PDA

View Full Version : САМОТА И ГАДНА БОЛНА ДЕБЕЛОСТ :///



fifito19
05-27-2014, 20:58
В общи линии е това:
Аз съм доста пълна и това е на хормонална основа- имам проблем с щитовидната жлеза. Лекарят ми изписа хормон след изследването и в момента съм на лечение, но всичко става много бавно и внимателно. За това вероятно още година-две ще съм все толкова пълна и неприятна на вид.
Но освен това съм и страшно самотна. Нормално е момчетата да не харесват тяло като моето, тъй като те търсят главно секс, а аз търся .. НЕ САМО това. Интелигентна компания, подкрепа и смях са нещо, което наистина искам да открия в някого.
Проблемът е там- аз съм в малък град, пълен главно с глупави момчета. Също от една страна килограмите ми пречат, от друга страна догодина съм абитуриентка и общо взето съм прекарала училищния си живот само с две сериозни връзки. Не се оплаквам от това, а от самотата, която ме е налегнала в последно време. Способна съм да приема различен човек, но проблемът е, че съвсем няма желаещи.. А да си търся момичета приятелки никой няма да ме убеди, защото тук женските са змии! Злобни, коварни змии. Просто намирам в повечето момичета на моята възраст качества, които със всичка сила се стремя да изкореня от себе си, тъй като ме отвращават.
Не бих казала, че съм толкова скучен човек. Но се поставям на мястото на другия пол и разбирам, че е трудно някой да ме хареса, когато съм такова бурито от... ъх.. лой.
Посъветвайте ме за две неща:
- Как да се справя със самотата, когато най-добрите ми приятели завършиха или се разотиваха нанякъде, а останалите в момента имат гаджета и е неуместно и неразумно да им се меся във връзките.
- Как да променя ситуацията с отблъскващия си вид, когато всякакви диети и претоварвания са ми забранени? Не че не се поддържам или някакви такива противни неща, просто съм с едро тяло. Чувала съм коментари по свой адрес "Тя е бахти пича, само дето е толкова пълна" и тн..
Как да постъпя, хора?

Getyourfreakon
05-27-2014, 21:08
Мога да ти кажа, че познавам една двойка, и двамата са по-пълни ама са супер забавни и готини. Бяхме на едно събиране, та те направиха целия купон, забавляваха се най-много от всички, бяха най-отпуснати, най-разкрепостени, най-свободни. Нямаха равни.
И определено не всички момчета се влияят от външния вид, ще си намериш приятел!

Adorable Sunshine
05-27-2014, 21:17
Била съм в подобна ситуация. В крайна сметка това което ти остава е да бъдеш уверена, спокойна и най-вече да бъдеш себе си! Не се депресирай, не се обвинявай, ти си това, което си, килограмите не те правят втора ръка човек. Не всички момчета са еднакви, колкото и невъзможно да се струва за някои има момчета, които харесват пълни момичета, и не защото те са грозни или втора ръка хора.. често ги е страх повече от коментарите на "приятелите" им за връзка с момиче с наднормено тегло. Феноменално болно е нашето общество. Живей според своите принципи и не забравяй - никой не може да те нарани докато ти не му позволиш, така че бъди уверена. :) Поне бъди сигурна, че ще намериш качествени хора, повярвай ми!! :)

xoxi
05-27-2014, 21:42
Знаеш ли, винаги са ми дразнили такива като теб. По-пълни или направо дебели момичета, на които все другите са им виновни - ТЕ не харесва, ТЕ не търсят, ТЕ не искат... Ако някой не те харесва, защо вместо да гледаш неговите вкусове, не обърнеш внимание на начина, по който сама се възприемаш?! Може би ще видиш защо и другите не проявяват интерес.
Винаги ми е било странно как някои пълни момичета виждат себе си като дебели, отвратителни, отблъскващи и ги е срам да се съблекат голи пред друг човек или дори да се погледнат в огледалото, но в същото време очакват да дойде някой, който да ги накара да се чувстват като принцеси от приказките.
Не познавам момиче, което харесва себе си и в същото време му пречат килограмите, независимо дали въпросното момиче е супер слабо или супер дебело.
Вярно - има ограничени хора, които гледат САМО външността и по нея съдят, но външността не определя характера.
Нормално било момчетата да не харесват тяло като твоето... На мен пък много по-нормално ми звучи момчетата да не харесват момичета, които само за тялото си говорят и само за него се притесняват и не си дават шанс за малко забавление.
След като търсиш интелигентна компания, забавления и смях, запитай се и ти какво предлагаш. Защото не може да излъчваш само негативизми към себе си, а да очакваш да получиш нещо повече.

Та, съветвам те да обърнеш внимание на себе си.
Това не означава да се тъпчеш с хормони, а да се възприемеш такава, каквато си и да извлечеш максимума от това. Не си струва да си прекарваш тийн годините по такъв начин. Не трябва и да пишеш/говориш неща от сорта на "Способна съм да приема различен човек, но проблемът е, че съвсем няма желаещи..", сякаш си готова да приемеш всичко, което приема теб, а това пък от своя страна е голяма саможертва.
Проблемът ти не е в килограмите/тялото, а в главата.

