PDA

View Full Version : Как да се справя с "надувките" в училище?



mi6ok123
05-31-2014, 16:30
Здравейте, четох как да се справиш с тормоз и дразнители в училище, но моят проблем обикновено не е такъв. В училище имаме хора, който се имат за много повече от другите, затова обичат да използват останалите 22 човека за своя собствена изгода. Всеки прави, каквото те им кажат, тяхното мнение все едно е на първо място, както и обичат да се подиграват на другите (въпреки, че не точно пред тях, но все пак...). Навсякъде във всички статии пише да не обръщаш внимание и обикновено аз правя така, но това просто излиза извън релси и изглежда няма да се оправи с мълчание, а не искам да гледам една и съща гледка още толкова години. Също така всеки от класа го е страх да им каже нещо, все едно не знам какво ще стане. Моля ви за съвет как да се справя с тях и как по-скоро да им покажа, че не са над другите, а са на същото ниво - един вид да ги сложим на място и веднъж завинаги да млъкнат. Благодаря, предварително.

an7raks
05-31-2014, 16:44
като за начало спираш да бъдеш "мишок"... Като ти подхвърлят нещо, го обръщаш на ирония и смях за тяхна сметка и като цяло много не ги ебаваш... Във всеки клас е така... Овцете имат нужда от овчари... гледай ти да си от последните...

Borntobewild..
05-31-2014, 17:29
като за начало спираш да бъдеш "мишок"... Като ти подхвърлят нещо, го обръщаш на ирония и смях за тяхна сметка и като цяло много не ги ебаваш... Във всеки клас е така... Овцете имат нужда от овчари... гледай ти да си от последните...

Определено съм ЗА това.. Самата аз действам на този принцип, защото във всяко училище ги има, но в моето са МНОГО, за жалост, но са ме виждали, че не си по плювам и не им мълча и се укротяват за известен период от време, след това пак се започва и така се развива тази сцена многократно, но по-добре да спрат, дори да е за 2-3 седмици, отколкото нищо :)

RapExotic
06-01-2014, 16:31
Нали знаеш - обединението прави силата. Или се обединявате 22 човека и им се противопоставяте или си мълчите и минавате между капките. Сам нищо не можеш да направиш.

Kukuto
06-01-2014, 21:36
Побойници?

an7raks
06-02-2014, 09:29
Нали знаеш - обединението прави силата. Или се обединявате 22 човека и им се противопоставяте или си мълчите и минавате между капките. Сам нищо не можеш да направиш.

'ма то не е задължително да ги бият/въпреки, че никога не е излишно/... Тея "готяните" се крепят на мнението на околните... Ако няколко пъти ги затапи пред всички и смехът да е за тяхна сметка, ще спрат да се занимават с него...

RapExotic
06-02-2014, 12:56
'ма то не е задължително да ги бият/въпреки, че никога не е излишно/... Тея "готяните" се крепят на мнението на околните... Ако няколко пъти ги затапи пред всички и смехът да е за тяхна сметка, ще спрат да се занимават с него...

Никъде не съм казал, че трябва да ги бият. Могат да се противопоставят като ги игнорират, като им противоречат или като ги затапят. С една дума да им покажат, че не са толкова готини за колкото се мислят. Важното е да са единни, а не един да прави нещо, а другите да гледат сеир.

Mozzela
06-02-2014, 13:10
Никъде не съм казал, че трябва да ги бият. Могат да се противопоставят като ги игнорират, като им противоречат или като ги затапят. С една дума да им покажат, че не са толкова готини за колкото се мислят. Важното е да са единни, а не един да прави нещо, а другите да гледат сеир.

А защо боят го изключвате като вариянт? Дайте да гледаме като реалисти, ако някой ти се прави на интересен в лицето, дали няма да го натупаш едно хубаво? Така даже услуга ще му направиш, за да не се прави на интересен, защото ако попадне на грешен човек, ще е и по-лошо!

an7raks
06-02-2014, 13:25
А защо боят го изключвате като вариянт? Дайте да гледаме като реалисти, ако някой ти се прави на интересен в лицето, дали няма да го натупаш едно хубаво? Така даже услуга ще му направиш, за да не се прави на интересен, защото ако попадне на грешен човек, ще е и по-лошо!
Е, да, то винаги можеш да му строшиш физиономията... Всъщност, така бих направил до преди година-две... Има и други методи, обаче, които са и по-ефективни... ;)

Light_Dreamer
06-02-2014, 15:21
А защо боят го изключвате като вариянт? Дайте да гледаме като реалисти, ако някой ти се прави на интересен в лицето, дали няма да го натупаш едно хубаво? Така даже услуга ще му направиш, за да не се прави на интересен, защото ако попадне на грешен човек, ще е и по-лошо!

И аз подкрепям боя като решение. Достатъчно е един от глутницата да удариш и другите ще избягат.

an7raks
06-02-2014, 16:40
И аз подкрепям боя като решение. Достатъчно е един от глутницата да удариш и другите ще избягат.
Не са всички мангали...

draid
06-03-2014, 09:30
Мммм вече бях забравил, че има такива индивиди.Спомням си и в нашият клас имаше 2-3 които постоянно караха някой да им купува нещо, да им носи нещо. Хвърляха им чантите през прозореца и ред такива глупости. И за всичко това си бяха виновни потърпевшите, само като видиш как някой като мишка се скрива и прави всичко което му кажат и ти става ясно, че няма да го бъде. Боя не е вариант, или поне не сигурен вариант. Винаги може да удариш някой пръв и да го изненадаш дори да е по едър от теб, но тоя тип хора които се оставят да ги "командват" тарторите няма да посмеят да го направят. Отделно да удариш един и да се разбягат е не много сигурен сценарии. Когато удариш някой тартор нарушаваш определеният строй, той се чувства застрашен и би направил всичко за да остане силния в лицето на останалите. Най-малкото ще те причакат някъде да ти отмъщават. Най-лесно е да се справят с тях ако се обединят, обаче и това няма да стане. Самосиндикално ако теб лично те карат да правиш нещо никога не го прави, клекнеш ли веднъж до 12 клас ще те мачкат. Тия хора си търсят послушни овце, ако се опънеш като хората няма да се занимават с теб пък другите да се спасяват.

MsMiracle
06-03-2014, 21:44
Това е малко като "преклонена глава сабя не я сече". Те ако са си избрали да са мишки, ти нищо не можеш да направиш. Вече себе си - можеш да промениш. Първата стъпка е да не се засягаш от това което ти казват или правят. И не говоря да не им обръщаш внимание (въпреки всеобщите приказки, това не е решение, дори става по-лошо), а да обръщаш на ирония всичко, по възможност и да се смееш на майтапите на твой гръб.