PDA

View Full Version : Специалист по компютри?



faster1997
05-30-2014, 21:31
Здравейте, реших да си купя нов компютър, че стария вече не става за нищо, видях един обаче не разбирам много от компютри. Няма да ви показвам от къде го видях за да не помислите, че правя реклама или нещо подобно, но ще ви дам характеристиките, който са написани в описанието за компютъра.

Процесор Две ядра с Турбо 3.4Ghz всяко ядро
Рам памет 4 ДДР шина 1600 DDR3
Видеокарта R7250 XOC-2GD ДДР5 много мощна
Твърд диск 750 Гигабайта
Звукова карта 6 Канален HD Cinema
Мрежова карта 10/100
Захранване 600 Вата

Та въпросът ми е: Компютъра става ли за по натоварващи игри? :)

Auriss
05-30-2014, 22:30
не :)

http://nikem-bg.net/cart/1002735p1r44479p1r47370p1r3010p1r49280p1r46976p1rf .html
^ без кутията е това бтв.


можеш да свалиш 200 лева ако си вземеш втора употреба от OLX-а една GTX 480 / 570 видеокарта
Още 50 можеш да свалиш от някое по-евтино захранване , пак ползвано.

Та приготви си 1000лв и нямаш грижи. Под тази сума те съветвам да не купуваш изобщо ;3

Ако имаш въпроси питай. Има 1-2ма по-компетентни от мен, които предполагам ще ти отговорят.

faster1997
05-30-2014, 23:52
Добре, ако може тогава предложете някой компютър който да бъде подходящ за новите игри - бюджета ми е 750-850 лева :)

Auriss
05-31-2014, 16:05
http://olx.bg/kompyutr-i46387637

питай го този колко му иска. 800 ми се вижда прилична цена, особено при положение, че всичко е в гаранция освен видеото.

Пак ти казвам, че от магазина при бюджет под 1000лв е излишно да купуваш. Под GTX 480 няма вариант да слизаш, а в магазина най-евтината сходна по производителност видео карта струва 350лв.
При процесорите е същото положението - или взимаш и5 интел за 350+ лева, или fx 8320 / 8350 пак за сходна сума.
Свястно дъно под 140 лева няма.
Захранването ти е минимум 100 кинта.

Станаха 900 и то без рам, твърд диск и кутия. Както сам виждаш, няма как да стане номерът :)
Ориентирай се каквото можеш да вземеш от OLX-а след като си с по-малък бюджет.


Ще ти кажа аз на твое място какво бих направил (то всъщност го и направих, де, но смених със ксеон, тъй като ми трябваше за други неща процесора xD), пък ти сам си прецени как да процедираш;

За игри ти трябва добра видео карта и *приличен* процесор. Не изключително добър, а просто приличен. В бъдеще можеш да разкараш (разбирай продадаеш) дъното и процесора, които сега взимаш, да добавиш още някакви парички и да минеш на нещо по-добро.

http://olx.bg/amd-phneom-ii-965-x4-3-4gh-i-dno-asus-m4a77t-i49608073
http://olx.bg/karti-radeon-r9-280x-i50167665
http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-4GB-Ripjaws-1600-C9-1.5-F3-12800CL9S-4GBRL
http://olx.bg/power-supply-fsp-fortron-750w-raider-120mm-active-pfc-i48606619
http://olx.bg/1tb-hdd-seagate-3-5-st1000dm003-36m-garantsiya-i49127679

Това мисля ти се вмества в бюджета и ще подкара всичко на доста прилично ниво
Справка : https://www.youtube.com/watch?v=-ll7a_g4OCc -> тук картата дори е малко по-слаба.

Туй то. Ако се разровиш повече от мен може и нещо по-свястно да си намериш.

И все пак те съветвам да почакаш малко, да заделиш още 200 лева и да си купиш свястни процесор и дъно. По-нататък може и още една плочка рам, че да ти станат 8гб.

koko95
06-01-2014, 14:50
амд fx x6 процесор, видеокарта на амд 256 битова най-евтината ;) дъно за 150 лева, захранване и кутия за 130-150 лева и 2-те и хард диск + допълнителни вентилатори за охлаждане ;) .Задължително дъното да е с gaming chipset , после да не се чудиш защо ти е ниско фпс-то.