npp
05-27-2014, 22:08
пробвала ли си с гладуване?, дългите периоди не са препоръчителни, но по принцип се започва с 24 часа(1 ден) веднъж седмично, ако успееш да преминеш гладуването успешно, тогава увеличаваш периода на гладуване на 3 дена, така после на 7, след това на 10, но не те съветвам да стигаш до повече от 14, обаче колкото дни гладуваш, толкова повече трябва да се храниш след това до следващия период на гладуване (примерно: 1/7, 3/20, 7/40, 10/70, 14/90 - може промеждутъците между гладуванията да бъдат и по-кратки, дори и каскадни, обаче това не е препоръчително да се прави за повече от 40 дена), много е важно захранването непосредствено след гладуването да става с постепенно увеличаване на калоричността и количеството на храната - не трябва да се преяжда през този период, понеже захранването трябва да продължи толкова колкото е траело гладуването, започва се с леки плодове и зеленчуци, и на всяко следващо хранене храната трябва да е (с малко) по-калорична - наистина успешно гладуване е онова, когато човек го изкарва без кризи, а ако се влоши (твърде) много, тогава трябва да преустанови гладуването с освежаващ/тонизиращ билков чай - човек трябва да преценя добре дали състоянието му е достатъчно добро за гладуване/продължаване на гладуването, а когато гладува, не трябва да се страхува, и е добре да избягва стресови(те)/тревожни(те)/напрегнати(те) ситуации

bloodyF
05-28-2014, 00:26
Не го слушай този лудия над мен. По никакъв начин не гладувай. Придържай се към инструкциите на лекаря ти. Щом ти дават хормони, за да оправиш проблема с щитовидната жлеза-приемай ги и чакай. Когато може започни да спортуваш, да си изградиш хранителен режим-по-здравословни храни-зеленчуци, плодове, млечни продукти.
Приеми факта, че имаш проблем със здравето и го постави като приоритет. Когато този проблем е решен започни да се грижиш за себе си-за това как изглеждаш и как се чувстваш и с времето всичко ще се оправи.
Повярвай ми, в 12 клас светът не свършва. Дори и да нямаш гадже няма да умреш от това.
Ако не ти харесва факта, че живееш сред посредствени хора, опитай се да кандидатстваш в по-голям град и да се преместиш там.
Остани си готина, спри да се интересуваш от мнението на останалите.
Съсредоточи се върху здравето си като за начало, а за всичко друго има време :) успех и бързо възстановяване

RapExotic
05-28-2014, 06:47
аз съм в малък град, пълен главно с глупави момчета.. А да си търся момичета приятелки никой няма да ме убеди, защото тук женските са змии! Злобни, коварни змии.. общо взето съм прекарала училищния си живот само с две сериозни връзки....


Много негативно подхождаш към хората, които биха могли да са ти потенциални приятели. Никой човек не харесва хора, които постоянно мразят някого и нещо, все се оплакват от това което са и все изтъкват себе си казвайки, че другите са виновни за техните проблеми. Външният ти вид от една страна ще отблъсне някой повърхностни и лекомислени хора, но от друга страна ще отсее хората, които ценят човека заради качествата му. Опитай се да гледаш по позитивно на нещата около себе си. Имала си две сериозни връзки, а си 11ти клас, което си е съвсем достатъчно и значи, че има хора които те харесват.

Cloud9
05-28-2014, 08:14
[QUOTE=RapExotic;11095150Външният ти вид от една страна ще отблъсне някой повърхностни и лекомислени хора, но от друга страна ще отсее хората, които ценят човека заради качествата му. Опитай се да гледаш по позитивно на нещата около себе си. Имала си две сериозни връзки, а си 11ти клас, което си е съвсем достатъчно и значи, че има хора които те харесват.[/QUOTE]

Това е толкова точно!имам чувството че в днешно време сме научени да се оценяваме по това колко хора ни харесват.в смисъл ако си имал малко връзки,ако не ти подсвиркват на улицата и не се обличаш така че да те забележат значи не си достатъчно човек.Аз също имам проблеми с хормоните от които дебелея по-лесно отколкото дишам.Цял живот съм смятала че това е причина хората да не ме харесват и сама съм бягала от тях.Цял живот аз самата съм се оценявала по това дали съм слаба,а не по успехите ми.Когато бях слаба се чувствах човек,когато пълнеех изпадах в нервни кризи.не мога да кажа че и сега не съм така,но вече съм женена и се научих с годините че хората,които те обичат истински,ще те обичат и оценят не на кантара,а по душа.това не значи да се занемариш,но не значи и да се вманиачиш. Не разчитай само на хапчета.Аз сега ще ходя и на диетолог,защото явно ако не си платиш сериозно няма кой да ти обърне внимание.Ендокринолози са ми отговаряли с "нали не си 100 кила,значи не си за диета от лекар", което беше много тъпо.Щом сега имаш свободно време и време само за себе си най-добре излизай да тичаш,да скачаш на въже и въобще да се движиш.за разлика от едно време сега има интернет и в него има всичко та започни да четеш за правилното хранене и спазвай режим.ще видиш как до края на лятото всичко ще е наред ,ще си по-слаба и по-жизнена!

tireheb
05-28-2014, 08:54
Знаеш ли, винаги са ми дразнили такива като теб. По-пълни или направо дебели момичета, на които все другите са им виновни - ТЕ не харесва, ТЕ не търсят, ТЕ не искат... Ако някой не те харесва, защо вместо да гледаш неговите вкусове, не обърнеш внимание на начина, по който сама се възприемаш?! Може би ще видиш защо и другите не проявяват интерес.
Винаги ми е било странно как някои пълни момичета виждат себе си като дебели, отвратителни, отблъскващи и ги е срам да се съблекат голи пред друг човек или дори да се погледнат в огледалото, но в същото време очакват да дойде някой, който да ги накара да се чувстват като принцеси от приказките.
Не познавам момиче, което харесва себе си и в същото време му пречат килограмите, независимо дали въпросното момиче е супер слабо или супер дебело.
Вярно - има ограничени хора, които гледат САМО външността и по нея съдят, но външността не определя характера.
Нормално било момчетата да не харесват тяло като твоето... На мен пък много по-нормално ми звучи момчетата да не харесват момичета, които само за тялото си говорят и само за него се притесняват и не си дават шанс за малко забавление.
След като търсиш интелигентна компания, забавления и смях, запитай се и ти какво предлагаш. Защото не може да излъчваш само негативизми към себе си, а да очакваш да получиш нещо повече.

