PDA

View Full Version : Стана неловка ситуация, какво да правя?



be happy.
05-29-2014, 18:17
Здравейте, започвам направо с историята. Има едно момиче в класа, което си харесвах. През междучасията си говорехме. Разбрах, че и тя ме е харесвала. Тя ми се плезеше и усмихвашe в часовете, аз също. Прибирахме се заедно и се смеехме. Всичко си вървеше наред. Аз се зарадвах много, направо бях супер щастлив, след като разбрах, че ме е харесвала. И така исках да ѝ кажа какво чувствах. Щях да ѝ кажа на живо след известно време. Но една вечер седнах и видях, че е на линия, реших да ѝ пиша. Писахме си както обикновено, но забелязах, че се държеше някак по-студено. Помислих си, че не е в настроение и ѝ писах след известно време, но тя пак си се държеше така. По-късно разбрах, че не трябвало да се обръщам назад (тя го е казала, но няма да задълбавам в това). След това видях, че е харесала някаква снимка за приятелската зона и ми стана гадно. Но това не ме спря. Една вечер видях, че е на линия. Започнахме да си пишем, но аз не издържах и ѝ казах, че я харесвам. Тя започна да ми обяснява как съм се бил объркал, въобразявал съм си. Аз ѝ казах, че моите харесвания не траят дълго, и че скоро ще ми мине. Тя ми каза, че щяло да бъде супер неловко в училище и горе-долу до там свърши чата ни. Това беше в началото на ваканцията. Наистина е много неловко в училище. Старая се максимално да избягвам очен контакт. Като минавам покрай нея, въобще не ѝ обръщам внимание. И не ми е приятен този начин на държание, но ще свикна. Въпроса ми е, възможно ли е да я запазя като приятел, нещата да бъдат като преди, все едно не се е случвало. Не искам да се държим като непознати. Дали нещата ще се оправят с времето или ще трябва да ѝ кажа нещо? Ще се радвам на помощ.

mitko1pr
05-29-2014, 19:20
Сприятели се и започни да се движиш с нейните приятели и приятели и ги накарай някак си с поведението си те да те харесат и така и тя ще започне да те харесва.

be happy.
05-29-2014, 21:45
Смятам, че това е между нас. Искам просто да не е неловко.

androidman
05-30-2014, 06:05
С времето ще мине дръж се с нея както обикновено.Знам не е много приятно, но ако искаш да си останете приятели друг начин няма. А да я игнорираш не е начина ;)

RapExotic
05-31-2014, 16:47
Но една вечер седнах и видях, че е на линия, реших да ѝ пиша. Писахме си както обикновено, но забелязах, че се държеше някак по-студено.

Интересно как разбираш, че някой се държи студено само от чата? Може би с някоя емотикона ли, де да знам...

Не разбирам защо хората масово нямат смелост да говорят за такива важни неща на живо с човека, а предпочитат чата? Защо отдават толкова голямо значение на разни "лайкове", статусчета и споделяния вместо да гледат човека как се държи с тях в реалния свят? Не искам да си представям ако фейсбук просъществува още 5 години в какво ще се превърне следващото поколение. Сигурно първокласниците на 15ти септември ще седнат в класната стая с по един таблет в ръка и ще се запознават по между си, чрез някакъв общ чат във фейса ..

На както и да е. Конкретно по въпроса - изчакай малко време да поутихнат нещата и започни да си говориш с нея като с приятел. Същевременно се оглеждай за други момичето и и покажи, че вече не я приемаш като потенциално гадже.

yakuza_
05-31-2014, 17:14
Хвърли трупа в някой кладенец, кокаина в тоалетната, а пистолета в реката, изгори дрехите с които си бил. За нищо!

be happy.
06-06-2014, 17:01
Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка, поговорихме си с нея, изяснихме нещата. Оправихме и кашите, които се бяха забъркали. И да имате едно на ум, като казвате на момиче. Не го правете по фейсбук, а само на живо.

androidman
06-06-2014, 17:07
Радвам се за теб ;)

sunshine :**
06-06-2014, 19:14
Мнението ми по въпроса за пореден път се доказва - избягвайте да имате нещо повече от приятелски отношения с момче/момиче от вашия клас./ та още по-добре и от същото училище./