Видеокартата http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/sapphire/radeon-r7-265-2gb-256bit-ddr5-pci-e-11232-00-10g-p222626608/

Рамта да е : http://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/corsair/vengeance-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-cmz8gx3m2a1866c9-p45684205/

http://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/amd/fx-6350-3-9ghz-am3-p162158444/
Горе-долу сметнато компютъра ще ти излезе 1100 лева :). Успех! Ако искаш може аз да ти го сглобя, да не плащаш излишни пари на някой ако си от София де или София област ;) .

an7raks
06-01-2014, 15:36
Ндаа... Или да си вземе PS4 за 800лв чистак новичък с гаранциите му, с всичко и квото му остане да си вземе оригинални игри...

koko95
06-01-2014, 17:03
Здравейте, реших да си купя нов компютър, че стария вече не става за нищо, видях един обаче не разбирам много от компютри. Няма да ви показвам от къде го видях за да не помислите, че правя реклама или нещо подобно, но ще ви дам характеристиките, който са написани в описанието за компютъра.

Процесор Две ядра с Турбо 3.4Ghz всяко ядро
Рам памет 4 ДДР шина 1600 DDR3
Видеокарта R7250 XOC-2GD ДДР5 много мощна
Твърд диск 750 Гигабайта
Звукова карта 6 Канален HD Cinema
Мрежова карта 10/100
Захранване 600 Вата

Та въпросът ми е: Компютъра става ли за по натоварващи игри? :)

evarna.com нали? :D

Auriss
06-01-2014, 20:00
Ндаа... Или да си вземе PS4 за 800лв чистак новичък с гаранциите му, с всичко и квото му остане да си вземе оригинални игри...

PS4-ката е с видео карта, еквивалентът на която е такава за десктоп компютър от 2010-та. Толкова от мен по темата ;)

А Коко както винаги дава неадекватни съвети и се чуди как да набута хората с калпав хардуер на космически цени.

koko95
06-01-2014, 20:33
PS4-ката е с видео карта, еквивалентът на която е такава за десктоп компютър от 2010-та. Толкова от мен по темата ;)

А Коко както винаги дава неадекватни съвети и се чуди как да набута хората с калпав хардуер на космически цени.
Главата ти е калпата. Кво да си вземе intel core i3 ли? С извинение идиот ,ама fx-а е доста по-производителен от някакъв мизерен и3. Пс4 е с 256 битова видеокарта ати 7850.
И при двата случая независимо дали ще си с пс или пс4 ще трябва да си купуваш игрите ако искаш да играеш multiplayer online ;).
С пс4 може да играеш доста по-дълго игрите, но не в топкова добро качество като при настолните компютри, но пък с настолния може да правиш доста повече неща. На твое място аз бих избрал настолен компютър, освен ако нямаш що годе добър компютър с мощен двуядрен процесор и външна видеокарта dx 10 примерно.

Ти луд ли си аурисс???За тези пари може да си вземе 384 битова видеокарта амд . Изкрейзил си нещо, нвидиа се купува ако ще се ползва главно за програми от сорта: adobe photoshop и т.н. заради куда ядрата.

Auriss
06-01-2014, 20:49
тъп ли си, кьорав ли си или просто не можеш да четеш ?
http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_400_series
[quote]Release date April 12, 2010/quote]

i3 не съм му предлагал - боклуците са твоя специалност.

