PDA

View Full Version : Тема за бързи отговори



mayaaa
05-31-2014, 15:51
Крайно време беше да отворя такава тема за по-малки и "бързи" въпроси, които не заслужават своя тема. :D

Аз започвам:
Когато правя клекове на смит машина стават безпроблемно до земята, но когато се опитвам без тежест не мога да клекна до край (без да си отделям петите от земята). Някой може ли да ми обясни защо става това и как да го оправя?
П.П. Със свободни тежести съм опитвала да клякам веднъж, но не можех да задържа щангата в равновесие и се отказах.

BonnieandClyde666
05-31-2014, 15:55
Слаб гръбнак, липса на мобилност в ставите?

yakuza_
05-31-2014, 17:16
Тия неща не стават с отказване. Сещам се много хора, които не можеха да се наберат дори веднъж, но с опити успяха.

mayaaa
05-31-2014, 18:33
Тия неща не стават с отказване. Сещам се много хора, които не можеха да се наберат дори веднъж, но с опити успяха.
Това ми е ясно. И аз преди половин година не можех да направя една лицева, а сега правя по 20, но просто искам съвет какво точно да правя и защо така се получава. Имам предвид, не съм срещала хора с подобен проблем. Техника ли бъркам или просто съм прекалено не гъвкава?

Rakshy
05-31-2014, 19:53
"Липса на мобилност в глезените". Може да се оправи като вместо на голо стъпало( също и гуменки, конвърски, и т.н. без солидна и вдигната пета), като клякаш с по-високи обувки (много е важно да са със солидна подметка) или сложиш 2 малки 1.25 дискчета под петите ти. Така ще поставиш самата става в по-добро положение и ще ти е по-лесно да клекнеш. Аз лично мисля, че клековете на смит машина са загуба на време.

Тромбоцит
05-31-2014, 19:58
Една подложка (дървена) под петите върши страхотна работа. Навремето така ни учиха да клякаме, поне докато не укрепне ОДС.

Rakshy
05-31-2014, 20:04
И то не за друго, но просто те правят някак скован, в смисъл че развиват краката ти в едно движение, което е изолирано. Ако нямаш клекове със свободна тежест и не натоварваш всичките стабилизиращи мускули ще свършиш с развити квадрицепси, които са нефункционални. Затова по-добре да се варира и в ширината на клека - от събрани стъпала до широк, сумо клек. Потърси си "ankle mobility exercises" и ги прави известно време примерно всяка сутрин, докато не се почувстваш уравновесена. А и взимай задължително щангата и клякай с нея (освен ако нямаш някакви проблеми, стари травми и т.н. които те ограничават)

anonymous708973
05-31-2014, 22:11
И аз имам въпрос.
С какво да тренирам страничните мускули на корема... тоест, съвсем да изчистя паласки. Странични V-ups (https://www.youtube.com/watch?v=HJLE_VQ3Knc) просто не мога да направя, убива ми ужасно, залитам, не мога да застана свястно :д

Засега си правя най-старото упражнение на света - лягам настрани, свивам краката в коленете и повдигам торса като за обикновена коремна. Едната ръка е на земята, другата - зад главата.
Какво още? Упражнения със собствено тегло ми трябват.

Rakshy
06-01-2014, 00:39
Еми хващаш се на лост и си вдигаш краката, завъртайки ги т.е. от пълен вис дясното ти коляно трябва да отиде на ляво, стягайки мускулите
http://www.menshealth.co.uk/cm/menshealthuk/images/tN/hanging-knee-raises-workout-17112011.jpg като това само че завърташ долната част на тялото си. Дано ме разбра, че не знам как се казва и не мога да намеря клип. А и те паласките са до диета, като плочките, не толкова до упражненията, които правиш...

П.П. https://www.youtube.com/watch?v=XKt-_a8X2OA ето клипче

anonymous708973
06-01-2014, 17:38
Храненето съм го взела в ръце, ям доста изчистено, резултат определено има, но искам още :)
Благодаря! :)

Rakshy
06-01-2014, 23:35
http://www.silabg.com/bg/11542-AMIX-Maximum-GH-Stimulant-120-Caps-.html#product_review Мислите ли, че това си заслужава? Виждам че състава му са 3 аминокиселини и B6, което не е вредно по никъв начин?

marrcandy
06-02-2014, 04:32
На амикс продуктите са боклуци. Поне според мен.

BonnieandClyde666
06-02-2014, 06:06
На ON за сега най ми допадат!

DownloadVirus
06-02-2014, 08:30
БЦАА на прах по-добре .. :)

redbul2
06-02-2014, 12:24
Когато правя клекове на смит машина стават безпроблемно до земята, но когато се опитвам без тежест не мога да клекна до край (без да си отделям петите от земята).

Без допълнителна тежест трудно се пази равновесие по принцип. Обаче като сложиш щангата, тя те притиска надолу и те центрова. :D И ако тежестта не е твърде голяма би трябвало да свикнеш до няколко месеца. Може леко да се разтворят краката малко настрани, леко навън обърнати ходила и тогава опората е сякаш по-стабилна. Отначало прави само с лоста и много леки дискове, а лоста не го качвай чак горе на врата. Защото ще започнеш да се накланяш неволно напред при изправянето. Преди клека можеш да загрееш с 1-2 серии легпреса с 15=20 повторения. И това тонизира мускулите на краката. Като започнеш клековете мускулите са вече стегнати.Изобщо при клек с щанга цялото тяло трябва да бъде стегнато съвсем съзнателно и да не се отпуска нито за миг чак до края на упражнението. Не е лошо да пишеш какво правиш за краката, като упражнения, ред на изпълнение, брой серии и повторения. Тежестта не е необходимо да пишеш.

Можеш да започнеш като прибавяш към другите си упражнения за крака по 1-2 серии клек с щанга. Само с лоста или с леки дискове. Постепенно ще увеличаваш сериите и използваните дискове. Може отначало и полуклекове да правиш.

Друго нещо, което написа BonnieandClyde666 за слабия гръбнак. Има някои упражнения за сила там. Но някои са леко рискови като например "добро утро",навеждане с щанга на раменете и трябва да се започне с много лека тежест и перфектна техника на изпълнение. Други подходящи неща са хиперекстензии,тяга с прави крака, но и гърба трябва да се заздрави. Хиперекстензиите без или със тежест са безопасно упражнение.

Друг вариант е също да опиташ преден клек. Някои са много доволни от него като балансиране и запазване на равновесие.

redbul2
06-02-2014, 12:32
http://www.silabg.com/bg/11542-AMIX-Maximum-GH-Stimulant-120-Caps-.html#product_review Мислите ли, че това си заслужава? Виждам че състава му са 3 аминокиселини и B6, което не е вредно по никъв начин?

Най-добре е да пише някой, който е вземал добавката и има лични впечатления за нейната ефективност. Като информация пише, че съдържа към 120 капсули или дражета може би. А се вземат по 5 до 10 преди заспиване. С много вода.
Стимулира отделянето на хормона на растежа или поне би трябвало да е така при добра ефективност.

Rakshy
06-02-2014, 15:43
На амикс пих Predator протеина, не беше зле. Клоня към продуктите на амикс защото от фитнеса имат карта за отстъпка за техните продукти. И явно никой не го е пил. АЗ ще съм първия :D :D

Rakshy
06-02-2014, 20:07
Имам едно притеснение: днес след като кляках получих някаква болка от лявата страна на тестисите ми. Не е остра болка, а от тогава 2-3 пъти ме приболя. Няма нищо подуто или зачервено/посиняло. Като натисна не ме боли, т.е. не мисля че е някакъв вид херния. Някой да знае дали може да е нещо сериозно? Бая си изкарах акъла :D

redbul2
06-02-2014, 21:12
Може да е била голяма тежестта и да е станало разтежение на някое сухожилие или малък мускул. Трябва много да не се задържа и дишането за да не се увеличава много налягането в корема и оттам натиска към слабините.
Дали ще мине бързо зависи и от това колко пъти имаш клекове, дали само 1 път в седмицата или в повече дни.

