PDA

View Full Version : Един въпрос!!



nini----
05-27-2014, 15:53
Привет. Искам да задам един въпрос на по- разбиращите от мен. Вярно ли е че калориите се горят не само с физическа дейнст? Четох, че мозъкът и другите органи също изгарят калории, за да функционират. Е, вярно ли е? И тогава един човек само с тези функции предполагам изгаря около 500 калории?!?

yakuza_
05-27-2014, 16:18
Човек гори калории дори когато спи.

nini----
05-27-2014, 16:22
Да, наясно съм с това. Гориш калории с всяка физическа дейност. Питам дали това е вярно и за вътрешните органи и това им е нужно, за да функционират.

yakuza_
05-27-2014, 16:43
Естествено че горят някакви, тялото има нужда от енергия, за да функционира. Ако не горяха калории, то значи ти може да изпаднеш в хибернация, а ти да живееш без да ядеш и да се движиш.
Защо мечките трупат мазнини, преди зимен сън тогава?

Rakshy
05-27-2014, 20:27
Ами да, тялото ти има определен брой калории, които са му необходими, за да функционира правилно. http://en.wikipedia.org/wiki/Basal_metabolic_rate гугълни си калкулатора и ще видиш колко калории гори тялото ти в състояние на почивка, т.е. стоиш и не мърдаш просто, за да ти бие сърцето и т.н. Дано съм ти помогнал.

RapExotic
05-28-2014, 06:01
Да, гори калории постоянно. Сърцето гори калории за да тупка, тялото за да потдържа телесната ти температура, стомаха за да храносмила и т.н. Всяка част от тялото се нуждае от енергия.

BluE_s
05-29-2014, 17:22
Основна обмяна му се казва :)

an7raks
05-29-2014, 17:51
Авторката питаше дали ще стане магията да отслабне с лежане и мислене по сложни въпроси като този как да кръшне и какво оправдание да си измисли, за да не излезе да побяга...
Авторке, не, няма да стане. ;)

sramejlivkaa
05-29-2014, 18:01
Вярно е, че тялото постоянно гори калории, но изобщо не са достатъчни за да те вкарат във форма. Ако беше така нямаше да има дебели хора. ;)