И не наричай идиоти хора, които са ти 2х на IQ-то и 20х на образованието.

an7raks
06-02-2014, 09:40
PS4-ката е с видео карта, еквивалентът на която е такава за десктоп компютър от 2010-та. Толкова от мен по темата ;)

Може и така да е, да, но хубавото е, че поне 3-4 години ще има нови игри, оптимизирани за него. И е по-евтино.

draid
06-03-2014, 09:47
Между другото като правите конфигурации слагайте по едно SSD 120 за системен или най-малкото ако от там искате да спестите слагайте Hybrid HDD

npp
06-03-2014, 16:23
Между другото като правите конфигурации слагайте по едно SSD 120 за системен или най-малкото ако от там искате да спестите слагайте Hybrid HDD

с този малък бюджет за гейм компютър няма как да се сложи sshd - те са от около 140лв. нагоре, а за ssd и дума да не става, ако събере поне 1000-1200лв., тогава може и да се скалъпи нещо

draid
06-03-2014, 17:06
Не бях видя, че е толкова малък.

anonymous908491
06-03-2014, 18:47
Между другото като правите конфигурации слагайте по едно SSD 120 за системен или най-малкото ако от там искате да спестите слагайте Hybrid HDD

Няма ли да се научите, че тия фантазии за SSD и олигофрениите за SSHD минават само в изостаналата дата.бг
Там поне са пълни идиоти, ще ви повярват на всяка измислица.

draid
06-03-2014, 19:55
SSD е измислица също като 3D принтерите и динозаврите дам.

Не се притеснявай много скоро HDD ще са реликви ти си ги ползвай.

npp
06-04-2014, 07:51
sshd имат малко по-бърз average трансфер от high tech hdd 7200rpm 64MB cache

JDeel
06-04-2014, 08:10
Аз съм с SSD и съм супер доволен, такъв диск е перфектен за ОС и ако може да се сложи втори HDD за програми, музика, филми, игри, временни файлове и т.н. става екстра. Въобще не искам и да знам за комп без SSD. Особено след като стария ми лаптоп от 2007 с ъпгрейднат SDD (и то на SATA 3GB/s) се усещаше по-бърз от чисто новия лаптоп с някъв си там обикновен хард. И като извадих SSD-то от стария и го сложих на новия... сега стария ми е като осакатен от войната, горкичкия :(

HDD пък е перфектен за външен хард, за допълнителен хард дето да държи по-сигурна информация или за тонове информация дето SSD още не го може. Друго си е да знаеш че нещата са ти записани на магнитна плочка, а и са достатъчно стара технология за да са максимално читави.

anonymous908491
06-04-2014, 10:21
Направо да ви се чуди човек как успявате да ползвате компютър с толкова мижави знания.
Дай 100лв отгоре за SSD, защото за същите пари няма смисъл да си вземеш по-мощен процесор, нали акъла се бере, а вие живеете на полета с много дървета.
SSD върши работа само при работа със софтуер, който кешира много, което пък предполага минимум 500GB, всичко друго е пари на вятъра.
Хибридните дискове са боклуци, които само олигофрен би купил, защото 50лв за 10ГБ флаш(SSD) е тъпизъм.
За парите на SSD ще си взема повече Рам, ще си направя RamDisk и ще ви издухам, неуки тъпунгери.

draid
06-04-2014, 10:49
Ама разбира се. Всички са тъпанари, само ти си умният тук. Вероятно и производителите на SSD са тъпанари, че да вземат да ги произвеждат. И твоето е типичното българско мислене "с пръдня боя" Когато давам пари не се притеснявай, няма да взема SSD и да го сложа в машина с 2GB 800Mhz рам и някое умряло двуядрено AMD. Само който не е ползвал SSD може да говори такива глупости, от момента в който сложиш едно 256/512 SSD, ама да речем на Samsung и веднага забелязваш разликата в скоростта на всичко което ежедневно правиш. Все едно ми е, ползвайте си HDD, пък аз нека съм тъп и неук и ще си ползвам SSD.
Между другото и парите за захранване са пари на вятъра, защо да даваш 200лв за захранване като може да дадеш 40 и другите да ги дадеш за процесор ?


sshd имат малко по-бърз average трансфер от high tech hdd 7200rpm 64MB cache

Сравни 7200 с някое от SSD-тата на Samsung 840 сериите

anonymous908491
06-04-2014, 11:12
Само който не е ползвал SSD може да говори такива глупости
Между другото и парите за захранване са пари на вятъра, защо да даваш 200лв за захранване като може да дадеш 40 и другите да ги дадеш за процесор ?