Rakshy
06-02-2014, 22:02
Еми имам 2 дни клекове, защото съм по трибойска програма. Преди съм клякал и с повече, смисъл т'ва бяха 75 килограма... Най-вероятно е от вътрешното налягане, дано не умра :D

Mr.Lime
06-02-2014, 23:07
Не знам дали точно тук е мястото, но се регистрирах тукощо зада потърся съвет. Работя нощни смени и не ми остава време или по точно се чувствам много изморен за да тренирам. До сега не съм спирал да тренирам за толкова време , някак не мога да вляза в ритъм и се чувствам като марда , отпуснал съм се много.

redbul2
06-03-2014, 06:58
Ами трябва се насочиш към по-съкратени програми 2-3 пъти седмично. Като едната тренировка можеш да сложиш в почивен ден (събота,неделя или ден в който се почива). В тези 2-3 тренировки може да правиш цялото тяло в един ден. Или разделяне на горна/долна част или дърпащи/бутащи упражнения. Може и въртене на тридневен сплит.
Трябва да тренираш след като си починал от нощната смяна.

redbul2
06-03-2014, 07:03
Еми имам 2 дни клекове, защото съм по трибойска програма. Преди съм клякал и с повече, смисъл т'ва бяха 75 килограма... Най-вероятно е от вътрешното налягане, дано не умра :D
Ако не мине бързо, трябва в близките 1-2 тренировки да се кара с по-лека тежест. Докато изчезне проблема. Това може да идва и от недостатъчно време за възстановяване между две тренировки.

mayaaa
06-05-2014, 12:48
Не е лошо да пишеш какво правиш за краката, като упражнения, ред на изпълнение, брой серии и повторения. Тежестта не е необходимо да пишеш.
Сега ще се пробвам, въпреки че не съм сигурна до колко им знам имената. :D
Почти всичко правя по 4 серии и се стремя да са 12-14 повторения, въпреки че последната серия клекове едва ги изкарвам 6-8.
Клекове на смит машина
Напади; 10-8 на крак всяка серия
Лег преса
Мъртва тяга с право коляно
Бедрено сгъване
Прасци на хоризонтална лег преса (сигурно си има име); 16-20 повторения на серия

Между другото, от скоро започнах, последните една или две серии клекове, когато стигна до момента да не мога повече пълни, да правя по 1-2 половини. Не знам дали е добре, смислено и тн., така че, моля ви, кажете ми. :D


Други подходящи неща са хиперекстензии,тяга с прави крака, но и гърба трябва да се заздрави. Хиперекстензиите без или със тежест са безопасно упражнение.
Хиперекстензии правих преди време, демек първите два месеца, когато правих кръгова тренировка.

Пробвах това с дискове под петите и наистина става доста по-лесно.

BonnieandClyde666
06-05-2014, 15:28
Сега ще се пробвам, въпреки че не съм сигурна до колко им знам имената. :D
Почти всичко правя по 4 серии и се стремя да са 12-14 повторения, въпреки че последната серия клекове едва ги изкарвам 6-8.
Клекове на смит машина
Напади; 10-8 на крак всяка серия
Лег преса
Мъртва тяга с право коляно
Бедрено сгъване
Прасци на хоризонтална лег преса (сигурно си има име); 16-20 повторения на серия

Между другото, от скоро започнах, последните една или две серии клекове, когато стигна до момента да не мога повече пълни, да правя по 1-2 половини. Не знам дали е добре, смислено и тн., така че, моля ви, кажете ми. :D


Хиперекстензии правих преди време, демек първите два месеца, когато правих кръгова тренировка.

Пробвах това с дискове под петите и наистина става доста по-лесно.
Тва всичкото на една трен ли го правиш?

marrcandy
06-05-2014, 17:38
На амикс пих Predator протеина, не беше зле. Клоня към продуктите на амикс защото от фитнеса имат карта за отстъпка за техните продукти. И явно никой не го е пил. АЗ ще съм първия :D :D


имам 40% отстъпка на амикс и пак не си ги купувам.

mayaaa
06-05-2014, 18:42
Тва всичкото на една трен ли го правиш?
Да...

BonnieandClyde666
06-05-2014, 18:56
Промени го тогава!

redbul2
06-05-2014, 20:41
Почти всичко правя по 4 серии и се стремя да са 12-14 повторения, въпреки че последната серия клекове едва ги изкарвам 6-8.

Между другото, от скоро започнах, последните една или две серии клекове, когато стигна до момента да не мога повече пълни, да правя по 1-2 половини. Не знам дали е добре, смислено и тн., така че, моля ви, кажете ми. :D

Пробвах това с дискове под петите и наистина става доста по-лесно.
Това за клековете дето отскоро си започнала, за клек с щанга ли става въпрос? Или отскоро си започнала да правиш последните 1-2 повторения с полуклек?

Случва се на почти всички уреди, когато не стигне силата за пълна серия да се прави читинг (както му казват, тоест непълни повторения) на последните 1-2. За клек има смисъл да правиш накрая по 1-2 половини,ако успяваш да запазиш добрата техника на изпълнение в общи линии. Тоест да не заобляш гърба и се изгърбваш. Или да не се навеждаш много напред,както става когато тежестта е много голяма или си останала съвсем без сили. Защото тогава лесно може да се получи травма. Тоест клека да не се изпълнява като тяга например с изправяне от кръста. Гледаш постепенно да увеличаваш бройката на пълните клекове в серията, което се получава с увеличаване на силата.

Може да се използват подложки,дискове под петите щом ти помагат и правят изпълнението по-сигурно.
В тоя ден само краката ли тренираш, ден за краката? Добри са упражненията. Ако усвоиш клека с щанга, можеш да правиш него вместо смитмашина и легпреса.
Аз от по-тежки серии клек съм получавал такава мускулна треска на краката, че имаше случаи цяла нощ да не спя. Целите горят направо.

Rakshy
06-05-2014, 21:09
имам 40% отстъпка на амикс и пак не си ги купувам.

Нямам опит, засега съм пил само 2 техни продукта и мисля че бяха ок.

mayaaa
06-06-2014, 11:42
Промени го тогава!
Защо?


Това за клековете дето отскоро си започнала, за клек с щанга ли става въпрос? Или отскоро си започнала да правиш последните 1-2 повторения с полуклек?
Второто.


Случва се на почти всички уреди, когато не стигне силата за пълна серия да се прави читинг (както му казват, тоест непълни повторения) на последните 1-2. За клек има смисъл да правиш накрая по 1-2 половини,ако успяваш да запазиш добрата техника на изпълнение в общи линии. Тоест да не заобляш гърба и се изгърбваш. Или да не се навеждаш много напред,както става когато тежестта е много голяма или си останала съвсем без сили. Защото тогава лесно може да се получи травма. Тоест клека да не се изпълнява като тяга например с изправяне от кръста. Гледаш постепенно да увеличаваш бройката на пълните клекове в серията, което се получава с увеличаване на силата.
То на смит май не мога да си разваля техниката, ако съм поне минимално концентрирана. Т.е. не мога да се наклоня на пред като е закачена и тн.


В тоя ден само краката ли тренираш, ден за краката? Добри са упражненията. Ако усвоиш клека с щанга, можеш да правиш него вместо смитмашина и легпреса.
Не, за долна част е, т.е. след това правя и корем.
Иначе сега се навивам пак да опитам да се науча. То доста време не съм пробвала да правя, с подложки ще видим какво ще се получи. А защо да премахвам (замествам) лег пресата?

Между другото, нещо не са ми много добре така клековете и след това веднага напади. Повече чувствам умора в цялото тяло така, а не толкова в краката и не мисля, че успявам да ги направя оптимално. Чудя се дали мога да разместя някак упражненията или?..

Moneyweather
06-06-2014, 11:52
Стречинг или стретчинг, все тая :) Това ти трябва ;)

Rakshy
06-06-2014, 12:08
За клековете бих ти предложил да започнеш от 5х5 след това вдигаш на 6х6, 7х7, 8х8 и т.н. Вдигаш примерно всеки месец. I guarantee you will be making all kids of gains. ALL KINDS.

Някои powerlifter-и използват лег пресата просто, за да намалят стреса след клековете, имам предвид че след клековете ти отиваш на лег пресата и правиш 2-3 серии с леки килограми (да "доизпомпаш"). Така се очаква по-лека мускулна треска.

mayaaa
06-09-2014, 14:02
За клековете бих ти предложил да започнеш от 5х5 след това вдигаш на 6х6, 7х7, 8х8 и т.н. Вдигаш примерно всеки месец. I guarantee you will be making all kids of gains. ALL KINDS.
Това са сериите и повторенията, нали? Интересно звучи, но малко в повече ми се вижда 8х8 и нагоре.


А бе, хора, как успявате да си натоварвате еднакво ляв и десен крак/ръка и тн? След всяка тренировка имам по-силна мускулна от дясната страна и това започва да ме притеснява. Даже съм се опитвала съзнателно да си натоварвам повече лявата страна, за да може уж да се уравновеси, но по някаква причина пак не става. :/

Тромбоцит
06-09-2014, 15:42
Много в дълбокото ги хвърляш с 8х8, особено за жени (то по логика на натоварване и един Смолов или програма "20хКлек + мляко" ще ги изцедят.
Правилното изпълнение търси, тогава няма как да не ги натовариш равномерно.

Rakshy
06-09-2014, 19:16
Не бе, дадох го като пример за прогресивно натоварване.

За натоварването на едната страна най-добре е да се снимаш докато клякаш и после да си анализираш клека. Идеята е че много често не осъзнаваме колко изкривени сме. Тялото изпълнява движението както може, т.е. ако имаш проблем в глезена - компенсацията идва или в коляното или в тазобедрената става. Надявам се да схванеш на къде бия. Другия начин е с упражнения на 1 крак. Примерно българския клек мисля че добре ще ти дойде.

mayaaa
06-11-2014, 12:07
За натоварването на едната страна най-добре е да се снимаш докато клякаш и после да си анализираш клека.
Аз клякам срещу огледало и всичко изглежда наред.

firstdiesel
06-12-2014, 10:25
ох люде, люде .... ЧЕ се контузите, бе!
На смит машина се кляка по-долу (гъза ти се доближава повече до пода) от клека с щанга зад врат, понеже положението на стъпалата е различно, реалното сгъване в ставите е почти еднакво ... научи се да клякаш как и където трябва (ще спечелиш) ;) това на смит машината не е клек.