Та, съветвам те да обърнеш внимание на себе си.
Това не означава да се тъпчеш с хормони, а да се възприемеш такава, каквато си и да извлечеш максимума от това. Не си струва да си прекарваш тийн годините по такъв начин. Не трябва и да пишеш/говориш неща от сорта на "Способна съм да приема различен човек, но проблемът е, че съвсем няма желаещи..", сякаш си готова да приемеш всичко, което приема теб, а това пък от своя страна е голяма саможертва.
Проблемът ти не е в килограмите/тялото, а в главата.



боже, боже, боже ....

pandabear
05-28-2014, 08:55
не знам кой какво е писал, но моето мнение е, че в момента трябва да си гледаш здравето. от всичко останало трябва да се абстрахираш. 11-ти клас си. имаш много време, за да се погрижиш за външния си вид. животът ти не се върти около познати/приятели и тяхното мнение, тоест то може да е важно за теб, но не трябва да е водещо. всичко е в главата. ясно ми е, че така не се чувстваш добре, но трябва да се освободиш от неприятните мисли. помисли си затова как, като се възстановиш ще успееш да постигнеш желаната фигура, защото, когато искаш- можеш (:

npp
05-28-2014, 09:36
Не го слушай този лудия над мен. По никакъв начин не гладувай. Придържай се към инструкциите на лекаря ти. Щом ти дават хормони, за да оправиш проблема с щитовидната жлеза-приемай ги и чакай. Когато може започни да спортуваш, да си изградиш хранителен режим-по-здравословни храни-зеленчуци, плодове, млечни продукти.
Приеми факта, че имаш проблем със здравето и го постави като приоритет. Когато този проблем е решен започни да се грижиш за себе си-за това как изглеждаш и как се чувстваш и с времето всичко ще се оправи.
Повярвай ми, в 12 клас светът не свършва. Дори и да нямаш гадже няма да умреш от това.
Ако не ти харесва факта, че живееш сред посредствени хора, опитай се да кандидатстваш в по-голям град и да се преместиш там.
Остани си готина, спри да се интересуваш от мнението на останалите.
Съсредоточи се върху здравето си като за начало, а за всичко друго има време :) успех и бързо възстановяване

права си, аз имах предвид гладуването в случай че тя има възможност да започне поне с 24 часа веднъж седмично, защото това може да помогне за нормализиране на хормоналния баланс, понеже именно прекомерното и нездравословното хранене, заседналия начин на живот, и др. засягащи естеството фактори съпровождат такъв хормонален дисбаланс какъвто има тя в случая, гладуването за човек на тази възраст би регулирало баланса и, но, както каза и ти, това в случай че има възможност да започне поне с 24 часа веднъж седмично, затова и казах, че първо трябва да може да гладува успешно 24 часа без кризи и прекъсване за да може да продължи с по-дългите периоди, които имат по-дълбок лечебен ефект

anonymous708973
05-28-2014, 09:39
Никакво гладуване, не е това отговорът на проблемите ти!
Добре, как така всякакъв спорт ти е забранен? Пробвай примерно със силова йога - звучи нищо, ама е доста натоварващо, аз също мисля да включа някакви такива занятия това лято. Ще има все някакъв ефект върху тялото ти, но по-важно - върху самочувствието ти.
Напълно съм съгласна с xoxi иначе.

whiskyandcocaine
05-28-2014, 09:41
аз пък съм слаб...
спокойно за всеки си има половинка в живота :)
А най-странното е, че винаги приятелките ми са по-високи от мене хахах

bradley
05-28-2014, 10:17
Никакво гладуване, не е това отговорът на проблемите ти!
Добре, как така всякакъв спорт ти е забранен? Пробвай примерно със силова йога - звучи нищо, ама е доста натоварващо, аз също мисля да включа някакви такива занятия това лято. Ще има все някакъв ефект върху тялото ти, но по-важно - върху самочувствието ти.
Напълно съм съгласна с xoxi иначе.

не я слушай , пробвай като нея с пилешки бокс

тва е нов стил бокс , трябват ти пилешки ръце и никакви мускули

все някакъв ефект ще има върху тялото ти и върху самочувствието ти

paradosou
05-28-2014, 13:27
...
По принцип имаш точни коментари и те харесвам, обаче в тая тема стабилно се престара с тезите. Знам ли, моите изблици най-често са в опозиция на прекалената острота xD. В тийн годините, когато се предполага, че още не си с кой знае колко изграден характер, често е лесно да се подхлъзнеш заради масовите реклами/тенденции и да натрупаш комплекси. След време много хора се измъкват от дупката и даже са по-адекватни от доста други; не виждам защо някакъв куц период в миналото да ги прави чак дразнещи, подчертано негативни и неспособни на самоизмъкване.
fifi, съвет, пасващ на повечето проблеми, е да се развиваш. Не съм специалист, ама сигурно когато излишните килограми се дължат на хормонален проблем няма какво толкова да се направи докато хормоните не влязат в норма. След време ще имаш желаното тяло. Постарай се дотогова /пък и по-нататък/ да трупаш нови качества, да учиш повече ако щеш, да се забавляваш по-диво... И друго - не отписвай толкова категорично момичетата като неструващи. Истина е, че в малките градове разнообразието от хора/среди почти липсва, обаче като си поставяш бариери се увеличава възможността да изтървеш нещо, което си заслужава.
Преразгледай си отношенията със сегашната компания. Не е задължително завършването и пръсването в различни градове да са причини за разпада на кое да е приятелство. Нагласите на отделните хора определят развоя. Връзките сами по себе си не спъват приятелствата, така че е безпочвено да се чувстваш изолирана. Ако хората наистина са ти приятели, ще намират време да излизат с теб и всичко ще си бъде както е било ;).

xoxi
05-28-2014, 13:44
По принцип имаш точни коментари и те харесвам, обаче в тая тема стабилно се престара с тезите. Знам ли, моите изблици най-често са в опозиция на прекалената острота xD. В тийн годините, когато се предполага, че още не си с кой знае колко изграден характер, често е лесно да се подхлъзнеш заради масовите реклами/тенденции и да натрупаш комплекси.


