PDA

View Full Version : Страх, че ще се откаже от мен.



wogi
05-29-2014, 18:41
Здравейте. Ще започна с това, че съм момиче (няма да си казвам възрастта). Имам приятел от 2 месеца, който е по-голям от мен с 5 години (не мисля, че е от значение ама знам, че някой ще пита). От самото начало излизахме всеки ден, а сега един ден излизаме два - не. Причините му са, защото е много изморен той наистина доста работи и аз му правя компромиси. Работата е там, че много ме е страх да не се откаже от мен. Като говорех с него по този въпрос той ми каза ''от теб зависи'' докато аз не бих се отказала от него и от нищо не зависи, защото просто няма какво да ме откаже. За първи път съм с някой, който искам и нямам опит с тези неща. Иначе доста пъти ме е изненадвал, пише ми, не се държи студено. Искам мнение по въпроса дали е нормално това в една връзка, защото както казах нямам опит.

xoxi
05-29-2014, 18:47
След като работи много и е изморен, нормално е да не ти обръща толкова внимание, колкото преди.
Важно е да не се вкарваш в някакви драми, да му държиш сметка или да му мрънкаш, че искаш повече от неговото време. Може и затова да ти е казал, че от теб зависи.
Сама казваш, че ти прави изненади, пише ти и не се държи студено, следователно нямаш причина да си мислиш, че може да се ''откаже'' от теб, поне на тоя етап.

queen_ofdisaster
05-29-2014, 18:52
Репликата "от теб зависи" ми звучи изключително грубо,това което мога да ти кажа от опит е че не си заслужава да си с човек,който постоянно те кара да се чудиш дали нещо не е наред и както личи от написаното,ти носи много притеснения и негативни емоции. ;) Може наистина проблемите в работата му да са причина за поведението,но цялостната картинка не ми звучи много обещаващо.В крайна сметка ти познаваш човека по-добре и ако смяташ,че той е за теб,продължи връзката ви,но имай едно наум във всеки случай. :)

Enchanting
05-29-2014, 20:05
Работата е да не се вкопчваш в даден човек и да не го притискаш.
Трябва да имаш свой собствен живот, въпреки връзката и да не се привързваш твърде много към него.
Още сте в началото, така че се отпусни. Ако иска да бъде с теб, ще е така.

igaydarov
05-30-2014, 14:04
Хубаво е да си намериш и ти работа и да си ангажирана и ти. А не да се чудиш какво да правиш по цял ден...
И да имаш и друг живот освен живота ти с него - хоби някакво, спорт, излизания с приятели и приятелки и т.н.

RapExotic
05-30-2014, 17:38
Нормално е в началото на една връзка страстта да е по-силна и да ви кара да искате да сте заедно нон-стоп. С времето тези неща олягат и връзката преминава в следващ етап. Това не значи, че не те иска, а просто, че има и други неща с които се занимава и трябва да обръща внимание и на тях. Явно си малка и това ти се случва за пръв път. Единственото което може да прецака връзката ви на този етап са съмненията ти. Не го позволвай.

Hilary_
05-31-2014, 05:06
Като говорех с него по този въпрос той ми каза ''от теб зависи'' докато аз не бих се отказала от него и от нищо не зависи, защото просто няма какво да ме откаже.
Не е имал предвид отказването ти от него, а начинът по който ще се държиш, за да го задържиш.

Не е нужно да си казваш годините. По начинът ти на мислене си проличава.

k_lima
05-31-2014, 09:49
Понякога на момчетата им е по-интересно, когато момичето си има собствен живот. Тоест да излизаш с приятели, шопинг, работа или такива неща. С една дума - да види, че можеш да си изкарваш добре и без него. Така си по-интересна и подсъзнателно оказва доста влияние на мъжете. Едно е да си по цял ден у вас и да го чакаш да звънне или да те потърси - така той е прекалено сигурен и едва ли не е на мнение, че каквото и да става ти все си седиш и го чакаш . Докато като излизаш и си намираш занимавки му е по-интересно. Просто мъжете са като хищниците, обичат да ловуват и целта е да си плячката, която търсят, без да губиш ценноста си за него. Пък и не е хубаво да говориш с него често на темата" ще ме зарежеш ли" , " още ли ме обичаш" , "държиш се по-студено" и тн. Просто е отегчаващо. Не му мисли толкова, момчето просто е уморено, а ти просто трябва да си намериш ангажименти. :)

marilyn
06-02-2014, 08:35
Просто личи колко си по-малка от него. Може би още си ученичка, а имаш гадже, което работи. Естествено, че той ще е изморен след работа, понякога няма да му се излиза, не винаги ще му е до купон и ще му се доспива рано. А ако ти му натякваш, тогава ще го изгубиш. Ако и ти си намериш нещо, което да заема повече време в графика ти, ще видиш колко по-добре ще се чувстваш.