До протеините и добавките .... това са просто маркетинг, никъв ефект няма от тях, а цените им се определят от разнообразието на цветове и големината на шрифта на опаковката. Имат тогава и само тогава, когато хранителния режим е на абсолютния си максимум, при това е този е ефект е едва забележим (креатина монохидрат и трибулуса ги изключваме от цялостната извадка)
В света няма нито един професионален културист, който приема хранителни добавки (стероиди и синтетични хормони онли, плус лечение) ... за разлика от този факт, те се снимат доста с/до/на тях
Инвестирай не в добавки, а в храна! (излиза по-скъпо :D, но ефект ИМА)

Moneyweather
06-12-2014, 15:46
В света няма нито един професионален културист, който приема хранителни добавки (стероиди и синтетични хормони онли, плус лечение) ... за разлика от този факт, те се снимат доста с/до/на тях
Инвестирай не в добавки, а в храна! (излиза по-скъпо :D, но ефект ИМА)



я пак ?

Тромбоцит
06-12-2014, 15:52
Абе, че не вземат това , до което се снимат е факт, ама...
Голяма част от про билдърите си отиват на по 35-40г, вероятно от храната ще да е.

mayaaa
06-12-2014, 16:01
ох люде, люде .... ЧЕ се контузите, бе!
На смит машина се кляка по-долу (гъза ти се доближава повече до пода) от клека с щанга зад врат, понеже положението на стъпалата е различно, реалното сгъване в ставите е почти еднакво ... научи се да клякаш как и където трябва (ще спечелиш) ;) това на смит машината не е клек.
Да. И аз клякам по-долу. А това, че трябва да се науча да клякам с щанга ми е ясно.

marrcandy
06-12-2014, 18:18
Аз клякам срещу огледало и всичко изглежда наред.

Мани го огледалото,помоли някой ,който разбира ,да те гледа отстрани ,докато клякаш.Ние с моя приятел така правим. Така и се научихме да усещаме всички упражнения. :)

Rakshy
06-12-2014, 22:53
ох люде, люде .... ЧЕ се контузите, бе!
На смит машина се кляка по-долу (гъза ти се доближава повече до пода) от клека с щанга зад врат, понеже положението на стъпалата е различно, реалното сгъване в ставите е почти еднакво ... научи се да клякаш как и където трябва (ще спечелиш) ;) това на смит машината не е клек.

До протеините и добавките .... това са просто маркетинг, никъв ефект няма от тях, а цените им се определят от разнообразието на цветове и големината на шрифта на опаковката. Имат тогава и само тогава, когато хранителния режим е на абсолютния си максимум, при това е този е ефект е едва забележим (креатина монохидрат и трибулуса ги изключваме от цялостната извадка)
В света няма нито един професионален културист, който приема хранителни добавки (стероиди и синтетични хормони онли, плус лечение) ... за разлика от този факт, те се снимат доста с/до/на тях
Инвестирай не в добавки, а в храна! (излиза по-скъпо :D, но ефект ИМА)

В началото на поста имах доверие в това, което пишеш, но до края ме загуби. Почти всички пият това, което презентират най-малкото защото им е безплатно... А и добавките са за да добавиш към хранителния режим (no shit, huh?), не да го изградиш на тях.
За това "боостерче на GH" питах просто защото знам, че комбинацията от различни АК води до различни ефекти и стимулиране на различни неща, не за друго. А и се отказах да го взимам...

firstdiesel
06-12-2014, 23:44
лет ми пут ит дис уей ....

мачкат само синтетика като анаболни стероиди(олд скул, анадрол, метандростенолон, винстрол/станозолол , еквопоиз, тренболон .. татъръ-татъръ), също така синтетични хормони (testosterone - енантат, сустанон (и производни),ципионат, пропионат; somatropin; инсулин; MGF / IGF; и т.н)

А за хранителните добавки .. няма професионален културист (професионален е оня дето е в ТОП10), който да разчита и да замества храната с други източници на нутриенти .. а защо, защото преработената храна, може да изглежда добре в цифри, но не храни така добре, като истинската храна, ако ще да има дъ ултимейт амино профил .. понеже нищо не усвояваш от тази "бързина" ... представи си че водата за къпане ти я пускат цялата на един път, 60 литра вода те заливат и тва е, ефект никъв

ти като се храниш и амино-потокът в гръвта е висок по всяко време е те тогава u are gettin somewhere

ако пак не сте разбрали, 'бал съм ви в тъпанарите :P

Moneyweather
06-13-2014, 08:08
И ти си един от тях, затова реши да ни обясниш схемата :)

firstdiesel
06-13-2014, 09:54
И ти си един от тях, затова реши да ни обясниш схемата :)

pathetic

епа кихай си, бате .... отделно че в БГ ви ги продават тия лайна с 40-50% надценка и заявяват, че са с 30% отстъпка

Moneyweather
06-13-2014, 14:14
Ми, не знам как е в България, "бате". Струва ми се, че ти си "pathetic" с тея художествени разкази :)

sramejlivkaa
06-13-2014, 17:07
Аз бих искала да ви попитам за някакви упражнения за гръб, тъй като стоя прегърбена. Правя едни дето знам, но сякаш не ми се напряга особено гърба от тях. Ако може нещо за горната част на гърба. Не целя много голям гръб, а просто изправена стойка. Благодаря предварително. :)

an7raks
06-13-2014, 19:37
Аз бих искала да ви попитам за някакви упражнения за гръб, тъй като стоя прегърбена. Правя едни дето знам, но сякаш не ми се напряга особено гърба от тях. Ако може нещо за горната част на гърба. Не целя много голям гръб, а просто изправена стойка. Благодаря предварително. :)
Плуване, набиране, кофички...

firstdiesel
06-13-2014, 20:14
прегърбването е неправилна стойка, а не хилавост на мускулатура .. изправи гръбната, дръпни рамената назад, главата изправена и туй ша муй

а кофичките не тренират гърба

an7raks
06-14-2014, 08:13
прегърбването е неправилна стойка, а не хилавост на мускулатура .. изправи гръбната, дръпни рамената назад, главата изправена и туй ша муй

а кофичките не тренират гърба
Никой не е казал, че тренират гърба...

Rakshy
06-14-2014, 14:41
Неправилната стойка идва дисбаланса между различните ти мускулни групи, не от гръбнака ти. Гръбнака просто си стои, мускулите са тези които го изкривяват...

galaxy29
06-21-2014, 20:00
някой практикува ли туй http://youtu.be/fIzF8j2sDFE и има ли ефект или е измишльотина и има ли такива топки в бг, какви са цените?

sramejlivkaa
06-21-2014, 20:22
Неправилната стойка идва дисбаланса между различните ти мускулни групи, не от гръбнака ти. Гръбнака просто си стои, мускулите са тези които го изкривяват...

За това питам за упражнения за гърба. За да може да ми "държи" останалите мускули.

BonnieandClyde666
06-22-2014, 08:44
Хубави упражнения за гръб-тяга, гребане, чукове, мечка, набирания.

mayaaa
06-22-2014, 09:05
някой практикува ли туй http://youtu.be/fIzF8j2sDFE и има ли ефект или е измишльотина и има ли такива топки в бг, какви са цените?
За първи път го виждам, но подобни топки има в Jumbo по 1-2 лева.

Moneyweather
06-22-2014, 09:10
някой практикува ли туй http://youtu.be/fIzF8j2sDFE и има ли ефект или е измишльотина и има ли такива топки в бг, какви са цените?

Рекламата е много яка хахахах Вече ми е любима :)
Фоум ролерите са готини и вършат работа, значи и това е ок :)

Rakshy
06-22-2014, 13:12
Топчетата мисля, че работят. Имам предвид, ако знаеш как да го правиш :Д

Иначе упражненията за гърба - трябва ти доста добър стретчинг + упражнения за задно рамо, защото повечето хора имаме развито предно рамо, което изкривява целите ни рамене. Също така хиперекстензии + гребане или тяга, или и двете :D
Бони не знам на кое вика чукове, като чуковете са за бицепс :D

BonnieandClyde666
06-22-2014, 15:05
Гребане с подхват. :D

galaxy29
06-22-2014, 16:44
мерси с:
може да си взема, щом са толкоз евтини

Moneyweather
06-23-2014, 09:21
Тенис топки вършат същата работа :) Ако ти се намират под ръка

sramejlivkaa
06-23-2014, 19:11
Благодаря за отговорите. Ще опитам и с тези упражнения. :)

galaxy29
06-23-2014, 19:51
Тенис топки вършат същата работа :) Ако ти се намират под ръка
не мисля, че е добър вариант

Rakshy
06-24-2014, 00:09
не мисля, че е добър вариант

Що да не е? Топка ли е? -Топка е. Има ли възможност за лека деформация? - Има.
Разликата е, че онова има реклама с минет в нея, докато тенис топката е просто тенис топка...

galaxy29
06-24-2014, 01:15
аз нямам тенис топки, тъй че...

mayaaa
07-06-2014, 19:50
А бе, казаха ми, че когато имаш мускулна треска два дни след самата тренировка, а не на следващия ден, то това значи, че си имал по-добра тренировка. На мен ми се струва супер абсурдно, защото след най-тежките и добре изпълнени тренировки имам най-скоро мускулна треска. Та, някой може ли да ми каже има ли нещо вярно в това или е пълна глупост?