Хахахаха, за такива като теб има един израз - бързата кучка слепи ги ражда.
Ще ти забърза кое, браузването, ще ти отваря страниците за 1, а не за 2 секунди, голямо постижение.
Примерът със захранването е толкова не на място, че още се чудя, каква по-голяма глупост ще изръсиш.

draid
06-04-2014, 11:25
Много на място си е, примера. И тук изобщо не става въпрос за браузване, ама ти ако за това си ползваш компютъра стой си на HDD. Няма нужда да споря с човек, който очевидно е сляп за новите технологии. Стой си с 5400 хардче, ползвай си usb 2.0 и си карай москвича, същата работа вършат и като наследниците им.

Като цяло след като ти изчетох глупостите за 3D принтерите се убедих, че няма никакъв смисъл да се води дискусия с теб.

anonymous908491
06-04-2014, 11:44
Голям си оптимист, другата година направо се качвай на някоя ракета и пътувай към друга планета, гледай само да няма разумни същества на нея, че ще представиш Земята в много лоша светлина.

Примерът със захранването е лош, защото HHD е много по-сигурно и надеждно от SSD, a компютър ползвам за неща, за които и след 10 години няма да имаш акъл.

JDeel
06-04-2014, 11:55
Хахахаха, за такива като теб има един израз - бързата кучка слепи ги ражда.
Ще ти забърза кое, браузването, ще ти отваря страниците за 1, а не за 2 секунди, голямо постижение.
Примерът със захранването е толкова не на място, че още се чудя, каква по-голяма глупост ще изръсиш.

Забързва работата с Windows като цяло - отваряне на прозорци, програми, каквото там се сетиш. RAMdisk също е супер решение, ама можеш ли да си набуташ целия Windows и програмите вътре... а дано, ама надали. По-лошото е, че RAM все недостига, а на много машини дори не можеш физически да сложиш много RAM.

А и понеже съм си набутал браузърите в RAMdisk, честно казано не забелязах да има някаква разлика между това да са на SSD. Проблема на SSD е параноята от износването им, ама в крайна сметка вече не са чааак пък толкова скъпи и не са чаааак пък толкова ненадеждни колкото са били в началото.

Може в бъдеще хардовете да станат бързи колкото RAM и двете да се слеят, ама за сега SSD е най-ефективния, па защо не и най-евтин начин за вдъхване на конски сили във всеки комп.

JDeel
06-04-2014, 11:58
Голям си оптимист, другата година направо се качвай на някоя ракета и пътувай към друга планета, гледай само да няма разумни същества на нея, че ще представиш Земята в много лоша светлина.

Примерът със захранването е лош, защото HHD е много по-сигурно и надеждно от SSD, a компютър ползвам за неща, за които и след 10 години няма да имаш акъл.

Умните хора си автоматизират бекъп за много важните неща, а не се чудят по цял ден къде и с кой да се заядат само и само да се почувстват по-оригинални, мноо вип, фешън, гъзари или кой знае какво ;)

draid
06-04-2014, 12:35
Умните хора ползват и Claud Storage ама това е технология от бъдещето за него.

anonymous908491
06-04-2014, 12:41
Умните хора ползват и Claud Storage ама това е технология от бъдещето за него.

hahahha, де да бях изостанал като теб
http://prikachi.com/images/251/7373251P.jpg

JDeel
06-04-2014, 12:59
Държиш си музиката и сериалите някъде на руски сървъри? :/ Това па с каква идея :/

anonymous908491
06-04-2014, 13:35
Държа всичко там, да не съм луд, за да оставя краден софтуер за милиони при мен, а и идеята на облаците в началото беше да имаш достъп до файловете отвсякъде без да е нужно да го носиш с теб. 10мб/с свалям, филм от 1 ГБ е при мен за 2 минути, няма смисъл да ми запълват харда неща, които не ползвам всеки ден.

draid
06-04-2014, 16:18
Очаквах да покажеш снимка на някоя 1.44 дискета, разочарован съм. Как може да ползваш някакви измислени нови неща.

