PDA

View Full Version : Помощ с родителите.



C0nnec7
06-01-2014, 12:04
Проблемът ми е следния.В момента съм 8 клас и уча във една от най-добрите гимнази в София(може би 2-рата или 3-тата най-добра.).В 7 клас имах по-абсолютно всичко 6-тици и изкарах изпитите с 5,451 по математика и 5,320 по БГ.Общо взето бях пълен отличник.(Имах 5-ци де и то доста по време на сроковете и дори една 4 , но главно 6-тици).Тази година обаче нещо стана.Домързя ме страшно много и почнах да изкарвам страшно лоши оценки.Завърших 1-вия срок с тия оценки :
Англ - 6
БГ - 5
Мат - 4
И наще не бяха никак очаровани.Взеха ми телефона,сприаха ми интернета , наказваха ме.2-рият срок не е много по-различно. По математика няма да имам 4 ,но ще имам 5.(досега имам три 5-ци тоя срок) По английски изкарах една много тъпа двойка и четворка и там не съм много добре,макар че съм сигурен че ще успея да изкарам 6 за срока.Сега идва и трудната част.По БГ досега никой нямаше други оценки , докато не направихме един тест.Тоя тест ни го върнаха преди 3 дни.Бях толкова, ама толкова сигурен ,че ще изкарам добра оценка (поне 5 , ако не 6) и ето,че изкарах 4.И сега трябва да кажа на наще.Лошото е ,че баща ми е много,много взискателен и по-рано въобще не ми позволяваше да изкарвам 5-ци.И ме караше дори да преписвам по цели учебници за една четворка . Тая година не съм преписвал само ми се е карал бая.Та проблема ми е , че трябва да му кажа,а не искам да го разочаровам пак.Знам , че този път много ще се разочарова,тъй като му казах че ще завърша срока добре.А това не е най-лошата част.След 2 дни имам рожден ден и смятах да го празнувам с приятели. И точно преди рождения ми ден като му хвърля такава бомба .... направо не ми се мисли.Какво да направя ?? Как да му го кажа ? Моля ви,дайте съвети.

Ewok
06-01-2014, 12:40
бележкарството е лошо нещо

mrankoniiii
06-01-2014, 12:57
Научи се да преписваш ;)

androidman
06-01-2014, 14:28
ЛОЛ резултатите от изпитите ти са 1:1 с моите миналата година :O иначе недей да се притесняваш за оценките годината почти мина постарай се да изкараш някоя хубава оценка, покажи му , че се стараеш и това мога да ти кажа недей да се притесняваш толкова ;)

RapExotic
06-01-2014, 16:34
Покажи му ги след рожденият ти ден. И също така му покажи дневника да види, че си далеч по-добре от някой други ученици.