Rakshy
07-07-2014, 00:33
Според мен по-скоро не. Така мисля заради следното: в петък правих ръце по нова програмка (http://www.bodybuilding.com/fun/awesome-arms-workout-arms-by-labrada.html) и още след тренировката започнах да усещам симптомите на мускулната треска. Вече 3 дни ме държи.
А и май си зависи и от човека кога точно ще настъпи въпросната мускулна треска - мен ме треска на същия ден почти винаги, ако не до 24 часа, при баща ми след плътни 24 часа има лека "находка" и до 48 е напълно скован. Това може би се дължи и на нивото ти на активност през деня и т.н.

Но да според мен това са глупости.

redbul2
07-07-2014, 15:32
Аз четох в едно старо списание IRON MAN, че когато мускулната треска се появи на втория ден, това е признак за претрениране!

BonnieandClyde666
07-07-2014, 15:49
Хаха, аз кво да кажа с моiте 4 дни мускулна треска на краката и задника. :D

Rakshy
07-07-2014, 20:02
Хаха, аз кво да кажа с моiте 4 дни мускулна треска на краката и задника. :D

My nigga :D :D

Rakshy
07-07-2014, 22:38
Off topic: Някой да знае на задната страна на личната карта, втория ред, последната цифра и знака пред нея какво показват?

BonnieandClyde666
07-08-2014, 20:11
А, някой да знае случайно някакви ефективни методи, начини, подходи, трикчета ала-бала за покачване на силата при вдигане от лег?

Rakshy
07-08-2014, 20:54
https://www.youtube.com/watch?v=XrVZqPkgdXo Това + отвори му канала и виж biomechanics, много добре обяснено.
Трябва ти и адекватна програма. Аз завърших тази (http://www.canditotraininghq.com/free-strength-programs/ първата - Candito 6 Week Strength Program, и имах доста голям прогрес. Сваляш си .pdf и си въвеждаш максовете и то ти изчислява % за всяка тренировка.). От макс 80 за измъчено повторение сега правя 80х4 може би и леко измъчено 5то. Ще тествам макс другата седмица.
А иначе раменната преса е правопропорционална с лежанката. Откакто ми се увеличи OHP ми скочи и лежанката.

BonnieandClyde666
07-09-2014, 03:45
Абе, и аз това си помислих, че има връзка с рамената. Явно, все още не са ми заякнали добре?! :D Иначе, благодаря ти за материала ще го разгледам и ще пробвам всякакви начини!

redbul2
07-09-2014, 19:48
А, някой да знае случайно някакви ефективни методи, начини, подходи, трикчета ала-бала за покачване на силата при вдигане от лег?
Ами не е лошо да напишеш по колко серии правиш. И какви. Дали по метода на равните серии, примерно 3х8-10 повторения или 4 х 8 или 10 повторения. Или си по варианта "пирамида". Права или обратна, от леко към тежко или от тежко към леко.

Ако трудно качваш сила на лежанката, номерът и трикът е в две неща:

1) Никога не правиш просто 3х8 или 3х10 примерно и да прекратяваш. Ако ти правиш спокойно във всичките серии по 8 или 10 повторения, значи не се натоварваш добре. Тежестта ти е лека. И ако правиш всеки път със същата тежест тези пълни серии, постепенно зацикляш на тая тежест. Тоест трябва да избереш такава тежест с която да не можеш в трите серии да стигнеш до 8 или 10 повторения.

2) Втората тънкост е в използването на най-малките дискове по 1,25 кила, двата общо са 2,5 кг. Ако на лежанката вдигаш примерно 20 или 40 или 60 кг, не слагай допълнително големите дискове по 5 или 10 кг,а използвай малките по 1,25 кг.


Или накратко. Най-лесният начин за подобряване на лега е такъв: правиш примерно 3х8 с 30 кг, това са 8-8-8х30 кг. На следващата тренировка правиш примерно 5-5-5-4 с 32,5 кг. След това 5-5-5-5, по-нататък 6-5-5-5, после 6-6-5-5 примерно,6-6-6-5, 7-6-6-6 и така постепенно докато докараш бройката до 7-8. Във всичките серии.

Когато направиш във всичките серии по 7-8 повторения, увеличаваш тежестта с два нови малки диска по 1,25 кг (или с 2,5 кг ,ако си много напреднала). С новата тежест започваш от 4-5 повторения, просто защото не можеш да направиш повече. След това на всяка нова тренировка се опитваш да увеличиш повторенията ПОНЕ С ЕДНО ПОНЕ В ЕДНА ОТ СЕРИИТЕ (или във всичките,ако успееш). И така докато стигнеш постепенно от 5-5-4-4 примерно до 8-8-8-8. След осмицата (или седмици само) отново увеличаваш тежестта, започваш отново от 4-5 повторения и постепенно ги докарваш до 7-8 във всичките серии. Отново увеличаваш тежестта и така до безкрай.
Дано съм ти бил полезен. Мога да се опитам и по-добре да го обясня,ако е неясно.

redbul2
07-09-2014, 19:54
Освен това съществува и тъй нареченият "метод на микроциклите". Който е доста сложен с предварително планиране на тренировките. Умишлено се започва с тежест която е много по-лека от тая която използваш в момента и постепенно на всяка тренировка се увеличава. Накрая се завършва с +50 до +100% отгоре, над използвната преди микроциклите тежест. Обаче това е доста сложен метод за изчисляване и реализация.




Според мен силата ти на лежанката много зависи и от силата на трицепсите. Които участват в избутването на щангата. Когато увеличиш силата на трицепсите, нараства и силата на лега.

Rakshy
07-10-2014, 00:58
Също така и позата, от която буташ е много ключова. Ако просто лягаш, тогава едва ли използваш целия си потенциал. Много е ключово да имаш добра основа - стягането на гърба.


Мисля че раменете са наравно, ако не и по-важни от трицепса. А пък и като правиш военната преса натоварваш и трицепса доста. Абе като цяло подобри си участващите мускулни групи и ще имаш цялостен прогрес.

BonnieandClyde666
07-10-2014, 09:47
И с мостове се опитвам, ама после така ме реже кръстът, че си е е**ло майката направо!

redbul2
07-10-2014, 14:59
Мостовете не са добра идея в твоя случай. Можеш да получиш сериозна травма и да кажеш, чао-бай бай на залата.

Както писах, ако имаш примерно 4 серии, единият вариант е да прибавиш такава тежест, че вместо осем или 10 да правиш само по 4 повторения с усилие. След това на всяка тренировка увеличаваш повторенията поне с едно в поне едната серия и така постепенно докато стигнеш до 4х8. Слагаш още тежест така, че със зор да правиш отново по 3-4-5 повторения в сериите. Отново постепенно увеличаваш до 4х8, отново прибавяш тежести и започваш от 4-5 повторения и така до безкрай.

Другият вариант е пирамида. Примерно 10х60 кг,7-8х62,5 кг, 5-6х65 кг, 3-4х67,5 кг, 1-2х70 кг. Примерно. Може и 100 да вдигаш,не зная.

Другото важно нещо е да спускаш надолу до леко докосване на гърдите, а не на 10-20 см над гърдите. Което не ги натоварва добре, максимално и не им добавя сила. На полулега с щанга се препоръчва точно обратното. Да не се спуска изцяло, а само до 5-6 пръста (см) над гърдите. Другото товари излишно раменете и увеличава риска от травми без да удря много повече гръдните мускули.

Третият вариант,който може да ти помогне е метода 5х5. Понеже си фен на базовите упражнения, може да прочетеш за тая схема в бибитайма и да използваш. Ако искаш, може да пишеш на лично съобщение или в тая тема какъв вид серии правиш на лежанката , с колко повторения. Не е задължително да посочваш килограмите. Само може да се пише дали това са серии с еднаква тежест, дали по вариант "пирамида' и в последния случай по колко прибавяш допълнително.

Видях последната ти снимка в гръб. Ако беше мъж щях да напиша "Евала! Ти си корав пич". :D Ама за жени не знам как е правилно да се каже. :)

BonnieandClyde666
07-10-2014, 15:23
Оффф, много ме мъчи тая лежанка, ама ше изпробвам всичко до тук, което ми посочихте. Пирамида правя на всички по-базови упражнения.
Гърбът ми е любимата мускулна група! :D

redbul2
07-10-2014, 16:08
Да, също и снимката със странично позиране. Доста здрави крака (бедра). Може би са най-силната ти мускулна група. С
най-голяма сила.


За всички,които имат проблем с лежанката и тренират по сплит ще дам още един малък съвет. Ако нямате генетично силни гърди. И не използвате големи тежести, причината може да бъде, че една тежка тренировка седмично е малко за вас. А 7 дни са твърде дълга пауза. В тоя случай опитайте с още една по-лека тренировка. Примерно понеделник гърди тежки серии. В четвъртък или петък правите втора поддържаща бърза тренировка. 5 серии по 5-6 повторения (не повече) с щанга която е с 10 кила по-лека от тежките серии в понеделика. Друг вариант е вместо това да направите у дома (не в залата) лицеви опори с допълнителна тежест на гърба (пази се от травми!)

