PDA

View Full Version : Това нормално ли е?



ritobis
06-02-2014, 12:22
Значи ходя на фитнес от 6 месеца вече, като се стремя да покачвам мускулна маса.Като цяло имам напредък в силата обаче работата е там че като килограми падам надолу.за 6 месеца съм паднал с около 2-3 килограма. Добавки още не съм взимал но го обмислям.Иначе се храня с чисто месо и качествена и разнообразна храна.

redbul2
06-02-2014, 13:00
За добър отговор трябва повече инфо: колко пъти тренираш седмично и по каква схема, разпределение на мускулните групи. Брой упражнения на мускулна група и брой серии на упражнение, колко време продължава тренировката. При започването на фитнес в началото се горят и мазнини. Зависи колко килограма си и какъв телесен тип: нормално тегло, под нормата, затлъстяване.

redbul2
06-02-2014, 13:01
Също колко дни почиваш между две тренировки.

RapExotic
06-02-2014, 14:55
Явно гориш мазнини и за това килограмите ти падат надолу. Би трябвало, при положение, че поемаш достатъчно протеин да започне разтеж на мускулите и отново да покачиш теглото си.

Rakshy
06-02-2014, 15:49
Малко ти е храната.

ritobis
06-02-2014, 15:59
тренирам 4 пъти седми4но: 1-Гръб-,трапец,задно рамо
2-бицепс,трицепс, корем
3-гърди предно рамо
4 - крака,корем

висок съм 185. Килограми 76-77
по-скоро мезоморфна структура
аз съм вляво: (в момента нямам по-добра снимка)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=707028362687481&set=a.352464224810565.80783.100001409728709&type=1&theater

като цяло се тъпча до край.И все пак виждам положителна промяна в тялото си спрямо преди. Особено при гърба

Това което забравих да кажа е че преди около 3 седмици
започнах да правя 3х10 вместо 4х8 и оттам сякам почнах да падам

Rakshy
06-02-2014, 20:05
Средното ти рамо тренираш ли го изобщо? А и т'ва разделяне на рамото не е ползотворно. Много по-добра тренировка се получава като комбинираш рамото в един ден + трапеца, защото в повечето движения за рамо участва и трапеца. Всичко е до храната.

redbul2
06-02-2014, 21:03
В началото на лятото трудно ще задържиш теглото ми се струва. Може да си изгорил и мазнини. Опитай и с 3 тренировки седмично да видиш какъв ще е ефекта при повече време за възстановяване. Можеш леко да увеличиш въглехидратите. От овесените ядки бързо се качва теглото.
Имаш малко тесни рамене. Яж повече храни с калций. Или вземай допълнително по малко на таблетки. За по-масивни кости. И освен това гледай с упражнения да разшириш раменете,горната част на гърба и гръдния кош (пуловър) преди да си станал на 20-22 години, когато растежът на костите спира окончателно.
Можеш да пробваш серии по варианта пирамида. Или серии с по 6-8 повторения. При много повторения (10 и повече) спада използваната тежест. А по-голямата тежест=по-голяма мускулна хипертрофия, мускулен растеж.
След тренировката трябва да вземаш бързи въглехидрати (банани,мед, глюкоза),а сетне и здраво ядене (примерно пиле с ориз).

DownloadVirus
06-02-2014, 21:07
След тренировката трябва да вземаш бързи въглехидрати (банани,мед, глюкоза).

Чак пък да трябва.. Кое го налага?

Rakshy
06-02-2014, 21:10
Broscience-a. Аз бих предложил приемането на протеин след тренировката, вместо въглехидрати.

redbul2
06-02-2014, 21:18
Чак пък да трябва.. Кое го налага?
Налагат го енергийните загуби и набавянето на енергия за бърз мускулен растеж. Освен това стремежа да се вдигне инсулина, който е анаболен хормон. И вкарва в мускулите въглехидратите и протеините. При дефицит на енергия няма как да очакваш мускулна маса. Тя не идва от въздуха.

DownloadVirus
06-02-2014, 22:23
А дали не е просто един мит.. ;)
http://www.bb-team.org/articles/4560_mitove-v-bodibildinga-glikogenovi-rezervi-i-izcherpvane

DownloadVirus
06-02-2014, 22:27
А за инсулинът недей дълба най-добре,защото е хормон отговорен за мастите депа,отделно,че подтиска растежния хормон,който е анаболен хормон. А енергията идва от общият калориен прием за деня,а не от въглехидратите след тренировка,въглехидрати може въобще да няма.

ritobis
06-03-2014, 06:43
след тренировка ям банани и бадеми/сурови миксове. Ся ш си взимам и мед .Може разместя рамото и да го правя с краката. Пък ще пробвам да увелича сериите. Явно ще трябва да експериментирам за да видя кое е най-добре за мен.

redbul2
06-03-2014, 06:45
А за инсулинът недей дълба най-добре,защото е хормон отговорен за мастите депа,

Даваш объркваща информация на трениращите тук. Прочел си оттук-оттам по нещо, някаква спекулативна теория на хора, които се правят на интересни. Непотвърдена от спортната медицина и само объркваш хората тук.

НЕ МОЖЕ "въглехидрати може въобще да няма"! Въглехидратите са най-бързия и основния източник на енергия за най-важните органи и системи в човешкия организъм. И затова НЕ МОЖЕ без въглехидрати. Мозъкът се захранва основно с глюкоза,а при спадане на глюкозата в кръвоносните съдове под нормалната стойност се изпада в кома! Хипогликемия.