С нищо не съм се престарала, просто ми е писнало всеки да мрънка за едни и същи глупости.
Извинението с годините или характера, винаги ми е изглеждало абсурдно.

anonymous708973
05-28-2014, 13:59
Кое ти изглежда абсурдно? Това, че на 15 си много по-склонен да тръгнеш след стадото отколкото на 20?
Сериозно?

Ivaaaaa
05-28-2014, 14:01
aman ot koravi badki

Hayashi
05-28-2014, 14:10
Това, че си по-склонен да вървиш след стадато, не значи, че може и да не го направиш.
Самата аз съм слаба и имам доста пълнички приятелки. Какво значение има как изглеждат? Нали няма да се явавам на конкурс за модели с тях. Особено пък в приятелството външния вид рядко играе някаква роля. Честно казано защо ми е на мен да злобея и обиждам пълничко момиче? По-добре ли ще се почувствам така или пък по-красива?
Подкрепям, че всичко е в главата ти. Това, че ти виждаш по-красивите, според теб, момичета като злобни и коварни змии, въобще не значи, че те наистина са такива.


С гладуване преди много години едно момиче от съседния клас се докара до кома. Отне и много много време да се възстанови след това.

Minwu
05-28-2014, 15:49
Гладуването е прочистване от ненужните натрупвания в тялото, но трябва да се спазват правила по време на гладуването и След гладуването. Според мен това е за хора, които могат да си контролират апетита. Ако гладува 10-15 дни и се наблъска след това с тепсия кебапчета не в кома, ами в катафалката ще отиде. Това е за хора със самоконтрол и емоционална стабилност най-вече, а тя в момента няма 2рото, за 1въто не зная. За 1-3 дневно гладуване няма никакъв проблем. След 3тия ден се изменят биохимичните процеси в тялото.

Започни да спортуваш и да се храниш с качествена храна, прави неща, които ти носят удоволствие, отделяй време за себе си Т.е. да правиш нещо хубаво за себе си, а не да се самообвиняваш. Така ще започнеш да се уважаваш и обичаш. Човек, който не умее да обича себе си не може да обича никой друг...

ПС. Досетих се още нещо. Опитай се да НЕ Оценяваш абсолютно нищо. Най-бързия разрушител на Аз-а/Его-то, заради което страдаш. ;) Не оценявай себе си, другите, тревата, слънцето, животните, рекламите, ако щеш...

xoxi
05-28-2014, 16:11
Кое ти изглежда абсурдно? Това, че на 15 си много по-склонен да тръгнеш след стадото отколкото на 20?
Сериозно?

Не. Казах кое ми изглежда абсурдно - да се използват годините или характера за извинение.

Djenka
05-28-2014, 16:26
Не прочетох мненията над моето (не всички), но ето ги моите съвети.
Правилния човек няма да го интересува дали имаш 5, 10 или 20 килца отгоре. Изобщо не трябва да ти пука за мнението на останалите. Вярно, че има и кофти хора, но звучиш като някой напълно изгубил надежда в човечеството, а не трябва така. Каквото е твоето отношение към другите, такова ще бъде и към теб.

Горе главата, живота ти тепърва започва - най-прекрасните години от живота ти предстоят! Предполагам, ще учиш висшо - помисли си само с колко много нови хора ще се запознаеш! Не наричай себе си бурито от лой, а си сложи красивата усмивка и излез навън, облечена както искаш и изяж един дюнер с мноооого картофки. Не се тревожи за мнението на останалите - на кого му пука? :)

tireheb
05-28-2014, 16:42
аре ве ей, ало. писнало им било като хората се оплакват от ено и също :о
станало й е криво на девойчето заради нещо, което НЕ зависи от нея, пуснала си темичка. едва ли очаква некой да й опраи живота, ко пречи да кажете 2 добри думи кат нормални хора...

и изобщо, на по 18-19 всичко което имате ви е дадено/ паднало по рождение. не се дръжте все едно сте работили за постигането му.

wildone07
05-28-2014, 16:49
Ии какво точно те кара да си мислиш, че си самотна, защото си дебела??? Познавам толкова момичета, които изглеждат като от корица на списание и на 16 години са нямали никога гадже,че и не са се целували. Доскоро бях една от тях. И освен това си късметлийка, че можеш да се похвалиш с 2 връзки зад гърба си.
Съвет !!!!!! Спортувай активно и това ще повдигне самочувствието ти така че вече няма да се упрекваш с килограмите, а ще си горда със силния си характер. И +това още малко ти остана, мисли за бъдещето. Ще попаднеш в напълно нова среда, където представите ти за света напълно ще се променят!

Auriss
05-28-2014, 16:50
^че то някой нещо тука има ли освен мерак да се прави на много вещ рофл

Ivaaaaa
05-28-2014, 17:09
аре ве ей, ало. писнало им било като хората се оплакват от ено и също :о
станало й е криво на девойчето заради нещо, което НЕ зависи от нея, пуснала си темичка. едва ли очаква некой да й опраи живота, ко пречи да кажете 2 добри думи кат нормални хора...

и изобщо, на по 18-19 всичко което имате ви е дадено/ паднало по рождение. не се дръжте все едно сте работили за постигането му.

evala, maina

Lilanda
05-28-2014, 19:08
аре ве ей, ало. писнало им било като хората се оплакват от ено и също :о
станало й е криво на девойчето заради нещо, което НЕ зависи от нея, пуснала си темичка. едва ли очаква некой да й опраи живота, ко пречи да кажете 2 добри думи кат нормални хора...

и изобщо, на по 18-19 всичко което имате ви е дадено/ паднало по рождение. не се дръжте все едно сте работили за постигането му.
Охх точно заради това си ми любимец..

