PDA

View Full Version : Привързвате ли се към предмети



Auriss
06-01-2014, 21:40
Преди няколко дни ми се счупиха слушалките (тъжно, знам), тъй като явно съм заспал с тях докато съм гледал някакъв филм на лаптопа и на сутринта се събудих с кабел, увит около врата и едната от тях беше отчупена от 'моста', който ги държи на главата.

Поръчах си нови, а тези залепих с надеждата да издържат. Днес ми пристигнаха, разопаковах си ги, пробвах ги и тн. и всичко е на 6, само дето ми е няк'во гадно да си изхвърля старите и обмислям просто да си ги държа в нас ;/
Вехтошарство брат

Същото и с първия ми компютър. Още си седят частите в нас в една кутия върху гардероба лол и все обяснявам, че ще ги изхвърля и все се правя, че съм забравил, когато се повдигне темата, а истината е, че просто не искам да ги изхвърлям ;/


Някой друг ?

golemiq_korab_minava
06-01-2014, 22:00
NO.

yakuza_
06-01-2014, 22:14
Никога не хвърлям електроника :D винаги има нещо което може да ти потрябва някога :D

Ivaaaaa
06-02-2014, 09:52
ами да.
изпитвам някаква ммм.. носталгия (?) по старите вещи. сантиментална съм. може би затова ;д. както и не обичам да си давам нещата и някой да ми ги пипа :Д

an7raks
06-02-2014, 10:37
Никога не хвърлям електроника :D винаги има нещо което може да ти потрябва някога :D

+

Mary_Jane_69
06-02-2014, 11:15
obi4am si predmetite <333 ako nqkoi znae kak se maha privurzvane kum tqh pls ls

sometimes_
06-02-2014, 12:18
Пф... Много мразя да имам излишни неща около себе си. Постоянно изхвърлям разни вещи, без изобщо да ми пука. Дрехи, които не нося няколко месеца, подарявам на близки. Мразя да съм затрупана с неща, които не ползвам и не ми трябват. Не мога да разбера събирането на боклуци. Само заемат място и не вършат никаква работа.

mayaaa
06-02-2014, 13:17
^Същото.

Само лаптопи и телефони не хвърлям и чакам да им намеря нов притежател.

LadyDi
06-02-2014, 13:21
Мен винаги ми е мъка като трябва да изхвърля каквото и да е. Зор се разделям дори с дрехи, които вече не нося.

an7raks
06-02-2014, 13:55
Мен винаги ми е мъка като трябва да изхвърля каквото и да е. Зор се разделям дори с дрехи, които вече не нося.

Душичка!

tori
06-02-2014, 14:10
ами да.
изпитвам някаква ммм.. носталгия (?) по старите вещи. сантиментална съм. може би затова ;д. както и не обичам да си давам нещата и някой да ми ги пипа :Д
+1
Освен това съм почти пристастена към телефона си, слушалките и ластика за коса. :д И парфюмите.
Най-боли като трябва да изхвърля засъхнал лак или покъсана от носене любима тениска например. Друго като хвърлям ми е все тая. А, и имам един подарък от приятеля си, който вече е начупен, НО аз си го обичам и вярвам, че носи късмет, така че никакво хвърляне.

anonymous895156
06-02-2014, 14:26
Мен винаги ми е мъка като трябва да изхвърля каквото и да е. Зор се разделям дори с дрехи, които вече не нося.

да :(

yakuza_
06-02-2014, 16:17
Ако на тениската има 1-2 малки дупки или е избеляла, значи става за фитнес. Аз обичам да използвам нещата до последно. А ако е цялата разпрана, то ще стане за парцал. Според мен човечеството много се е разглезило поради лесния достъп до нови неща.

galaxy29
06-02-2014, 18:14
аз съм си вехтошарка и винаги гледам да оползотворявам или ако хвърлям, да е на правилните места
и като цяло съм съгласна с тошето :д

an7raks
06-02-2014, 20:00
Според мен човечеството много се е разглезило поради лесния достъп до нови неща.

Тук се наблюдава друг много странен /за мен/ феномен... Хора, които нямат лесен достъп до нови неща, пак не използват това, което имат рационално, а събират някакви баснословни суми, с течение на месеци, за тениска за фитнес, примерно. Други, пък, току що са си изкарали книжката и вече събират пари за последния Мерцедес и отказват да се качат на друго...
И аз смятам, че всичко трябва да се използва до последно и в това отношение се смятам за по-еколог от "еколозите" като Митко, дето само пропагандират...

tireheb
06-02-2014, 20:26
изобщо
секви боклуци, които не мога да използвам, заминават моментално

sifon4o
06-02-2014, 21:00
NO.

бих си кръстил kypa кораба, за да може като правя секс да викам: минавааааа големия кораб минава

tori
06-02-2014, 22:11
Ако на тениската има 1-2 малки дупки или е избеляла, значи става за фитнес. Аз обичам да използвам нещата до последно. А ако е цялата разпрана, то ще стане за парцал. Според мен човечеството много се е разглезило поради лесния достъп до нови неща.
С леки дупчици става за спане или за вкъщи, после - както каза и ти - за парцал. Мога и лака си да трия с нея, да бърша прах, да чистя пода.

RagioL
06-04-2014, 13:09
само към няколко книги и архива си от текстови файлове.