BonnieandClyde666
07-10-2014, 16:34
Така е долната част и в частност гърбът са ми най-силните части от тялото там нямам проблем, а пък за сметка на това горната ми е по-слаба и затова така се получава!

anonymous708973
07-10-2014, 17:03
Въпрос - какви неща да съблюдавам, когато отида при инструктор да ми направи примерна програма за кръгова тренировка?
Малко ми е странен въпросът, но не искам да я правя сама, не смятам, че разбирам достатъчно, че да преценя кои са ключовите упражнения, камо ли по колко повторения в серия и с каква тежест.
Какво е задължително да включва една кръгова тренировка, трябва ли да започва с някакво кардио - да речем, интервално бягане, и колко е добре да трае?

redbul2
07-10-2014, 17:44
Какво е задължително да включва една кръгова тренировка, трябва ли да започва с някакво кардио - да речем, интервално бягане, и колко е добре да трае?
Добре е да трае около 1 час, плюс-минус 10-15 минути. При много кратка тренировка с малки тежести и интензивност може да има недотрениране, а при повече от час и 15-час и 30 минути, катаболният стресов хормон кортизол се качва в кръвта. А той топи мускулите.
Кардио преди тренировката е добре за загряване,а след нея за топене на мазнините и орелефяване.
Обикновено кръговата тренировка включва по 1-2 упражнения за мускулна група и се тренира на практика цялото тяло. Ако сега започваш за пръв път, отиди в залата в петък-събота. След първата тренировка много често има силна мускулна треска,дори може трудно да движиш крайниците си. И да станеш а смях и подигравки, че вървиш като слон и хипопотам. :) Затова избери предпочивен ден след който си у дома и треската и сковаността на тялото ще преминат незабелязано а околните.

Ако инструкторът ти даде кръгова тренировка на скрипци, значи ти предлага една адаптационна тренировка. Тоест преценил е, че първо трябва да посвикнеш с натоварването. Гледай тая кръгова да не продължи прекалено дълго. А след нея да следва кръгова тренировка с тъй наречените "свободни тежести" (тоест не са машини), а това са щангите и дъмбелите. Те дават маса и сила. Или стягат тялото според използваната тежест и броя серии,повторения.

Помисли предварително какво ще искаш от инструктора: маса, сила, релеф, топене на мазнини или нещо друго. Тоест казано на фитнес език, какви са целите ти в тренировките. И тогава той ще изготви тренировка адаптирана към желаните от теб резултати. Питай го за храненето. Фитнесът върви заедно с хранителния режим, а той се видоизменя за всеки конкретен човек според желаните от него резултати.

redbul2
07-10-2014, 17:46
Добре е да трае около 1 час, плюс-минус 10-15 минути.
Става въпрос за тренировката,а не за кардиото. :D

anonymous708973
07-10-2014, 18:57
Целта ми е сила плюс топене на мазнините, разбира се.
Искам по-здрави рамене и ръце, искам да мога да се набирам, да правя повече лицеви. Искам по-оформен корем, по принцип това ми е проблемната област, там ли се лепи. Малко по-стройни крака и по-изпъкнало дупе. Нищо неизпълнимо, в общи линии.
Това за кардиото след тренировка не го знаех, но ще го правя задължително :)

Благодаря ти, допадат ми обясненията ти!
Мускулната не ме тревожи, имала съм жестока мускулна, продължаваща 4 дни :D

Rakshy
07-10-2014, 21:30
Имаше клипче на Phil Heat, в което каза, че това е тайната на бодибилдинга - да топиш мазнини докато градиш мускулна маса. Така че, успех с това :D

DownloadVirus
07-10-2014, 21:31
Тайната при тях се намира в доста инжекции и хапове основно.Не споменавам храната добавките и тренировките,те са ясни.

Rakshy
07-11-2014, 09:25
Не това имах предвид. Имах предвид, че ще ѝ е трудно хем да става по-силна, хем да свали няколко килограма.

anonymous708973
07-11-2014, 21:14
О, напълно ми е все едно колко килограма съм. Не съм се теглила от поне 6 месеца. Наясно съм, че ако тренирам повече, ще ставам повече килограми. Сантиметрите, огледалото и начинът, по който ми стоят дрехите, са важни за мен :)

Rakshy
07-12-2014, 00:00
Наясно съм, че ако тренирам повече, ще ставам повече килограми.

It doesn't work that way,sweetie...

anonymous708973
07-12-2014, 07:06
Е, не е толкова директна взаимовръзката, но смятам, че в общия случай точно така се получава. Или?

Rakshy
07-12-2014, 07:28
Става твърде бавно, особено ако диетата ти не е изпипана. Ще качваш килограми толкова бавно, че даже няма да ти прави впечатление.

sramejlivkaa
07-20-2014, 19:44
Ако само бягам без да правя силови упражнения нали няма да стана съвсем кльощава. Знам, че това развива краката, а дали развива и задника поне малко. :D

Rakshy
07-20-2014, 22:23
Доста пресилено казано развива... Прогресивното натоварване развива. Ако си решила да тичаш с жилетка с тежести, да.

sramejlivkaa
07-21-2014, 11:56
Ми за прасците знам, че ги развива малко или много. Но все пак е кардио и се отслабва, но ако се практикува само това нали няма да ти стопи всичко останало и да останеш съвсем като скелет. Знам, че звучи тъпо ама.. :D

mayaaa
07-21-2014, 12:04
^ Ако ще тичаш, прави спринтове. Те стягат много повече от бавното тичане.

sramejlivkaa
07-21-2014, 15:05
^ Ако ще тичаш, прави спринтове. Те стягат много повече от бавното тичане.

И на мен това ми е направило впечатление, въпреки че повечето хора казват, че имало по-голям ефект от бавно бягане.

Rakshy
07-21-2014, 21:51
Има много спорове за HIIT, не мисля, че сме вещи по въпроса. Прасците са главно генетични, нямаш особено голяма възможност за развитие.
Диетата би ти изяла мускулите, не упражненията.

Rakshy
07-21-2014, 21:52
Принципно за изгарянето на мазнини се твърди, че по-дългите и по-бавни сесии кардио отключват процесите, при които се изгарят мазнините.

Ама ти си тичай, едва ли ще ти навреди.

anonymous708973
07-23-2014, 17:11
http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/wp-content/uploads/2014/07/479x479xpre-post.jpg.pagespeed.ic.bEdmNxWZF_.jpg

Някой да коментира, моля?

anonymous908491
07-23-2014, 17:16
хахахаххаха, коментирам, но ми идва само да се смея на такива тъпизми

s0b1esk1
07-23-2014, 20:12
лелелеле... колко смях има по тоя свят. папугаи кажи им, че не ми се занимава точно сега https://www.youtube.com/watch?v=UtVe6_6MMVs

anonymous708973
07-23-2014, 20:43
Добре бе, като много разбирате, айде дайте акъл какво се яде преди и след тренировка и след колко време.

BaffaLsc
07-23-2014, 20:54
Час преди тренировка може да си направиш някое смуути :) А след тренировка се яде банан, стафиди, сушени плодове и то веднага след нея. Чакаш час и вече може да хапнеш по-стабилно. Аз и преди и след все смутита си пия, вече даже натрошавам ядки и не се усещат и е супер, тъй като има хем плодове, хем бая протеин, някой път и извара слагам. Експериментирай, става много вкусно, а в същото време супер полезно и бързо

102
07-23-2014, 20:55
рецепта за къси крака

anonymous708973
07-23-2014, 21:18
Час преди тренировка може да си направиш някое смуути :) А след тренировка се яде банан, стафиди, сушени плодове и то веднага след нея. Чакаш час и вече може да хапнеш по-стабилно. Аз и преди и след все смутита си пия, вече даже натрошавам ядки и не се усещат и е супер, тъй като има хем плодове, хем бая протеин, някой път и извара слагам. Експериментирай, става много вкусно, а в същото време супер полезно и бързо

Смутита ясно, ама какви?
Едва ли от смути с ананас и портокал има голяма полза :)
С извара бих си направила. Даже си замразих сега ягоди и боровинки, мислех с прясно и кисело мляко да ги разбия, мога вместо това с извара, примерно. Подходящо ли ще е?

Rakshy
07-23-2014, 23:52
Мех, колкото човека питаш, толкова мнения ще получиш за pre- и post- workout храненето. Според мен най-добре е овесените ядки около час преди тренировката, едно кафе малко преди тренировката (или там някъв боооостер) и след нея източник на протеин(шейк, храна). Протеина, защото тогава би трябвало да имаш подобрен метаболизъм, нива на инсулин, и още куп неща, от които се предполага, че аминокиселините от този протеин отиват директно във възстановяването на мускулите ти. Също така, важно е, ако си изпила кафето да пиеш вода по време на тренировката, защото кафето е диуретик (friendly reminder). Можеш да вкараш и въглехидрати по същата причина като протеина.
За колко време след тренировката: old-school принципа е след поне час да ядеш. Сега се яде веднага след тренировката, което според мен е по-добрия вариант.


Повечето хора пият "бърз" белтък след тренировката, за да може да се усвои максимално бързо, докато изварата и киселото мляко се водят "бавни" белтъци и може би не са най-добрия избор за шейк след тренировка. По-добре с прясно мляко или суроватъчно протеинче.
Broscience или не, повечето го правят и уж работи.