Към авторката: Доскоро се срамувах от тялото си без реално да имам причина да го правя..Вероятно доста време от живота си съм прекарала пред огледалото, чудейки се как да скрия корема си и дали тези дънки/клин/панталон не очертават прекалено много "дебелите" ми крака. Слава Богу, не съм се и опитвала да отслабна, единственото, което завиших беше спортуването..Което доста ми помогна, честно казано..Не съм много сигурна дали именно заради спорта се харесвам много повече или защото израстнах, но на теб ти предлагам да направиш точно същото..Спортувай..

И също..Недей да изолираш останалите заради представите ти за тях..Ясно е, че в днешно време /а и не само между другото/ сейн хората са кът /надявам се да различаваш умен от сейн/, но това не значи, че трябва да отблъскваш всеки около теб заради това. Аз лично меко казано не харесвам днешното общество, но това мое мнение си остава за мен..На околните не показвам това, защото така изолирам тях от себе си и следва това, което си постигнали ти, а именно самотата..Недей да изолираш хора, момиче! Усмихвай се повече, говори повече с класа си, с хората на спирката, с хората в автобуса, с тези, които седят на съседната маса в кафето/ресторанта/закусвалнята, ако щеш, заговори и някой случаен човек на улицата, правейки му комплимент..Общувай..Не изолирай самата себе си от света..

Tsukuda_Hiroshi
05-28-2014, 21:01
Сама каза, че си започнала лечение. То най-вероятно ще повлияе и на наднорменото ти тегло, просто ще стане по-бавно. Недей да търсиш съвети за това как да отслабнеш в тийн-форум. Това е като да търсиш отговора за произхода на живота и Вселената в клетката на маймуните в зоопарка - няма логика.
Да, след време, когато се излекуваш, може и да отслабнеш. Да, ще е бавно, вероятно - за къде бързаш? Живота е пред теб!

ForzaFelipe
05-28-2014, 21:54
Доста съм съгласен със xoxi. Докато човек на започне да се харесва сам, няма как и другите да го харесат. Това разбира се не значи "яж като свиня, не се поддържай и се обичай", а намери начин по който сама да се харесаш. Хубаво е, че си започнала да се лекуваш, пожелавам ти успех, започни да тренираш у вас, в началото е досадно, но в един момент започва да ти харесва и в момента в който видиш резултат ще си промениш самооценката. Когато това се промени ще имаш шанса да срещнеш някой. А и никога не се знае къде можеш да срещнеш този човек, така че не се отчайвай. И остави останалите да си хейтват ;) Бъди себе си и не се страхувай от това.

leadyflame
05-28-2014, 22:25
Понякога идва момента, в който се намираш в дупката, попаднал си там, искаш одобрение и подкрепа, не ги ли откриеш, всичко което е в главата ти се превръща в истина. Излизането е най-трудното, въпросът с физическите дадености мъчи женско и мъжко,не отговаряш ли на най-общите качества за привлекателност, чието създаване се извършва от вниманието, което се предизвиква от външността, не постигнал това условие, да си атрактивен на хора, които са повече от един човек... си ебаваш мамата. Хората не бъдат ли подкрепяни в трудни моменти, колкото и сили да са имали, те се изчерпват, тогава започва самостжалението. Разбира се то изглежда, доста отвратително в очите на другите, но просто е дошъл момента на искрената нужда от някого, да усетиш истинската любов, от някого другиго, който ще те накара да видиш, действителната светлина, която притежаваш и да действа с ефекта на фенер в тъмна нощ.

lisi4ety
05-28-2014, 22:56
Много негативно подхождаш към хората, които биха могли да са ти потенциални приятели. Никой човек не харесва хора, които постоянно мразят някого и нещо, все се оплакват от това което са и все изтъкват себе си казвайки, че другите са виновни за техните проблеми. Външният ти вид от една страна ще отблъсне някой повърхностни и лекомислени хора, но от друга страна ще отсее хората, които ценят човека заради качествата му. Опитай се да гледаш по позитивно на нещата около себе си. Имала си две сериозни връзки, а си 11ти клас, което си е съвсем достатъчно и значи, че има хора които те харесват.

!
Ъм, да, аз в гимназията и две сериозни връзки не съм имала ;д
Доста точно изказване в общи линии ;)

girlwithblueeyes
05-29-2014, 05:21
аре ве ей, ало. писнало им било като хората се оплакват от ено и също :о
станало й е криво на девойчето заради нещо, което НЕ зависи от нея, пуснала си темичка. едва ли очаква некой да й опраи живота, ко пречи да кажете 2 добри думи кат нормални хора...

и изобщо, на по 18-19 всичко което имате ви е дадено/ паднало по рождение. не се дръжте все едно сте работили за постигането му.


Каква мила дума да се каже на някой който се оплаква и изкарва другите виновни ??
Или се взима в ръце и спира да хленчи или си остава самотна завинаги .С това отношение да гледа хората от високо до никъде няма да стигне .Била забвна и интелигетна ама другите са прости и коври а 100 % дори не си е направила труда да контактува с тях поне за 5 минути .Съжалявам за проблемите на момичето и то за неща от които не завися тя но това не значи че трябва да мрънка и да си го изкарва на всички .А самият факт че дори след 12 клас мисли така е еднозначен.
Към авторката -Ако можеш опитай с йога досат по лекичко е но е също толкова натоварващо .