JDeel
06-04-2014, 17:00
Държа всичко там, да не съм луд, за да оставя краден софтуер за милиони при мен, а и идеята на облаците в началото беше да имаш достъп до файловете отвсякъде без да е нужно да го носиш с теб. 10мб/с свалям, филм от 1 ГБ е при мен за 2 минути, няма смисъл да ми запълват харда неща, които не ползвам всеки ден.

Боже Господи! А разни мои клиенти предпочитат за по-сигурно нещата да са си при тях, че да не би някой да им ги открадне. Ама ти явно нямаш притеснения софтуер за милиони долари да бъде обществено достъпен, само и само да не би да ти се скапе евтиния хард и да потъне :D

anonymous908491
06-04-2014, 19:29
Всичко важно е криптирано със софтуер, който се ползва от малко хора, първо биха открили живот на Марс, отколкото да успеят да вземат нещо.
Хардовете ми са възможно най-качествените, което трудно бих казал за някой ползващ лаптоп със SSD от още по-стар модел на лаптоп, пълен майтап.

JDeel
06-04-2014, 21:41
Много знаеш ти. Това че съм ъпгрейднал стария лаптоп месец-два преди да си взема нов не значи че SSD диска е стар. Става въпрос за Samsung EVO 840 256GB от тая година. И да, дъртата ми машина работеше на пушка с него... като изключим това че взе да се разпада, клавиатурата да отказва, звука да отказва и дисплея също. Махнах й SSD-то и ся чакам минути докато зареди. То и ти чакаш 2 минути вместо да си вземеш един външен хард за 150 лв :)

Когато навлизаха дисковете сигурно си държал много на дековете. Сега и дековете и дисковете са смешни, ама технологията не стои на едно място, развива се, ко да прайш :) След 15 години HDD ще са или на същото ниво, или мил спомен, SSD ще са стигнали върха на възможностите си и следващата технология ще ги измества. А ти ще твърдиш, че имаш най-хубавите SSD и че са идиоти тия дето ползват новата технология вместо да си държат на познатото.

koko95
06-05-2014, 23:20
Към автора: продава се една видеокарта ati 7850 с почти 2 години гаранция за 170 лева . Картата бързо ще замине за това , който я иска бързо да решава https://www.facebook.com/plamen.petkov.9887?fref=nf

anonymous908491
06-07-2014, 16:03
Много знаеш ти. Това че съм ъпгрейднал стария лаптоп месец-два преди да си взема нов не значи че SSD диска е стар. Става въпрос за Samsung EVO 840 256GB от тая година. И да, дъртата ми машина работеше на пушка с него... като изключим това че взе да се разпада, клавиатурата да отказва, звука да отказва и дисплея също. Махнах й SSD-то и ся чакам минути докато зареди. То и ти чакаш 2 минути вместо да си вземеш един външен хард за 150 лв :)

Когато навлизаха дисковете сигурно си държал много на дековете. Сега и дековете и дисковете са смешни, ама технологията не стои на едно място, развива се, ко да прайш :) След 15 години HDD ще са или на същото ниво, или мил спомен, SSD ще са стигнали върха на възможностите си и следващата технология ще ги измества. А ти ще твърдиш, че имаш най-хубавите SSD и че са идиоти тия дето ползват новата технология вместо да си държат на познатото.

И ти си същия неук тъпунгер като draid. Двамата бихте си сложили каишки на вратовете, ако го покажат като нова технология, и двамата не правите разлика между ново и полезно.
Държа на това, което ми върши работа, не хвърлям нещо, понеже било старо, а да не говорим как преди 5 години хардуера беше в пъти по-качествен от сегашния.

draid
06-07-2014, 16:38
Ми че по твоята логика на мен SSD-то ми върши работа. Ще си го ползвам като ми върши работа и това е. А ти като си много образован ползвай си 5400 аз ти казах. Това е вторият ти голям бисер SSD-тата не са полезни. Не забравяй да обясняваш как 3D принтерите са неизползваеми глупости за олигофрени и динозаврите никога не са съществували. А и като обиждаш далеч не ставаш по-умен, все си си същия изостанал мисловно човек.

anonymous908491
06-08-2014, 11:57
Заблуждавай се, че ти върши, защо ти трябва да четеш кога се слага и за какво служи, по-лесно е да дрънкаш на кухо.

