PDA

View Full Version : Технически университет-София



koko95
05-29-2014, 00:32
Ще ме приемат ли с 3,50 по БЕЛ и 4 по английски в ТУ София? Имам и някаква "квота'' от училище. Също така добър вариант ли е да се запиша там, тъй като съм зле с математиката?

RapExotic
05-29-2014, 08:36
Също така добър вариант ли е да се запиша там, тъй като съм зле с математиката?

Не. Науките, които се изучават там са свързани изцяло с математика. Ще трябва да положиш много големи усилия за да не отпаднеш след първия семестър.

OoVasKoO
05-29-2014, 10:15
Ще ме приемат ли с 3,50 по БЕЛ и 4 по английски в ТУ София? Имам и някаква "квота'' от училище. Също така добър вариант ли е да се запиша там, тъй като съм зле с математиката?
Tая квота, дето я имаш не е за всички специалности. Трябваше поне 2 месеца предварително да проучиш. Записването в ТУ е края на юни - началото на юли. Матурата по английски не играе НИКАКВА роля в техническия. Както вече ти казах, за да влезеш се иска само оценката от матурата по БЕЛ/Физика/Математика или оценката от редовния изпит(юли месец). Другите оценки, които се взимат са оценките по физика и математика от дипломата. За да учиш в техническия не е само да си добре с математика, но и с физиката. Дори и да имаш 2 шестици по тези предмети, с оценката по БЕЛ балът ти става 21,8 от максимален 30.
Кажи ми къде учиш и какви са ти оценките от дипломата по математика и физика.

Доколкото знам, за учениците от профилираните гимназии им се дават 10% от местата за съответните специалности и балът им се умножава по 1.3, но те вътрешно се борят за тези места. Бих казал, че конкуренцията е голяма.