Ivaaaaa
05-29-2014, 05:58
^все повече ме учудваш.
откъде знаеш как би се чувствала ти психически, ако беше на нейно място, как щеше да възприемаш околните и света? ма то нали има една приказка 'ситият на гладния не вярва'. както каза тирехеб, всичко ви е даденост и не знаете какво е да живееш с такъв проблем. погледнете нещата и от малко по-друг ъгъл, дейба. и аз съм имала проблеми с килограмите като малка, но в другата крайност. никога няма да забравя как майка ми ме умоляваше да ям и плачейки, ми каза как една друга майка й казала да не ми дава да си играя с дъщеря й, щото съм можела да й повлияя да стане анорексичка. хората са повърхностни. ма това го знаят само тези, които са го изпитали на гърба си.

girlwithblueeyes
05-29-2014, 06:06
Не не знам какво е да живееш с точно такъв проблем но това не значи че нямам мои също толкова неприятни проблеми .И какво ще тръгна да се оплаква вместо да направя нещо по въпроса поне доколкото зависи от мен. Освен това ти няма как да знаеш кой какви проблеми има нали ? Както казах съжалявам за момичето и проблемите й но прочети първият и пост и ще разбереш защо всички й говорим по остро . Или се стягаш и оправяш или си оставаш самотен цял живот

DisappointedDreamer
05-29-2014, 06:11
^Веднъж да се съглася напълно с Ivaaaaa.

Авторката, може би, наистина преувеличава дълбочината на проблема си, но в края на краищата няма значение колко всъщност е голям проблемът и, щом чувствата и мислите и са такива, каквито ги описва.

Моят единствен съвет към авторката е да си гледа на първо място здравето, но да не забравя да развива себе си като личност, която не е свързана с тяло. Това означава да прояви търпение, докато лечението започне да и помага да свали ненужните килограми, а междувременно да не му позволява да я прави несигурна, плаха и нехаеща към заобикалещия я свят. Развий себе си, забавлявай се, отвори се към нови запознанства, идеи, идеали, мисли и стремежи, стани някого, а дотогава проблемите с тялото ти ще да са отшумели. Всъщност, дотогава би трябвало да разбереш, че дори и да не са отшумели, не бива да им позволяваш да слагат край на твоя живот, развитие и забава.

Успех!

xXxPETYAxXx
05-29-2014, 07:06
Килограмите не са проблема, а комплексите създадени от тях. А съчетани с това високомерие съвсем отблъскващо става. Е, познавам доста пълно момиче, че на всичкото отгоре и не особено красиво в лице, ама момичето нямаше комплекси, а се беше приела такава каквато е и си е щастлива, има си приятел, приятели, социален живот. Имах и една от класа - е тая беше много красива в лице, обличаше се дорбе, ама имаше комплекси относно теглото си, и ей така като теб мислеше, че е нещо повече от всички останали, те са тъпи и не са ѝ на нивото. Според теб, коя е в по-добро положение от двете? Лично аз втората не я понасям.

Ivaaaaa
05-29-2014, 07:11
о, боже...

tireheb
05-29-2014, 07:48
Каква мила дума да се каже на някой който се оплаква и изкарва другите виновни ??
Или се взима в ръце и спира да хленчи или си остава самотна завинаги .С това отношение да гледа хората от високо до никъде няма да стигне .Била забвна и интелигетна ама другите са прости и коври а 100 % дори не си е направила труда да контактува с тях поне за 5 минути .Съжалявам за проблемите на момичето и то за неща от които не завися тя но това не значи че трябва да мрънка и да си го изкарва на всички .А самият факт че дори след 12 клас мисли така е еднозначен.
Към авторката -Ако можеш опитай с йога досат по лекичко е но е също толкова натоварващо .


"споко момиче, имаш здравословен проблем, първо тва да се оправи, пък останалото ще се нареди"
ей такава мила дума, примерно
не да й обяснявате как хленчела и тва било жалко, да се "вземела в ръце" (оО)

представям си вие как ше ревете, ако некое пишлеме ви изръси "дебела си", като всъщност не сте, а сметай момичето, което явно наистина има проблем кво му е
изобщо замисляте ли се преди да почнете с псевдоразсъжденията си на "възрастни"

girlwithblueeyes
05-29-2014, 08:01
Никъде не съм споменала че е жалко . Както казах съжалявам че има такива проблеми но да ми се обяснява как тя била страхотна а всички около нея са едва ли не нищожество .. Да трябва да се вземе в ръце да си гледа здравето,предложих й ако има възможност и лекарят й позволи да се занимава с йога. Да спре да гледа хората от високо и да си вярва че е нещо повече от тях ,да опита да ги опознае,да търси контакти а не да ги подритва на момента .Тежко и ок то всеки има проблеми ама другите какво са виновни ?!!

102
05-29-2014, 08:08
и защо да не се смята за повече от тях ?
важното е да не го показва
ако под "оплаквам се на всички" разбираш да пусне темичка във форум....
а аз кво съм виновен че не си много умна ?
Тодор говори за малко такт
не винаги да знаете много
скапани комплексари

Deadlock
05-29-2014, 08:10
Такива теми винаги стават селфцентрични.

girlwithblueeyes
05-29-2014, 08:14
Защото може би реално няма защо да се мисли за нещо повече
Сега ще пусна тема че съм тъпа и ще чакам всички да ми скочите колко малоумна или глупава съм нали ??
Така както авторката има някакви комплекси така и аз имам по отношение на моята тъпост но се старая да работя по тях .

paradosou
05-29-2014, 08:15
Или се взима в ръце и спира да хленчи или си остава самотна завинаги
Впечатляващ фатализъм xD. По-леко с думите.

paradosou
05-29-2014, 08:22
И аз се подразних. В темата има поне няколко коментара, които уж дават насоки, обаче всъщност са пропити с неразбиране и съдят.

102
05-29-2014, 08:22
аре ше се опитам да ти го обясня
ето например аз често ти пиша че си тъпа
но НЕ ГО мисля
мисля само че ми е много забавно като се връзваш
ако пуснеш такава тема която даваш за пример и се вижда че нещо ти тежи и те мъчи НИКОГА няма да ти напиша че си тъпа, проста и т.н. там квото написа
дори ще се опитаме да стигнем до някакво решение
да ти вдигнем духа това онова

102
05-29-2014, 08:23
И аз се подразних. В темата има поне няколко коментара, които уж дават насоки, обаче всъщност са пропити с неразбиране и подигравки.

