PDA

View Full Version : Голямата дилема и вредата



rainforest6
06-01-2014, 17:34
Здравейте. Искам да се допитам до по- опитните от мен. Така, на 14 съм(почти 15). Започнах с фон дьо тените преди точно година. Действително има какво да прикривам- имам един много странен тен на кожата, леки зачервявания, ужасни сенки под очите и някаква странна супер тъмна пигментация под устните. Ползвах досега леки фон дьо тени(есенс, афинитон), но никой не можа да ми изравни хубаво тена без коректор отдолу. Сега си търся фон дьо тен и съм се спряла на ревлон colourstay или photoready. Исках нещо медицинско. Бях се навила много за дермабленд, но пусто като нямат тестери, а и как да ходя да искам да ми прелеят..
Притеснява ме, че хваления colourstay има парабени и не само. На 14 съм, не искам да си развалям кожата, въпреки, че вечерта си чистя всичко.. не знам вече побърках се. Градът ми е малък и избора изобщо е много ограничен..
Моля за някакви съвети..

Runaway11
06-01-2014, 18:48
Моя съвет е да се приемеш такава каквато си! Всеки има несъвършенства, но трябва да се научи да ги приема. Парабените ти са най-малкия пробле в един фдт - ти просто не оставяш кожата си да диша особено ако използваш фдт като колърстей и то всеки ден. Няколко пъти в месеца -да, но всеки ден ще си съсипеш кожата. Ще започне да се състарява по-бързо и ще загуби жизненост. Пробвай да слагаш коректор където имаш нужда - така поне няма да навредиш на цялото си лице. Камофлажния на катрис е хубав. Ти си решаваш, но за мен си още малка за толкова тежки фон дьо тени още ;)

Hilary_
06-01-2014, 20:10
Посъветвай се с козметик за несъвършенствата по кожата ти, вместо да ги прикриваш.

Hayashi
06-01-2014, 20:22
Не питаш това, но пък ще ти е далеч по-полезно. Малка си още и имаш много време да експериментираш. Започти да инвестираш в по-качествена бяла козметика. На първо време намери, които са твоят крем и измиващ гел. Ако ползваш правилните продукти и се грижиш добре за кожата си и най-лекия BB крем ще я прави перфектна.
Срещу пигментацията използвай редовно пилинг и всеки път преди да излезеш навън, слагай слънцезащитен крем с поне фактор 30. Ако слагаш много продукти отгоре, т.е. база, BB/фон дьо тен, пудра, руж и т.н. тогава най-добре е да е с фактор 50.
С правилната рутина за 2-3 месеца ще видиш осезаема разлика в кожата си и изобщо няма да имаш нужда от тежък фон дьо тен. Да не говорим, че според мен, е ужасно грозно да видиш момиче с проблемна кожа, което на всичкото отгоре е намазало няколко тона мазилка върху нея.

marilyn
06-02-2014, 08:48
Hayashi е много права, според мен. Тя беше изчерпателна и не знам дали има нещо, което мога да добавя. Малка си, а след няколко години ще искаш да имаш хубава кожа, но ще си я съсипала. Фондьотените не бива да се използват всеки ден, според мен, защото запушват порите на кожата. Така ще си докараш още проблеми. Послушай какво те посъветва Хаяши и внимавай с козметиката, защото може да ти навреди, най-добре се погрижи за кожата си.

Jaune
06-02-2014, 09:43
По-добре ползвай коректор, примерно на Borjois, аз съм много доволна.

rainforest62
06-02-2014, 15:57
Благодаря много са съветите! Отказах се от ревлона. Днес пробвах този на виши дермабленд. Устройва ме, НЕ го слагам на цялото лице.. само так където има нужда, а и е медицинска козметика, пак по- добре. Не мога без да слагам нищо. Исках коректор, но тук няма хубави и покривни, за това се отказах.
Сега търся хубав измиващ гел за суха кожа и такъв крем. Ако имате предложения пишете.
Още веднъж ви благодаря МНОГО!