EinGutesKind
06-04-2014, 13:32
Не, даже гледам да разпродавам/изхвърлям ненужните, за да не ми заемат излишно място.

anonymous908491
06-04-2014, 14:17
Купувам качествени, а не модерни неща, имам дрехи на по .... години, които не са мръднали.

anonymous708973
06-04-2014, 14:22
След като години наред "разтребвах" в началото на учебната година, прехвърляйки една ненамаляваща камара неща, си създадох правило - всичко, което не е ползвано от 6 месеца, се хвърля. Стаята/Къщата - респективно животът ми - не са бунище, което да задръствам с ненужни вещи. Дрехите се разделят по категории - или се хвърлят, или се подаряват, или се правят на парцали за бърсане на прах вкъщи.

Привързана съм дълбоко към хронологии, смс-и и лични съобщения - затова ми е такава мъка, когато трябва да изтрия нещо, за да си освободя място :D :D

EinGutesKind
06-04-2014, 14:22
Купувам качествени, а не модерни неща, имам дрехи на по .... години, които не са мръднали.

И представи си околните какво си мислят, като те гледат "години" с едни и същи дрехи :S

Mary_Jane_69
06-04-2014, 14:29
4e sa zdravi?
kuv toq ultra stambini avatar we nasko

anonymous908491
06-04-2014, 14:31
И представи си околните какво си мислят, като те гледат "години" с едни и същи дрехи :S

Не е нужно да си преставям, много пъти са ми казвали, че божествено тяло като моето не трябва да се прикрива с дрехи.
Някои хора преценяват хората според ума, други според дрехите, теб сигурно те смятат за свръх интелигентен, защото винаги си облечен по последна мода.

anonymous908491
06-04-2014, 14:36
4e sa zdravi?


Държиш ли на бой, ако не, не ми заставай на пътя отново.

mayaaa
06-04-2014, 17:02
Не е нужно да си преставям, много пъти са ми казвали, че божествено тяло като моето не трябва да се прикрива с дрехи.
Пхахахаххаха, сигурна съм!


Привързана съм дълбоко към хронологии, смс-и и лични съобщения - затова ми е такава мъка, когато трябва да изтрия нещо, за да си освободя място :D :D
Е те т'ва е! Никога не трия хронологии! Когато ми се развали стария лаптоп страшно много съжалявах, че не мога да си прехвърля хронологиите от skype. Страшно удоволствие ми е да нямам работа и да си разглеждам старите простотии. :D

Момчевкутия
06-04-2014, 17:18
Да,много особено ако са такива от моето детство и съм ги имал още откакто съм бил малък.

EinGutesKind
06-04-2014, 18:08
Не е нужно да си преставям, много пъти са ми казвали, че божествено тяло като моето не трябва да се прикрива с дрехи.
Някои хора преценяват хората според ума, други според дрехите, теб сигурно те смятат за свръх интелигентен, защото винаги си облечен по последна мода.

Тъй като се движа в академична среда, не по дрехите съдят за интелигентността ми. Но и гледам да си ги сменям ежедневно, щото тоя въпрос много се коментира и ако си с едни и същи, те пишат бедняк/клошар и т.н

an7raks
06-04-2014, 18:12
страшно много съжалявах, че не мога да си прехвърля хронологиите от skype.

Има начин...

Наско, ти си душевен клошар, ако мога така да се изразя... Ако щеш с костюм за 5 милиона се облечи, изчети цялата световна библиотека, пак ще е същата работа...

mayaaa
06-04-2014, 18:18
Има начин..
Имах предвид, че се изтриха заедно с всичко на лаптопа, моя грешка. Иначе да, преди време даже май бях прехвърляла някакви хронологии, не помня по какъв повод.

anonymous908491
06-04-2014, 20:32
Е те т'ва е! Никога не трия хронологии! Когато ми се развали стария лаптоп страшно много съжалявах, че не мога да си прехвърля хронологиите от skype. Страшно удоволствие ми е да нямам работа и да си разглеждам старите простотии. :D

Толкова смислен живот имаш, че забавленията ти са да четеш стари разговори, сигурно не си много красива и умна, иначе с друго щеше да си запълваш времето

mayaaa
06-05-2014, 13:55
Толкова смислен живот имаш, че забавленията ти са да четеш стари разговори, сигурно не си много красива и умна, иначе с друго щеше да си запълваш времето
Забавленията ми не стигат до това, спокойно.

Mary_Jane_69
06-05-2014, 15:20
Държиш ли на бой, ако не, не ми заставай на пътя отново.

Моля?

KumchoValcho
06-05-2014, 16:27
не

fUcKsMiLe
06-05-2014, 17:31
Ох, да. Старият ми лаптоп, въпреки че не мога да го поправя(нещо видеокартата замина), си го държах 4 години и сега реши по някакъв странен начин да проработи!! :Д И си го ползвам пак - с малко бъгове е, но ми е някакво готинко. Имам 3 клавиатури, 1 мишка и 1 камера, които не съм сигурна дали работят, но си стоят в един шкаф прибрани. :д Старите ми телефони са по random шкафове или съм ги дала на роднини с повече от 1 номер, да не купуват нови. Чанти, дрехи, обувки - докато не стигнат частта където и за парцал не стават, не излиза от къщата. Имам една стая пълна с дрехи и стари неща, които стават за носене и мисля да ги дам на някой, защото повечето са хубави и не са носени изобщо, просто си стоят и събират прах. Жал ми е да си хвърлям и гримовете. До скоро си пазех един гланц за устни (първия, който си купих сама, със събрани от закуски парички :Д), обаче вече наистина си трябваше да го хвърля.
По някаква странна причина ми е тъжно да си продавам учебниците. :/ Ама ще се наложи да го направя, де.

MissSun
06-05-2014, 19:31
Да, аз съм много привързана към вещите си и ми е много трудно да изхвърлям нещо. Първо го обмислям с дни и после действам :/