За да влезе в клетките глюкозата трябва да мине през тяхната клетъчна стена. За което и трябва транспортьор, който е именно инсулина. Иначе глюкозата остава отвън в кръвоносните съдове, не може да влезе в клетките (в това число мускулните). Все едно примерно, прибираш се у вас, но вратата е заключена. Ако имаш ключ (инсулин) ще влезеш вътре, ако не-няма и ще висиш отвън.

След тренировката във фитнеса няма как да не се появи енергиен дефицит, голям или малък. А мускулите няма как да растат при калориен дефицит или недостиг на вещества. Въглехидратите са бърз и универсален източник на енергия, а всички останали много по-бавен. Единственият времеви период в който не се натрупват мазнини от бързи въглехидрати е веднага след тренировката. През останалото време трябва да се предпочитат бавните, сложни въглехидрати. С нисък гликемичен индекс.

DownloadVirus
06-03-2014, 06:51
Продължаваш с бросайнс теориите.Гликемичен индекс,бавни въглехидрати? Енергия от глюкоза? Да си чувал за глюконеогенеза? Има цели народи живели без грам въглехидрат,ти ще кажеш,че трябвало и не можело.Бххааахах.
А след тренировка и то тежка цедяща здраво гликогена каквато ти няма да направиш, вероятно и аз и повечето гликогенът без никакви въглехидрати след около час се възстановява на 70% . Има проучване и съм чел.Представи си колко е необходим въглехидратът като цяло.

redbul2
06-03-2014, 07:27
Хах, моят ученик Вируса бил тук. :D Гликогенът е натрупан, консервиран въглехидрат и без глюкоза и инсулин няма как да се мине. Гликогенът е животинския аналог на растителното нишесте, което се натрупва например в картофите. Самият гликоген е сложен въглехидрат. При диабетно болните се натрупва трудно в черния дроб.

Глюконеогенезата е процес, който хаби енергия, а след тренировка целта е обратната-дозареждане с енергия. Освен това защо трябва да се използват протеина и аминокиселините в организма за производство на глюкоза, вместо да не се хабят и глюкозата да се приеме директно от храна? Разпадането на аминокиселини до глюкоза води и до азотно натоварване на органите,които обезвреждат амоняка.

Ако става въпрос, има и хора вегетарианци, които не ядат месо. И някак успяват с растителен протеин да правят мускули. Ескимосите не ядат въглехидратни храни, но едва ли спортуват точно във фитнес.

DownloadVirus
06-03-2014, 07:36
Интересна посока на размисъл е да си отговориш инсулинът само от въглехидратите ли се покачва.
А вегетарианците ядат животински продукти,без месо.

redbul2
06-03-2014, 08:08
след тренировка ям банани и бадеми/сурови миксове. Ся ш си взимам и мед .Може разместя рамото и да го правя с краката. Пък ще пробвам да увелича сериите. Явно ще трябва да експериментирам за да видя кое е най-добре за мен.
По сегашната програма ръцете са след гърба и не знам дали имаш сила за тренировката на бицепса. На по-базовите упражнения можеш да увеличиш сериите: клек,лежанка, набиране, гребане с щанга. А на по-изолиращите и второстепенни упражнения ограничиш до 2 или 3 серии най-много.

Ако винаги правиш точно 4х8 или 3х10 повторения (например на лежанката) значи не се натоварваш добре. По програма трябва да бъдат 3х8-10, но реално при оптимална тежест се получават 6-7 повторения, особено в последните 2 серии. Ако успяваш да правиш винаги 3 или 4х10, значи тежестта е лека за теб. И трябва да добавиш малки дискове по 1,25 кг. Да не се пропуска и ястието с месо до 1-1,5 часа след тренировката. Или поне протеин на прах след нея.

redbul2
06-03-2014, 08:10
Интересна посока на размисъл е да си отговориш инсулинът само от въглехидратите ли се покачва.
А вегетарианците ядат животински продукти,без месо.
Ако са вегани не ядат нищо животинско. Оставям на теб да ни разясниш за инсулина. Изглежда си добре информиран за него.

redbul2
06-03-2014, 08:14
за 6 месеца съм паднал с около 2-3 килограма.
Пий вода на малки глътки в залата и след тренировката. 2-3 литра поне за деня,но постепенно. От обезводняване в летните горещини също се губят килограми.

ritobis
06-03-2014, 08:23
между другото и това ми направи впечатление.

redbul2
06-03-2014, 08:53
Да. Освен това теглото се променя през деня, понякога до 2-3 кг. Сутрин след ставане е най-малко (вероятно обезводняване), а вечер към 22-23 часа най-голямо. Така, че за по-пълна представа как вървят нещата може да се мерят и обиколките на тялото и се записват за сравнение.

DownloadVirus
06-03-2014, 15:20
Ако са вегани не ядат нищо животинско. Оставям на теб да ни разясниш за инсулина. Изглежда си добре информиран за него.

Да де,ама ти казваше за вегетарианци..
И защо аз да казвам за инсулина,има си го ясно написано тук http://www.bb-team.org/articles/4445_mitove-v-bodibildinga-samo-vaglehidratite-povishavat-insulina