PDA

View Full Version : Несправедлива забрана.



BathoryZK
06-01-2014, 10:03
Здравейте!
Искам да попитам дали имат право да те третират като непълнолетен, въпреки че си пълнолетен, само, защото все още си ученик. Аз съм 96 набор и вече официално съм пълнолетна. Освен това тази година завърших средно образование, понеже съм тръгнала на училище с набор 95. И въпреки че съм пълнолетна и вече не се водя ученик, преди 2 дни в един бар се наложи да ме изгонят с оправдание, че полицаите са забранили да се допуска набор 96, защото пълнолетни или не те се водят ученици. Искам да попитам дали имат право да вкарват подобни забрани и ако имат, как да им докажа, че вече не съм ученик. Толкова време чаках да стана на 18, за да мога да ходя навсякъде без някой да ми прави проблем, а сега въпреки че има години ме карат да се чувствам унизително заради някаква глупава забрана....

Red.Corp
06-01-2014, 10:34
Няма такава законова забрана. Питай чичо Гугъл за правата и законите да видиш, ако не ми вярваш. Просто си попаднала на задръстеняци и на смотан бар. Следващият път, като ти кажат такова нещо, изсмей им се в лицето, вземи си нещата и иди в някой друг бар, където собствениците и персонала не са такива идиоти. Щом имаш 18 години, имаш правото да правиш каквото си искаш, но не забравяй че носиш отговорност за действията си. А това, че си ученичка или не, няма абсолютно никакво значение.

RapExotic
06-05-2014, 13:14
Няма такава забрана. Щом навършиш 18, без значение дали си ученичка или не, имаш всички права на пълнолетен гражданин. Дори можеш да се оплачеш, че са те изгонили.