BaffaLsc
07-24-2014, 12:35
Смутита ясно, ама какви?
Едва ли от смути с ананас и портокал има голяма полза :)
С извара бих си направила. Даже си замразих сега ягоди и боровинки, мислех с прясно и кисело мляко да ги разбия, мога вместо това с извара, примерно. Подходящо ли ще е?
Оо,не! Съветвам те да изключиш всичко млечно, освен извара. След тренировка принципно е хубаво да се пие протеин като добавка, тъй като се разтваря и затова се усвоява много бързо, но предполагам, че няма да искаш да си купуваш протеин на прах, така че извара е ок. Можеш да си направиш смути от праскова, кайсия, банан, извара, магданоз, коприва, сурови яйца /грам не се усещат, уверявам те/, натрошени ядки /те също не се усещат/, дори понякога аз слагам овесени ядки, в блендера стават на прах. Слагаш и един сок от лимон и си готова! Хем витамини колкото си щеш, хем протеин от яйцата, ядките и овеса, хем супер зареждащо. Другото, което правя от скоро, е да варя яйца и после белтъка го пъхам в блендера и той става на прах и грам нищо не се усеща, супер освежаваща напитка.

anonymous708973
07-24-2014, 12:37
Благодаря и на двама ви! :)

Бъф, никак не ми пречи и протеин на прах да си купя, но не мисля, че съм "дорасла" още за него, пък и грам не разбирам, за да знам на какъв да се спра.

BaffaLsc
07-24-2014, 17:33
Ако имаш интерес, аз ще ти препоръчам на изгодна цена, качествен. :) Не е нужно да имаш кой знае какъв стаж в залата за протеин. Все пак не е химия, а лесен начин и да не ядеш прекалено много месо примерно.

anonymous908491
07-24-2014, 18:21
Все пак не е химия


Толкова нагло лъжеш, че задника ти се подува

BonnieandClyde666
07-24-2014, 18:42
За закусчица, обядче и вечерка-метанче, анаварче и стромбичка!

Rakshy
07-24-2014, 19:55
Anavar is for pussies.

BaffaLsc
07-25-2014, 08:10
Толкова нагло лъжеш, че задника ти се подува

Престани да се опитваш да я объркаш. Стероидите са само за глупаци, на които не им пука за здравето и бъдещите им семейства! Пантерке, не го слушай. Нищо общо с химията нямат.

heartshapedbox
07-25-2014, 08:17
Аз, като нищо неразбираща от подобни неща, искам да попитам защо е нужно да пиете химия (или добити по химичен път прахчета/хапчета), като можете да си набавите въпросния протеин с храна?

s0b1esk1
07-25-2014, 09:00
За закусчица, обядче и вечерка-метанче, анаварче и стромбичка!

не говори такива простотии, че некой наистина ще вземе да ти се върже. ако някой направи такъв цикъл ще му се смея до живот :Д

sramejlivkaa
07-25-2014, 12:55
И аз се чудя от къде сте толкова убедени, че този протеин на прах не е химия.

Anonys
07-25-2014, 13:16
Вие по цял ден приемате ГМО и обработени храни, а за един протеин ми размишлявате, дали бил химия.

Тромбоцит
07-25-2014, 15:30
Естествено, че е химия. Разработва се от фармацевтични компании и т.н, но далеч не е вредна като стероидните производни.

Аз винаги съм предпочитал да ям, отколкото да пия концентрати, но това си е до личен вкус. Факт е, че голяма част от продуктите рекламирани под протеини в съдържанието си имат значително количество захари.
П.С Изварата съдържа казеин, препоръчва се преди лягане, за да снабдява с енергия организма по време на сън. Изварените сандвичи "Експрес" са страхотни ПинкПантер, можеш да ги видиш в сайта на ББ-тийм. По принцип е противопоказно да се пие прясно мляко непосредствено преди тренировка, но ако е 2-3ч преди тежко физическо натоварване е окей.

BonnieandClyde666
07-25-2014, 16:01
Вие по цял ден приемате ГМО и обработени храни, а за един протеин ми размишлявате, дали бил химия.
++++++++++++++++++++++++ Добре им го каза! Аз само ще го подчертая!

anonymous908491
07-25-2014, 16:33
Вие по цял ден приемате ГМО и обработени храни, а за един протеин ми размишлявате, дали бил химия.

Размишляват залупеняци като теб, на другите им е ясно, че е химия.


++++++++++++++++++++++++ Добре им го каза! Аз само ще го подчертая!

Пораснаха ли ти вече топки ?


Престани да се опитваш да я объркаш. Стероидите са само за глупаци, на които не им пука за здравето и бъдещите им семейства! Пантерке, не го слушай. Нищо общо с химията нямат.

Написах, че гъза ти расте като лъжеш и реши да пробваш ли ?

Rakshy
07-26-2014, 02:00
По принцип е противопоказно да се пие прясно мляко непосредствено преди тренировка, но ако е 2-3ч преди тежко физическо натоварване е окей.

Защо?



Като се почнете с тия "химии" нямате спирка, дей*а.
Пие се протеина, защото излиза по-евтино за доза и е по-лесно за приемане.
По никакъв начин не е доказано да е вредно за човека, освен ако имаш нетолерантност към някоя от съставките му- лактоза и т.н.


@heartshapedbox опитай се при положение, че ти трябват към 200 (да е по-кръгло) грама протеин на ден, да го приемеш под формата на храна. Ако приемем, че за всеки 85 грама телешка кайма получаваш 24 грама протеин ще ти трябват приблизително 700 грама кайма да изядеш, което като цена ти е около 15 лева, зависи от къде я купуваш. И това да го правиш всеки ден в продължение на Х дни. А и протеина е ДОБАВКА най-вече. Т.е. ако си изяла примерно 170 грама протеин от храна,пиеш 1 шейк, за да ги докараш до 200.
А и същите съставки, които са в протеина ги има и в сухото мляко, което някои дават на децата си...

BaffaLsc
07-26-2014, 10:05
++++++++++++++++++++++++ Добре им го каза! Аз само ще го подчертая!

И аз съм съгласна. Приемат се на прах, защото всяко нещо, което е под формата на течност, се усвоява по-добре от организма и по-бързо. Ако искате дайте да мелим месото в блендърите и направо да си го пием

DownloadVirus
07-26-2014, 10:12
Познавам хора,които са го правели..

Rakshy
07-26-2014, 13:02
Ако искате дайте да мелим месото в блендърите и направо да си го пием

Почти 100% сигурен съм, че се думата, която търсиш е кайма :D :D

Тромбоцит
07-26-2014, 13:11
https://www.youtube.com/watch?v=TuYvWolWLUE На такива неща се смея.
Нали знаете, че всичко, щом е течно става от обикновена храна - "супер храна". Не случайно евол. е довела до развитието в чов. организъм на ензими като пепсин, трипсин, амилази, липази, холеви и хенодезоксихолеви киселини. Един шейк- окей, два - окей, ама да се мели всичко във блендер + вода и да се пие като някой бройлер е лишено от смисъл и признак, че индивидът може би е имбецил.

BaffaLsc
07-26-2014, 13:40
Почти 100% сигурен съм, че се думата, която търсиш е кайма :D :D

Ами... не :D

anonymous708973
07-31-2014, 14:38
Пийпъл, въпрос:
Вчера правих 4х15 хиперекстензии. Кръстът бая ме болеше. Днес усещам изключително приятно напрежение в задното бедро и кръста, имам чувството, че ходя по-надупена, сякаш това ми е нормалната стойка 8-) Инструкторът каза, че с хиперекстензии се оправяла стойка, явно това е имал предвид. Както и да е, въпросът ми е предимно относно кръста - опасни ли са тия упражнения? Днес наистина го чувствам добре, но вчера си болеше.

BonnieandClyde666
07-31-2014, 14:55
Хиперекстензии и кои други?

anonymous708973
07-31-2014, 19:19
Какви други упражнения ли имаш предвид?

Rakshy
08-01-2014, 01:30
Както и да е, въпросът ми е предимно относно кръста - опасни ли са тия упражнения?

За т'ва говореше Bonnie.

Иначе точно обратното би трябвало да бъде. Доста полезни са поради ред причини, но главно за да можеш да постигнеш баланс, защото всички седим по доста голяма част от времето си, което напряга главно предната част на тялото ни, което ни изкривява, защото задната част на тялото ни куца. Затова е много важно да се тренира кръста, задното бедро, задното рамо.
Принципно най-добрите машини за подобни неща са на Westside Barbell, но за съжаление не знам да има тяхна стока в България, а и да има едва ли някой ще се изръси с толкова пари за машина, която масата от хора не знаят как да използват. А иначе съвет докато ги правиш е: давай с по-бавни повторения и по-натам хващай диск в ръце докато ги правиш - сътворява чудеса, особено със самочувствието при изпълнението на мъртва тяга.
#StayStrong

anonymous708973
08-01-2014, 09:25
Аз само за хиперекстензиите питах, само от тях ме болеше кръста.

О, това с диска е суперидея! Каква тежест да гледам да е - 2.5 по-скоро или да си е нормално към 10 кг?

Още един въпрос:
Как да осъществя интервално бягане на пътечката във фитнеса? Как да разпределя времето? По принцип ще ми е по-лесно да гледам избяганата дистанция, примерно мога на всеки 250-500 метра да сменям от 6-8 км/ч на 12 км/ч? Изчетох няколко статии, но бяха все за бягане навън.
По програма имам 30 минути пътека след тренировката - това, с оглед на прочетеното, ми се вижда доста за интервално, гледам, че хората обикновено бягат по 15-20 мин така.