аз пък виждам комплексарщина

Ivaaaaa
05-29-2014, 10:45
момичето със сините очи, винаги тайничко съм се надявала да си трол. не знам колко си умна, но повечето ти мнения граничат с идиотщината. спортът не те ли е учил на уважение, респект, съпорт а-у? чела съм ти постовете в теми за хомосексуализма, кръвосмешението и сякви такива табута и за твое съжаление си много тесногръда. аман от курави бадки и тийнове, видели всичко от живота. тъжно й е на момичето, ше сподели. най-големият комплекс, който може да бъде насаден у човек е свързан с външността. много по-лесно е да си тъп и красив/с хубаво тяло, отколкото умен и не чак толкова привлекателен/със закръглено тяло.
съветът ми към авторката е, ако може /евентуално/ да се опита да игнорира тези мисли от главата си и да се концентрира върху здравето си, пък има достатъчно време да влезе във форма.

Hayashi
05-29-2014, 10:59
В тоя форум да не би да сте станали мили?
Истината е, че да мацката е леко жалка именно, защото се оплаква за разни неща, които лесно може да промени. Я ми кажете, кой от вас няма нито един пълничък приятел? Защото, както казах, аз имам доста и никой от тях не е седнал да ми реве как всички го мразят, защото е дебел.

И мен години наред ме наливаха, че съм анорексичка, колко ужасно и грозно е това. Нито бях чак толкова слаба, нито пък анорексичка. Да седна и да мрънкам колко са ужасни хората ли? Ако не се научиш на тази възраст да казваш майната му на някои неща, после ще ти е много трудно.

Това е много детинско мислене от един проблем да си направиш още сто. Авторката дори и да отслабне след 1-2 години, с този тип мислене, ще си намери някакъв друг физически недостатък, който да обвинява за проблемите си.

girlwithblueeyes
05-29-2014, 11:05
момичето със сините очи, винаги тайничко съм се надявала да си трол. не знам колко си умна, но повечето ти мнения граничат с идиотщината. спортът не те ли е учил на уважение, респект, съпорт а-у? чела съм ти постовете в теми за хомосексуализма, кръвосмешението и сякви такива табута и за твое съжаление си много тесногръда. аман от курави бадки и тийнове, видели всичко от живота. тъжно й е на момичето, ше сподели. най-големият комплекс, който може да бъде насаден у човек е свързан с външността. много по-лесно е да си тъп и красив/с хубаво тяло, отколкото умен и не чак толкова привлекателен/със закръглено тяло.
съветът ми към авторката е, ако може /евентуално/ да се опита да игнорира тези мисли от главата си и да се концентрира върху здравето си, пък има достатъчно време да влезе във форма.


Уважавам хората които има защо а не всеки хванат от улицата човек.
Ама да бе то е много приятно на всяка крачка да ти казват че си тъп .


Ок бях груба най-вероятно :) още мисля това което казах че авторката гледа от високо хората без да им даде шанс .Ако се е почуствала засегната се извинявам.

Dagichka
05-29-2014, 11:42
Авторката, може би, наистина преувеличава дълбочината на проблема си, но в края на краищата няма значение колко всъщност е голям проблемът и, щом чувствата и мислите и са такива, каквито ги описва.
това, това, това!! ще ми се хората да го осъзнаваха и да бяха по-тактични, защото независимо какъв е проблемът и колко малък може би всъщност е, когато той те кара да се чувстваш като непотребно същество (и даже те навежда на суицидни мисли примерно) пак ли ще е толкова 'маловажно'?
и откъде накъде трябва да се примирява и да пада на нивото на хората, които по независими пак от нея причини са около нея? ами ако наистина те са такива, каквито ги описва, знаете ли колко е тежко човек да живее в среда, където няма никакви допирни точки с другите? тегавно е, много. пък и в малките градове наистина нямаш шанс за голямо разнообразие от хора.
авторке, имаш ли хоби, нещо, което да ти харесва да правиш? писането например ми помага, когато съм самотна. или пък разходка в парка/гората. трябва да имаш търпение, докато нещата се пооправят.

tireheb
05-29-2014, 11:52
В тоя форум да не би да сте станали мили?
Истината е, че да мацката е леко жалка именно, защото се оплаква за разни неща, които лесно може да промени.

аз ли съм кьорав, или авторката специфично упомена, че има здравословни (хормонални) проблеми ?
и е противопоказно да прави всякви диети/спорт/етц ?

много лесно ви е всичко на приказки
дано нивга не ви се налага реално да ги приложите в действие

an7raks
05-29-2014, 12:10
общо взето съм прекарала училищния си живот само с две сериозни връзки

И се оплакваш? Значи някои трябва да се самоубиваме... :D
Щом 2-ма са те харесали, все ще се намери още някой, ама не очаквай да ти се нахвърлят по 10 наведнъж... Малко са тези, които биха тръгнали с дебели момичета, колкото и да са интелигентни, разбиращи и добри, но не значи, че ги няма.
Няма ли някакво лечение за състоянието ти?

Hayashi
05-29-2014, 12:12
Теглото на авторката не зависи от нея, моято също не зависеше от мен. Което не пречеше на хората да ми се подиграват.
Аз обаче въобще не говорех за това колко килограма е. Може да промени мисленето си, да си намери компания и да се чувства щастлива и въобще не е необходимо да си стои всъщи и да се самосъжалява. Второто си е абсолютно съзнателен избор. Не може да мрънкаш колко си самотен и тъжен, как другите са ужасни и дори да не си направиш труда да се запознаеш с нови хора. Това пораженческо мислене до никъде не води.

Налагало ми се е да го прилагам в действие. И какво?

