да се изфантазира като желана. И в това е основния момент - не в щастието, а в желаенето (и търсенето) му, като следствие от постоянен стремеж към удовлетворение (или по-точно, от стремеж към избягване на неудовлетворението).
Но защо изобщо се заблуждавате, че имате нужда от щастие, когато страданието се оказва много по-ползотворно в доста отношения? Цялата тая моментна илюзорност, почти несъзнателност, на удовлетворението, не остава нищо след себе си, освен желание за още удовлетворение. А страданието твори и заличава, изгражда и разрушава, и то в такива пъстри нюанси и палитри, докато съвсем загуби значението си на страдание, и стане средство - за вървене по своя собствен път.

Ivaaaaa
05-28-2014, 09:49
^браво, майна

npp
05-28-2014, 10:07
ако все още се осланяш/кланяш на сатаната, няма как това да те прави щастлив, сатанизма е духовна извергщина, това е все едно да си пълниш душата с всякаква скръб и да си мислиш, че като търпиш мъката така си някакъв много голям мъж, много е важно и в какво вярваш като (учение за) мироглед, ето как например ти вярваш, че нищо не може да те направи щастлив, понеже (разбираш ли) всичко е мит - всичко такова е боклук, с който си пълниш ума/съзнанието, ако спреш да вярваш/мислиш такива неща, тогава ще ти олекне на душата, но най-вече човешката(666) религия (в твоя случай сатанизмът) е, която съкрушава човека духом

defender
05-28-2014, 13:16
А страданието твори и заличава, изгражда и разрушава, и то в такива пъстри нюанси и палитри, докато съвсем загуби значението си на страдание, и стане средство - за вървене по своя собствен път.

а вървенето по собствения път не е ли пак вид щастие.
А стремежа ти да превърнеш страдането като средство за вървене по своя път не е ли пак един вид несъзнателен стремеж към щастие и да се чувстваш добре.

Защо страданието при тебе е започнало да губи значение ако това не го прави стремежа ти към щастие и да се чувстваш добре, ако нямаше стремеж към щастие, то щеше да оставиш страданието да не губи значение и да не се превръща в средство за вървене по собствения път, а щеше да го превърнеш точно в обратното.

Всъщност всеки стремеж за удовлетворение на всяка твоя мисъл или убеждения (колкото и странни да са) е вид търсене на щастие.

така, че не ми се прави.



Но защо изобщо се заблуждавате, че имате нужда от щастие,
като нямаш нужда и стремеж към щастие просто спри да дишаш, защото поемането на въздух за тялото е прекрасно изживяване - просто му го отнеми.

an7raks
05-29-2014, 13:48
Любов

+1
включая приятелската такава.

Ivaaaaa
05-31-2014, 09:04
за какво ви е тая любов, бе?!

an7raks
05-31-2014, 12:36
за какво ви е тая любов, бе?!

За компоти. :)

Ivaaaaa
06-01-2014, 08:09
а кво е това?

an7raks
06-01-2014, 10:07
а кво е това?
Не знаеш какво е компот?! О.о
Това е нещото, помогнало на българите да се съхранят 5 века под турско робство и изиграло съществена роля в Освобождението.

defender
06-01-2014, 10:14
Но защо изобщо се заблуждавате, че имате нужда от щастие, когато страданието се оказва много по-ползотворно в доста отношения? Цялата тая моментна илюзорност, почти несъзнателност, на удовлетворението, не остава нищо след себе си, освен желание за още удовлетворение. А страданието твори и заличава, изгражда и разрушава, и то в такива пъстри нюанси и палитри, докато съвсем загуби значението си на страдание, и стане средство - за вървене по своя собствен път.

Докторе, кво правиш, днес взели ли си дозата страдание.
еееех, добре си е доктора - страда ли страда.

NarutoShippuuden
06-01-2014, 10:40
музика

Ivaaaaa
06-01-2014, 10:58
Не знаеш какво е компот?! О.о
Това е нещото, помогнало на българите да се съхранят 5 века под турско робство и изиграло съществена роля в Освобождението.

не съм длъжна да знам всичко
тряяше да го гугълна
начи тва било сока от бурканя

Didko_Beats
06-01-2014, 11:04
Кренвирши и бира ... и малко музичка 8-)

an7raks
06-01-2014, 11:38
не съм длъжна да знам всичко
тряяше да го гугълна
начи тва било сока от бурканя

Нда, нещо велико е... особено ако сока е от либофф...

Ivaaaaa
06-01-2014, 13:51
а НЗ

npp
06-01-2014, 14:20
честит 1ви юни на всички потребители от раздел философия и религия