Сигурно тия 150лв за SSD ще вършат по-добра работа от процесор със 150лв по-скъп, отколкото този, с който си, сигурно и 8GB Ram по-малко ще се компенсират от това SSD, сигурно е само, колко малко разбираш от взаимодействието между хардуер и софтуер.

draid
06-08-2014, 12:04
Ама нещо се бъркаш май. Аз не съм твърдял, че трябва да ползваш SSD за сметка на рам и процесор хаха. Процесора ми струва близо 600лв и съм с 16GB Corssair 1866. И да в случая на тази конфигурация SSD определено прави разликата в сравнение с HDD на същата конфигурация. Ама няма нужда да се ползват нови технологии.

anonymous908491
06-08-2014, 12:07
Поне кажи дупката, от която да изкопаят парите, щом не е за сметка на нещо, но в същото време Винаги го препоръчваш.

JDeel
06-08-2014, 12:36
papugai, от кога процесора и харда вършат една и съща работа? :)

draid
06-08-2014, 12:47
Поне кажи дупката, от която да изкопаят парите, щом не е за сметка на нещо, но в същото време Винаги го препоръчваш.

Ами аз тук да съм споменавал, че SSD е добро решение ако имаш ограничен бюджет ? Аз говоря, че SSD е прекрасно нещо ако имаш възможност да си го позволиш и определено има разлика между HDD и SSD. Най-големият му минус обаче е цената особено за обеми от порядъка на 500+ GB

anonymous908491
06-09-2014, 07:17
хахахха, няма понятие 'ограничен бюджет' , нарича се максимален, защото ограничен може да е 1000лв, може и да е 10к.
На мен SSD под 500ГБ не ми върши работа, няма да си дам парите за по-малък, защото било нова технология и е много модерно да го имаш.
Ще ти зареди ОС за 10сек, и кво, аз да не пускам през час машината, стартирам я веднъж на ден или в седмицата, през кура ми е, че ми зарежда за 1 минута, при положение, че е стабилна.

JDeel
06-09-2014, 08:33
Ааааа, значи харда е устройство което помага на ОС да зареди, след което за нищо не служи, щото има Cloud. Но е важно да е минимум 500ГБ, понеже да ти е голям и празен е по-яко, още по-добре е да е бавен :D

draid
06-09-2014, 09:09
хахахха, няма понятие 'ограничен бюджет' , нарича се максимален, защото ограничен може да е 1000лв, може и да е 10к.
На мен SSD под 500ГБ не ми върши работа, няма да си дам парите за по-малък, защото било нова технология и е много модерно да го имаш.
Ще ти зареди ОС за 10сек, и кво, аз да не пускам през час машината, стартирам я веднъж на ден или в седмицата, през кура ми е, че ми зарежда за 1 минута, при положение, че е стабилна.

Май си дойдохме на думата. Ако 500GB SSD не струваше 700лв, а 100, щеше да го предпочетеш пред HDD. Ясно.

JDeel
06-09-2014, 11:40
Аз бас държа, че или има SSD, или не се сдържа да си купи всеки момент, ама нали му е приоритет да се прави на интересен и затуй хвърля бисери тук

anonymous908491
06-09-2014, 15:04
Май си дойдохме на думата. Ако 500GB SSD не струваше 700лв, а 100, щеше да го предпочетеш пред HDD. Ясно.

АКО дават и подарък към тях, ще си взема две.


Ааааа, значи харда е устройство което помага на ОС да зареди, след което за нищо не служи, щото има Cloud. Но е важно да е минимум 500ГБ, понеже да ти е голям и празен е по-яко, още по-добре е да е бавен :D

Аз съм ти, единствения кеш на машината ми идва от браузване, та ще си седи празен. Системния ми диск в момента е 300ГБ, 50 от тях са запълнени с програми, а останалите мога да ги запълня след час работа с .R3D в 4K