Ivaaaaa
05-29-2014, 12:55
hahaha abe momiche, i az sym bila slaba i vse oshte sym i tova si zavisi izcyalo ot men. ti nyakakva bolest li si imala, ta si bila takava? useshtash li kak si protivorecish?
ne ti li pisna da se iztykvash?

klisheta, klisheta, klisheta...

sporyt se vyrti v edna i syshta posoka. plyampate si edno i syshto. pojelavam vi da vi doide podobno neshto na glavata ( :
adios bichachos

/sori, ot tela sym

MarkKnight
05-29-2014, 13:07
като ви чета...просто бликате от морал,а всички знаете каква истината,ще ви я кажа с прости думи... Никой няма да се влюби в характера ти от пръв поглед...действителността е грозна,живота е кофти,но всичко трябва да се казва директно и честно

babity
05-29-2014, 14:33
^ооооооо!

Добре, че съм мегакрасива. 8-)

tireheb
05-29-2014, 15:33
...

аха
и като не зависеше от теб кво направи
ПРОМЕНИ СИ МИСЛЕНЕТО?
и не ти беше криво?

то много неща МОЖЕ, ма на човек понякога му идва в повече и му се иска да каже на някого "абе, тъпо ми е"
и не помагате, като почнете да се обяснявате "ама ти си жалка, щото аз еди-кво-си направих и се справих"

fifito19
05-29-2014, 18:02
Добър вечер, авторката е.
Тъй като след петия коментар, че съм страшно надменна и жалка, ми омръзна, реших да драсна още няколко реда, тъй като изглежда не на всички им е ясна ситуацията.
Никъде не казвам, че се имам за повече от всички. Казвам само, че момичетата, които са около мен са ужасни по характер и притежават качества, които на мен са ми неприятни, затова ги избягвам. Смея да го твърдя, тъй като лично съм си патила от двуличието и номерата им. Казвам също, че всичките ми приятели *което значи, че все пак съм имала приятели* са завършили или са се разотивали. И ЕТО ЗАЩО в момента се чувствам самотна.
Лекарят ми не ми забрани да спортувам и да ям здравословно. Каза просто да не гладувам и да не се натоварвам драстично. ЕТО ЗАЩО в момента просто избягвам храните, които той ми посочи, тренирам у дома с гирички по 1 килограм, играя зумба и йога за начинаещи и качвам стълбите, вместо да ползвам асансьора :д
Мисля, че съм се взела в ръце, за което много от вас ми направиха забележка. Или не?
Искам отново да повторя, че в малък град като моя наистина трудно намирам приятни и интересни хора, които да не обръщат внимание на кръглия ми външен вид *особено момчета*. И казах, че това е нормално, а не че се примирявам с действителността. Просто така стоят нещата днес- както някой преди мен каза, това е грозната действителност- никой няма да се влюби в характера ми от пръв поглед. И, ох.. очевидно на много от вас ви прозвуча твърде надменно това, че се имам за забавна. Е, обяснете ми, защо когато видите човек с ниско самочувствие, се нахвърляте да го успокоявате, а когато човек каже, че притежава нещо положително, се нахвърляте да го упреквате колко е самовлюбен и високомерен?
Много лесно би било да започна да се оплаквам какви коментари чувам по свой адрес, вървейки по улиците, колко пъти са ми се смели, колко са ме обиждали, какви грозни думи съм търпяла и колко подигравки съм преглътнала.. Обаче аз не дойдох тук за съжалението ви, а за съвет... Хора, аз просто търсех съвет как да преглътна липсата на най-близките си приятели и как да свикна с това, че няма да отслабна за два дни, а бала е близо, както и края на най-безгрижните ми години. Защо се впуснахте в такива филми и спорове? Едва за трети/четвърти път пускам тема тук и всеки път се убеждавам, че ще се намери някой да се заяде. Ненужно е, разберете. Вярно е, че имам комплекси, напълно сте прави. Но съм дошла тук, самичка, с комплексите си, с проблемите си, с въпросите си и с молба .. не да попивам агресията, която излъчвате, а просто да помоля за съвет. И благодаря на всички, които писаха.
Междувременно, искам да актуализирам състоянието си- от началото на терапията съм отслабнала със 6кг., което за мен си е напредък, при положение, че преди това с години не можех да мръдна дори 1кг, въпреки седмици гладуване. Започнах да си водя дневник, което убива част от времето и ме кара да се чувствам по-малко самотна у дома и в училище понякога.
И така, драги мои, от сърце ви благодаря, тъй като наистина имаше хора, които ми помогнаха, като ме подсетиха, че още съм в началото на живота си- време имам достатъчно и човек трябва да бъде по-позитивен. Благодаря и на тези, които ми казаха да сляза на земята и да се опомня, да се взема в ръце и да спра да хленча. Все пак и това е една гледна точка, за това благодаря и на тях.

MarkKnight
05-29-2014, 19:49
Не знам защо очакваш като постваш тема в такъв форум всички коментари да са розови и никой да не те нападане,както виждаш реалността е безмилостна и не мисли,че си единствената с такива проблеми..и аз съм минал през този период,но ги игнорираш и продължаваш да се бориш,защото живота е една борба..всеки ден и всяка минута.Ще видиш,че накрая всички ще се променят към теб,ключът към промяната е в теб,всичко си зависи от теб...никога не очаквай всички да ти подават ръка ;)

Cloud9
05-30-2014, 07:00
Ако питаш мен най-безгрижните години са в университета та горе главата!И аз минах през това,което минаваш сега и ти.приятелката ми ес оказа не само с две лица,но и с много личности вътре в себе си.Винаги съм мразела класа си.Най-добрите ми приятели заминаха за Англия.Не заминах да уча където исках, защото не бях подредила правилно специалностите си.Не съм общителен човек и ми беше трудно да си представя какво ме очаква.Но се оказаха най-хубавите ми години в живота.И се запознах с мъжа ми!Та горе главата!Винаги ще има хора,които да те предават и нараняват.но ще има и такива,които те подкрепят.С гимназията не свършва живота.поздравления за свалените килограми-давай в същия дух!И да знаеш -килограмите не бива никога да си ти мерителна единица за самочувствие!