BonnieandClyde666
08-01-2014, 18:45
Мале, от екстензиите те боли кръстът! Ами, ако тръгнеш да правиш тяга, сигурно ше умреш.
За кардиото-най добре да не е във фитнеса, интервално вкъщи или интервално навън! :)

Rakshy
08-01-2014, 23:07
Ако я болят мускулите около кръста няма абсолютно никакъв проблем, ако са дискове на грабнака тогава е тегаво :D

За тежестта с колкото искаш пробвай обаче 5 или 10, 2.5 е смешно, или пък ако е 2.5 си я сложи зад врата а не пред гърдите.

Ако треньора ти е сложил 30 минути просто кардио най-вероятно не става въпрос за HIIT, а за бягане със средно темпо. Нищо не ти пречи да правиш кардиото във фитнеса, въпреки че навън е по- "полезно".

anonymous708973
08-02-2014, 11:01
Благодаря!


Мале, от екстензиите те боли кръстът! Ами, ако тръгнеш да правиш тяга, сигурно ше умреш.

Да, разбрахме колко си корава, сега се научи да четеш (за да видиш, че в деня след тренировката кръстът ми беше като прероден) и си използвай знанията да помагаш, а не да критикариш.

BonnieandClyde666
08-02-2014, 11:40
Ей, тва дебелите хора сте моного обидчиви! :С И, да корава съм, ти като си мазна пихтия, аз какво съм ти виновна? Стани и ти! ;) Хората четат, интересуват се, тренират здраво, а не задават разни глупави въпросчета! Като си толкова отворена ела да те потренирам аз и тогава не само кръстчето ше те заболи, ами ше ревеш 3 дни и 3 нощи от болка-не за друго, щото ше си много тренирана от преди това с разни "инструкторчета" и отличния ти хранителен режим, който спазваш за намаляване на тлъстините.
Повече не ми се обяснява! Със здраве си остани и със здраве си слабей! ;)

tireheb
08-02-2014, 12:38
Ей, тва дебелите хора сте моного обидчиви!

ПО-ДОБРЕ НА ХЕРОИН, ОТКОЛКОТО ДЕБЕЛ

anonymous708973
08-02-2014, 13:41
Ей, тва дебелите хора сте моного обидчиви! :С И, да корава съм, ти като си мазна пихтия, аз какво съм ти виновна? Стани и ти! ;) Хората четат, интересуват се, тренират здраво, а не задават разни глупави въпросчета! Като си толкова отворена ела да те потренирам аз и тогава не само кръстчето ше те заболи, ами ше ревеш 3 дни и 3 нощи от болка-не за друго, щото ше си много тренирана от преди това с разни "инструкторчета" и отличния ти хранителен режим, който спазваш за намаляване на тлъстините.
Повече не ми се обяснява! Със здраве си остани и със здраве си слабей! ;)

Треньорът ми се занимава с един куп бодибилдъри и има повече години опит, отколкото ти си живяла като цяло.
И не че нещо, но съм по-слаба от теб :) Не клечава, никога не съм била клечава, но съм по-слаба.
Да не говорим, че дупето ми е далеч от плоско, както беше наречено твоето... многократно. Няма да изпадам в доказваници в стил трети клас и да си пускам снимка на дупето, за да чуем мнението на мъжката част от форума.

Не искам да се заяждам, затова не ми злобей. Отговорих ти по този начин, защото се заяде първа. Преглътни си сега злобната женска природа и не превръщай хубавата тема в поле за лична изява.

Чета доста, но е море от информация и се радвам на съвети, затова и съм много благодарна на Бъф, която ми обяснява доста неща на лични, и на Rakshy.
Задавам въпрос, който ми е важен, защото касае кръста ми, който имам намерение да ползвам и след 30 години. В семейството имам човек с дискова херния, знам какво е, желая да го избегна, затова просто питах дали е нормално да ме боли по време на дадено упражнение.

anonymous908491
08-02-2014, 13:58
Да не говорим, че дупето ми е далеч от плоско, както беше наречено твоето... многократно.


Значи все пак уважаваш мнението ни



Няма да изпадам в доказваници в стил трети клас и да си пускам снимка на дупето, за да чуем мнението на мъжката част от форума.


но също така и те е страх да го чуеш

Rakshy
08-02-2014, 15:21
Значи все пак уважаваш мнението ни

Няма хора, на които да не им пука какво говорят за тях :/

anonymous908491
08-02-2014, 15:37
Няма хора, на които да не им пука какво говорят за тях :/

Дали няма, на мен ми е през кура мнението на някви в индивиди, които съм срещнал в нета.

redbul2
08-02-2014, 18:16
Пийпъл, въпрос:
Вчера правих 4х15 хиперекстензии. Кръстът бая ме болеше.

15 повторения на серия е много за начинаещи и хора, които правят упражнението за пръв път. В началото е най-добре да започнеш с 3х10 повторения. Като натоварването върви по градация нагоре: отначало започваш с отпуснати ръце, в следващи тренировки прибираш ръцете пред гърдите, в още по-следващите тренировки слагаш ръцете зад главата и така натоварването е максимално.
Плавно се вдигаш нагоре и плавно,постепенно се отпускаш надолу и спускаш главата до пода почти. Обаче както писах това да става плавно и контролирано със забавяне, а не рязко надолу, пасивно неконтролирано движение под силата на тежестта.

И когато сериите със собствено тегло ти станат леки, започваш с малки дискове допълнителна тежест. Които притискаш неподвижно към гърдите. Постепенно увеличаваш теглото на дисковете: 5, 10, 15, 20 кг. Ако единият диск е вече лек,а по-големият много тежък, можеш с малко повече сръчност да направиш комбинация от два леки диска до междинната тежест между по-лекия и по-тежкия стандартни дискове.

Нагоре се повдигаш като се стремиш това да не става рязко и да не използваш силата на инерцията, а просто чрез стягане на съответните мускули. Които по тоя начин се натоварват и заякват много. :)

Rakshy
08-02-2014, 18:34
Дали няма, на мен ми е през кура мнението на някви в индивиди, които съм срещнал в нета.

Не лъж' бе.

anonymous708973
08-02-2014, 20:16
Страхотно!! Много ти благодаря!
Инструкторът ме почна директно с ръце пред гърдите и с по 15 повторения в серия :д

Rakshy
08-03-2014, 01:02
Принципно най-трудно е с тежестта зад врата, а най-лесно е с ръцете пред гърдите. Средното положение е с изпънати напред ръце. Според мен няма нищо лошо в 4х15 на които те е сложил, все пак първоначалния шок е много готин, а и по-важното помага ти да развиеш връзката с мускулите т.е. след като знаеш как се прави ще целиш същото. Много bro-та всяка тренировка я почват с коремни преси + хиперекстензии 4х30 и 4х произволна цифра :D

redbul2
08-03-2014, 19:55
Страхотно!! Много ти благодаря!
Инструкторът ме почна директно с ръце пред гърдите и с по 15 повторения в серия :д
Би могло да се започне и с ръце пред гърдите, но според мен е най-добре за начало да се правят около 3х6 повторения,постепенно се стига до 3х8, сетне 3х10.
3х15 се смята за оптимален брой хиперекстензии за средно напреднали във фитнеса. Които правят това упражнение от доста време. Някои трениращи в добра форма правят по 1 или 2 серии с голям брой повторения 20-25 или 30, като в тоя случай подобна серия (серии) може да се използва и като добра загрявка за кръста.

Но за начало според мен е подходящо по-малък брой на серия: 6 до 8 и после 10. Когато мускулите заякнат, те поемат цялото натоварване върху себе си и дори по тоя начин предпазват гръбначния стълб и таза от травми. Става нещо като мускулен корсет, който поема голяма част от натоварването на костите.

girlwithblueeyes
08-05-2014, 14:59
Малко глупав въпрос обаче какво значение има дали размера е премерен на топло или студена ръка?*blush

anonymous708973
08-05-2014, 15:51
Топла ръка вероятно ще рече веднага след тренировка, когато мускулът е напрегнат, съответно малко по-голям отколкото по принцип.

girlwithblueeyes
08-05-2014, 16:05
И аз така помислих хъмм обаче не е ли по логично да се мери студена .След като тогава си е в нормално състояние ?

Rakshy
08-05-2014, 18:06
Топла- post workout след като си се напомпал
Студена- без да си се напомпал

Хората си казват размера след тренировка просто защото е по-голям :D Никой не си мери увисналата патка... :D

redbul2
08-05-2014, 20:46
И аз така помислих хъмм обаче не е ли по логично да се мери студена .След като тогава си е в нормално състояние ?

Логично е! И така се прави. Мери се студена. Студена е в нетренировъчните дни и в деня преди тренировката. Това е реалната обиколка при стегнат бицепс.
Обаче се мери и топла. Топла е веднага след тренировката до 1 час след нея. Тоя размер е доста информативен. Показва колко голяма максимално може да стане ръката при добро напомпване. Макар и временно.
Освен това колкото е по-голяма разликата между "студена" и "топла" толкова по-добра и натоварваща е била тренировката, по-резултатна и продуктивна. Разликата може да бъде само 1 см, а може и 3-4 см (примерно от 39 студена на 42,5 см топла). Във втория случай има максимално напомпване и тренировката е била доста натоварваща,интензивна.

Rakshy
08-06-2014, 00:57
В най-слабите ми тренировки имам пик от 3 см... Тия цифри, които написа не са много legit :D Но другото е така като цяло.

Някой да е пробвал тренировки по системата на Прилепин?

girlwithblueeyes
08-06-2014, 20:07
Някакви начини за подобряване бройката на набиране.:) ? Освен набиране :D

redbul2
08-06-2014, 20:19
Един от начините е набиране на специалната машина с противотежест, която постепенно намаляш докато свикнеш само със собствено тегло за определената бройка. Друг начин е да теглиш вертикален скрипец пред гърдите, като стигнеш в сериите тежест близка до собственото тегло. Добър начин е в началото да се правят набирания три пъти седмично, равномерно разпределени през седмицата.
И освен това трябва да се засилят бицепсите за по-лесно набиране.

girlwithblueeyes
08-06-2014, 21:39
Много благодаря:)
Но за съжаление ми трябва увеличавене на бройката с 5 до края на месеца .А ми е страшно натоварено и трудно отделям време за спорт напоследък.

Rakshy
08-07-2014, 01:09
Тъъ никой няма представа за Прилепин, no problem.

Правиш повече набирания, като засилиш мускулите включени в движението, по-скоро мускулните групи. В случая гърба и бицепсите, както и предмишницата. Ако ги правиш с длан към теб на тесен хват най-вероятно половината работа вършат бицепсите и предмишницата. Най-много ще ти помогне методиката на Българския метод тренировки, т.е. не методиката, а идеята за зараждането - редовното упражняване. Правиш възможно най-често набирания => ставаш по-добър. Т'ва извинение с времето не го използвай. Можеш да се набираш буквално навсякъде стига да можеш да се хванеш, в това число каси на врати, фитнеса, дървета, конструкциите, на които се тупат килимите a.k.a. лостове :D така че да...

girlwithblueeyes
08-07-2014, 06:53
Е малко трудно ще тръгна с 15 см токче да се набирам по дърветата :D но това за вратите не е лоша идея .Приятелят им има лост за набиране в тях и аз се възползвам от него .
Мерси за помощта иначе ;P

redbul2
08-07-2014, 08:53
Трябва да засилиш горната част на гърба и бицепсите с допълнителни упражнения. Набирания можеш да правиш на серии с почивки между тях. Като се опитваш да стигнеш общ максимален брой набирания.
Както писах правиш поне 3 пъти седмично през ден-два. Иначе ако се правят един път седмично само в деня за гръб се губи форма и бройката спада при начинаещи. Можеш да опитваш и друго. Правиш съответния брой чисти пълни повторения и след това не спираш, а продължаваш с частични повторения докато настъпи отказ. При следващи тренировки опитваш част от частичните повторения да направиш пълни.
Както писах можеш да потърсиш и някоя зала в която има машина за асистирано набиране с противотежест. Някои момчета, които не могат да направят нито едно набиране, много бързо стигат до 3-4 пълни серии на тази машина.

girlwithblueeyes
08-07-2014, 09:17
Попринцип правя всеки ден набирания искам или не искам :D без тези дни защото имам малко проблеми .Такаче не ми е проблем да правя всеки ден . Тази машинка мисля че я имаме и ние и ще я видя дано успея да ги вдигна тези набирания . Иначе също така правя упражнения като Придърпване на скрипец зад врат,пред гърди ,гребане ,Тяга , и още няколко .Лицеви опори правя доста .

DownloadVirus
08-07-2014, 10:53
Много съвети давате,а колко набирания правите всъщност?

Max331
08-07-2014, 23:41
Ако може да попитам как може да си възвърна формата сега съм с 3-4 кг от горе поради това че не тренирах 3 месеца :)
И още 1 въпросче, нормално ли е за 1.67,66-7 кг?
Правя 9 набирания за бицепс,11 за гръб.

Rakshy
08-08-2014, 01:00
Много съвети давате,а колко набирания правите всъщност?

Еми използвам нещата, които написах, за да дигна бройката. Иначе доста малко, най-слабото ми движение е това.

redbul2
08-08-2014, 11:48
Много съвети давате,а колко набирания правите всъщност?
Сега правя за гръб с широк хват три серии 15-15-12, а за бицепс с допълнителна тежест 2 серии: 10х5кг и 8х10 кг. но с 10 кила не са чисти и с пълна амплитуда. Правя ги за качване на силата.

anonymous708973
08-09-2014, 08:43
Както писах можеш да потърсиш и някоя зала в която има машина за асистирано набиране с противотежест. Някои момчета, които не могат да направят нито едно набиране, много бързо стигат до 3-4 пълни серии на тази машина.

Как изглежда тази машина?

DownloadVirus
08-09-2014, 09:11
https://www.google.bg/search?q=pull+up+machine&tbm=isch&imgil=1txVVg_mNqi7xM%253A%253BTlyplxorQCi8yM%253Bh ttp%25253A%25252F%25252Fwww.huffingtonpost.com%252 52F2012%25252F09%25252F25%25252Ffix-your-form-how-to-exercise-pull-up-machine_n_1909397.html&source=iu&usg=__mIRsTUpav0FvbpBNMmenjSlp--I%3D&sa=X&ei=juXlU4PkB-T4yQPB0YEw&ved=0CCEQ9QEwAQ&biw=1440&bih=808#facrc=_&imgdii=_&imgrc=kQTxwJNqFT7nkM%253A%3BE8Y06c3h22IwrM%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.sparkpeople.com%252Fassets%252Fe xercises%252FAssisted-Pull-up-Machine.gif%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.sparkpeople.c om%252Fresource%252Fexercises.asp%253Fexercise%253 D272%3B263%3B350

anonymous708973
08-09-2014, 09:37
Благодаря!
Още един въпрос - все повече чета, че смутитата с протеин и т.н. са по-скоро за след тренировка, а преди нея се ядат сушени плодове и т.н., какво мислите?

Rakshy
08-09-2014, 11:14
Има хора, които с влизането си в залата пият протеин и веднага след тренировката пият протеин.
Има хора, които ядат и след 1-2 часа отиват да тренират и след това пият протеин.
Има хора, които пият pre-workout, тренират, пият протеина и тогава ядат сушените плодове.
А има и хора, на които не им пука какво и кога са яли а директно отиват и тренират :D

Яж си ядките, след това пий протеина. Не казвам, че е доказано с проучване или нещо подобно, просто така е по-разумно.

girlwithblueeyes
08-11-2014, 20:01
Такам да питам попринцип съм доста тренирана не е да кажеш че съм обездвижена . Когато правя шпагат или си слагам краката зад врата няма проблем .Обаче като клякам малко ме боли дупето,някакъв начин да променя това?

s0b1esk1
08-11-2014, 20:21
лелелеле.. кви са тия специални храни, добавки и глупости. не сме в хАмерика, за да си давате такива съвети. стига сте чели тия простотии в интернет

Rakshy
08-12-2014, 00:50
Такам да питам попринцип съм доста тренирана не е да кажеш че съм обездвижена . Когато правя шпагат или си слагам краката зад врата няма проблем .Обаче като клякам малко ме боли дупето,някакъв начин да променя това?

По-точно?

girlwithblueeyes
08-12-2014, 01:00
Е трябвa ли дa кaзвaм къде ме боли:Д

CoockieMonster
08-12-2014, 08:00
liquid off някой да е пил? Препоръчаха ми го, защото задържам течности, а и се подувам рано сутрин и късно вечер.


КОгато тичам след силовите забелязах, че не ми се потят ръцете. Рамото-да, но надолу-не. И аз прецених, че това е така, защото не е покрито с дреха. И започнах да обличам блузон докато тичам. Определено се потя повече. Ръцете също се потят, но не толкова, колкото ми се иска. :D Дали изпотяването има общо със свалянето на мазнини? И колкото повече се изпотиш, толкова повече чистиш? Или това е само "мит"..? :)

Rakshy
08-12-2014, 11:56
Е трябвa ли дa кaзвaм къде ме боли:Д

"Боли ме гъза докато клякам", пробвай да отидеш на лекар и да му кажеш само това и виж колко ще ти помогне :D

girlwithblueeyes
08-12-2014, 12:02
Боли ме дупето звучи по добре :D

Имаш ЛС :D

Rakshy
08-12-2014, 12:24
liquid off някой да е пил? Препоръчаха ми го, защото задържам течности, а и се подувам рано сутрин и късно вечер.


КОгато тичам след силовите забелязах, че не ми се потят ръцете. Рамото-да, но надолу-не. И аз прецених, че това е така, защото не е покрито с дреха. И започнах да обличам блузон докато тичам. Определено се потя повече. Ръцете също се потят, но не толкова, колкото ми се иска. :D Дали изпотяването има общо със свалянето на мазнини? И колкото повече се изпотиш, толкова повече чистиш? Или това е само "мит"..? :)

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070609190533AApOHfJ Тук е написано много хубаво.
Изгарянето на мазнини става при определи температури и пулс, потенето е начина на тялото да се охлади. Това къде се потиш си е генетично малко или много.
Дадената температура и пулс предизвиква изгаряне на мазнини, но и предизвиква потене. Иначе не, самото потене не гори мазнини.
Много хора не взимат под внимание факта, че потенето е загуба на течности от тялото. От там идва и това, че като се премерят преди и след тренировка са изгубили някакви грамове. Хората започват да си мислят, че това е защото са изгорили мазнини, а те просто са загубили водно тегло. Дано да си получила отговор на въпроса си :D